www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Tusk a moloch ZUS (1498 - wyświetleń)
- Autor L. B. Dodany 2009-02-04 15:54
Po dojściu do władzy Tuska i jego ekipy pamiętam słynne słowa, że ZUS jest potrzebny ludziom i blisko ludzi dlatego on cofa próbę reorganizacji ZUS, którą zapoczątkował jej były prezes Pan Wypych. Dlatego też w byłych miastach wojewódzkich zostało po staremu: czyli armia urzędników blisko 600 w moim mieście (Za komuny było ich około 120) z serwerem wraz z obsługą. Poszedłem do naszego ZUS-u aby się dowiedzieć od merytorycznego pracownika jak rozwiązać mój problem. Na schodach wyszły do mnie uzbrojone straże z zapytaniem czy posiadam przepustkę, odpowiedziałem, że nie mam przepustki ale mam problem. Straże nie wpuściły mnie do budynku, jedynie mogłem się udać do punktu przyjęć interesantów. Tu poradzono abym swój problem opisał i przesłał pocztą. Chciałoby się powiedzieć Panie Premierze Tusk urzędnicy centralni wprowadzili Cię w błąd, armia ponad 500 urzędników ZUS w byłych miastach wojewódzkich nie służy mieszkańcom, jest zbędna. Wystarczy pozostawić 10% urzędników do obsługi interesantów a resztę zwolnić. Wystarczy 17 oddziałów ZUS w obecnych miastach wojewódzkich i reszta w inspektoratach i kropka. Marzy mi się reforma ZUS polegająca na stworzeniu kilku podmiotów upoważnionych do pobierania, gromadzenia i dysponowania daninami z ubezpieczeń społecznych sprzężona z bankami z większościowym udziałem skarbu państwa. Czy to nastąpi za mego żywota nie wiem, chociaż mam nadzieję, że rząd Tuska stać na to. Podobnie należałoby postąpić z przedstawicielstwami NFZ w byłych miastach wojewódzkich. Uzyskane z tej reformy środki przeznaczyć na renty najbardziej poszkodowanych. ZUS nas podatników kosztuje ponad 3,5 miliarda złotych rocznie. Dosyć tego marnotrawstwa publicznym groszem!!! Co wy na to, szanowni ON?
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-02-04 16:08
Temat  chyba chybiony w tym dziale..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Tusk a moloch ZUS (1498 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill