www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Konto bankowe i kredyt (4670 - wyświetleń)
- Autor promyk38 Dodany 2007-09-10 10:06 Zmieniony 2007-09-10 10:09
Wyglada na to, ze banki rowniez dyskryminuja nas w otrzymywaniu kredytow. Od 2 lat mam zalozone konto bankowe w mbanku, na ktore co miesiac stale wplywa moja renta. Dwukrotnie staralam  sie o kredyt odnawialny na podstawie historii swego konta. Niestety tylko dlatego, ze jestem osoba niepelnosprawna i przebywam na okresowej rencie, bo stalych przeciez juz ZUS nie przyznaje, dwukrotnie odrzucono moja prosbe. nie przyznajac mi kredytu. Mimo, iz w rozmowie telefonicznej prosilam o kredyt z oznaczonym terminem  splaty, przypadajacym na koniec okresu otrzymanej renty moj wniosek o kredyt zostal drzucony. Rente otrzymuje okresowa : na rok lub 2 lata juz od 8 lat. Mam stale wplywy na konto a prawa do kredytu tak jak inni klienci banku niestety nie mam. W zwiazku z powyzszym czuje sie dyskryminowana. Nie oczekuje przeciez kredytu na 10 lat, tylko na okres przyznanej mi renty. Rehabilitacja przeciez kosztuje i czasami wymaga wiekszych nakladow finansowych, na co nas, schorowanych ludzi nie zawsze stac. Pozdrawiam i licze na pomoc, nie tylko dla siebie ale i innym rencistom bedacych w podobnej sytuacji.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2007-09-10 13:40
Ja będąc na okresowej rencie przedłużanej co 2 lata oraz stopień niepełnosprawności w stopniu znacnym nigdy nie miałem problemu w moim banku(getinbank) z pobraniem pożyczki i tak jest co rok od 6 lat,życzę powodzenia.
Nadrzędny - Autor jacekc75 Dodany 2008-01-04 09:37
Co do kredytu to na rente dostaniesz,BPH-bank bez problemu.Ja wziolem na gwalt potrzebowalem gotowki,a teraz z 520zl renty splacam po 200zl msc.Dotego dochodzi tel.komorkowy i inne oplaty takze jak masz z kim go splacac albo ktos ci pomoze to smialo.Ja teraz zostalem bez grosza dostaje rente i odrazu jej niemam.pracy tez szukalem aby dorobic ale ciezko.Zastanawiam sie codziennie skad tu wziasc od rodziny niemam co liczyc musze radzic sobie sam,jeszcze teraz powiedzieli ze mam sie dokladac do mieszkania to mnie calkiem zalamalo bo skad ja im wezme,jestem chory od 2003r od dwoch lat bralem leki ktore ratowaly mnie dotego dochodzil dojazd ponad 300km.Zrezygnowalem z lekow bo co mialem zrobic teraz czekam moze kotos mi pomoze,ale wolal  bym aby mnie juz.....Dlatego mowie i uprzedzam kredyt w BPH mozesz wziasc bez problemu ale zastanow sie dobrze nad tym.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor kamil lublin Dodany 2008-01-04 10:54
Witam.
Z tego co i ja wiem to i bank PKO.s.a daje kredyt na ręte zależy to też na jaką kfotę chce się go wziąść.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2008-01-04 11:20
Ja kredyt brałem w getinbank wziąłem 1200 zl to mam raty po 120zł przez rok czasu i nie było problemu a rente mam 724 zł,życzę powodzenia.
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-01-04 13:58
Jeśli rat masz 12 po 120zł przy kredycie 1200zł to Getin Bank nieźle ciebie wydoił.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Konto bankowe i kredyt (4670 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill