www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jakie będą zasady programu Sprawny Dojazd w roku 2008? (10764 - wyświetleń)
- Autor janjaneczek Dodany 2007-12-23 17:48
Czy znane są juz zasady programu PFRON "Sprawny dojazd" na rok 2008?
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2007-12-23 18:57
Oto link do artykułu, który właśnie zapowiadał dyskusję senacką. Jestem ciekaw co uchwalił w końcu Senat. http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2117.89.0.39.17.1.0.1.htm
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2007-12-26 22:14
Witam:-) Jeśli ktoś z Was ma informacje dot. programu Sprawny Dojazd na 2008r. to będe wdzięczny za info. Jestem ciekaw, czy podjęto już decyzję jaka będzie wysokość dofinansowania i czy będą mogły się ubiegać tylko osoby ze znaczną niepełnosprawności. Pozdrawiam!
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2007-12-29 20:38
"tylko osoby ze znaczną niepełnosprawności" tzw. jakie?
Bo znaczny stopień niepełnosprawności, to osoby niechodzące, niesamodzielne i jeszcze parę innych.
Niby jak taki ON miałby się przesiąść do samochodu, skoro nawet na wózek sam się nie przesiądzie???

W ogóle ten durnowaty program powinni skasować, a zamiast niego dopłacać większą kasę do pracy
dla osób które ze względu na poważną niepełnosprawność nie mogą wyjść nawet z domu.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2007-12-29 21:32
JA MAM ZNACZNY STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI CHODZE O WŁASNYCH SIŁACH PO ZA TYM DUŻO PODRÓŻUJE TYLE TYLKO ŻE WTEDY MUSZE MIEĆ KOGOŚ W TYM MOMENCIE PRZY SOBIE
I POPIERAM LUDZI KTÓRZY NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI NIE WYKORZYSTUJĄ DO TEGO BY SIĘ NAD SOBĄ UŻALAĆ ALE STARAJĄ SIĘ POMIMO TO COŚ OSIĄGNĄĆ BO TAK JAK KAŻDY ZDROWY CZŁOWIEK MAJĄ PRAWO DO MIŁOŚCI PRACY ITD A TY TYLKO OBRAŻASZ WSZYSTKICH POKOLEI PODOBNIE JAK KASZTAN NIE WIEM CO CHCECIE TYM OSIĄGNĄĆ ALE TAKĄ DROGĄ CHYBA DALEKO NIE ZAJDZIECIE
Nadrzędny Autor janjaneczek Dodany 2007-12-29 21:36
Środowisko osób niepełnosprawnych nie potrafi trzymać się razem... Efekty są widoczne... Jeśli zaś chodzi o zasady i "progi" stawiane przez PFRON to wytłumaczenie jest proste.. Im mniej osób zakwalifikuje się do programu... tym większe będą pensje urzędników PFRON i premie... Proste jak budowa cepa.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2007-12-29 22:17
Każdy ma prawo itd itd.
A CO Z MOIM PRAWEM. PRZEZ TAKICH JA TY TJ. I GRUPA I MOżLIWOść CHODZENIA, JA MAM W żYCIU PRZECHLAPANE.
GDZIEKOLWIEK SIę UDAM, SłYSZę żE PRZECIEż WSZYSCY ON MOGą CHODZIć. CZY WY TEGO NIE ROZUMIECIE????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2007-12-30 12:12
Bogu dziękuję że chodzę nie każdy ma to szczęście to fakt ale to ne oznacza że mają siedzieć w domu i niczego bie osiągnąć lecz pomimo wszystko starać się by do czegoś w życiu dojść życzę Ci sił w pokonywaniu trudności życia codziennego  i prosze przestań się użalać nad sobą bo nie jesteś jedynym człowiekiem niepełnosprawnym na tej ziemi wiele ludzi ma gożej od ciebie i cieszą się że żyją
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2007-12-30 20:38
Trzeba w końcu obalić stereotyp mówiący, że osoby niepełnosprawne to osoby poruszające się tylko na wózku inwalidzkim! Ludzie! Przecież to jakaś paranoja!!!! Wyraz "niepełnosprawny" chyba coś mówi prawda??
Powinniśmy się tu na wzajem wspierać i pocieszać... motywować a nie patrzyć "z byka" na każdego... Nie ważne która grupa....!!!!! Jeden drugiemu możemy przeciez pomagać... chociażby słowem...
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo szczęścia w Nowym ROku:) Trzymajcie się i nie poddawajcie.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2007-12-30 21:12
LUDZIE !!!!  LUDZIE !!!!

Trzeba w końcu obalić stereotyp mówiący, że osoby niepełnosprawne to tylko te ZDROWE poruszające się SAMODZIELNIE!!!!!! Ludzie! Przecież to jakaś paranoja!!!! Wyraz "niepełnosprawny" chyba coś mówi prawda?? Gdzie się tylko nie obejrzeć to wszędzie tylko ZDROWI UDAJĄCY ON.
Później pojawia się prawdziwy ON i wszystkim szczęka opada, że nijak nie jest podobny do tych ZDROWYCH z reklamówek PFRON.

TO JEST DOPIERO CHORE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2007-12-30 21:27
MAM DZIECIĘCE PORAŻENIE MÓZGOWE ALE DZIĘKI UPARTOŚCI RODZICÓW I  RECHABILITACJI CHODZE CZY TO COŚ DZIWNEGO??
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2007-12-30 21:34
Znam wiele osób chorych na raka.... Cierpią niewyobrażalne męki... Znam wielu niewidomych..... Znam innych chorych niepełnosprawnych. Oni poruszają się samodzielnie. Czy udają osoby niepełnosprawne? Nie.
Wstydźcie się wszyscy, którzy uważacie, że niepełnosprawny to tylko ten, kto porusza się na wózku....
Taka nienawiść do drugiego człowieka nie ułatwi Wam życia....
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2007-12-30 22:41
Popieram Cię janjaneczek :-)
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2007-12-30 23:45
Oj Boże jakbym chciał mieć raka !!!. Miałbym przynajmniej jakąś nadzieję na wyzdrowienie.
A tak nie mam nawet tego.
Nie wątpię, że chorzy na raka -w ostatniej fazie- cierpią. Nawet czasami morfina nie pomaga.
Ale to nie jest niepełnosprawność tylko śmiertelna choroba, z którą można przynajmniej walczyć.
Tak wstydźcie się wszyscy udający ON, bo kiedyś nimi możecie być na prawdę. TYLKO WTEDY
zrozumienie co mam na myśli. To jest dokładnie tak w tym przysłowiu "syty głodnego nie zrozumie"
no chyba że sam będzie głodny. Ale do tego to wam jest bardzooooo dalekoooooo.
Nigdy się nie zrozumiemy, bo żyjemy w dwóch odmiennych światach Zdrowych "ON"
i prawdziwych ON.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-12-31 00:08
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2007-12-31 01:52
[usunięte]
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2007-12-31 05:06
Wybaczcie Marcelowi.... On już taki jest.... Widać nie ma szacunku dla drugiego człowieka i tylko siebie uważa za pępek świata
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-12-31 11:01
Marcel, Marcel, Marcel.....          :-(
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2007-12-31 18:32
Marcel... życzę Ci wielu pogodnych dni w Nowym Roku. Niech spełni się wszystko co tylko zapragniesz.
Wszystkim Wam życzę szczęśliwego i pomyślnego Nowego 2008 Roku!
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-01-01 17:30
Dzięki i wzajemnie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jakie będą zasady programu Sprawny Dojazd w roku 2008? (10764 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill