www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Od kiedy składać wnioski o dofinansowanie komputera? (Pegaz) (30799 - wyświetleń)
- Autor janjaneczek Dodany 2008-01-03 10:38
Czy ktoś z Was orientuje się od kiedy będzie można składać wnioski o dofinansowanie komputera w programie PEGAZ? Jaka w tym roku kwota będzie dofinansowana? Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-01-03 20:51
OD 1 STYCZNIA POWINNY BYĆ WNIOSKI W PCPR
Nadrzędny - Autor bartek Dodany 2008-01-09 18:56
Składasz wniosek przez PCPR czy PFRON ??
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-09 20:54
Jeśli jest to program Pegaz to wniosek składa się w PFRON.
Nadrzędny - Autor Gupik Dodany 2008-01-11 12:36
Odnośnie tego programu, czy w tym roku ten program będzie w ogóle realizowany, a jeśli tak, to na jakich warunkach, i od kiedy do kiedy będą przyjmowane wnioski ??, na stronie internetowej PFRON,u nie ma nic na ten temat,

ps. czy ktoś z was składał wnioski w poprze dych latach, i ile dostał dofinansowania ??
Nadrzędny - Autor bettispageti Dodany 2008-01-11 18:27
witam -proszę napisać -moje dziecko 12-letnie posiadające orzeczenie o niepełnosprawnosci (astma ,ADHD)- czy mogę starać sie o dofinansowanie na zakup komputera ? czy dotyczy to dzieci z innymi schorzeniami?jakimi?
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-11 19:13
Nie. O dofinansowanie mogą starać się z I grupą (nie wiem czy II grupa też) i musi być niesprawna choć jedna kończyna górna. Z praktyki wiem, że lepiej mieć dwie nie sprawne ręce,
bo z jedną niesprawną czekają i czekają.

Astma to lekki rodzaj choroby, natomiast ADHD to wymysł durnych psychologów. Jest to inaczej "choroba" źle wychowanych bachorów.
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-11 19:33
Czy moderator tego forum zajmie się w końcu Marcelem?
Po drugie uważam za paradoks aby osoba, która ma dwie niesprawne ręce mogła otrzymac dofinansowanie do samochodu... Czy ona będzie prowadzić w ogóle auto???
Te przepisy są ustanawiane tylko po to aby pracownicy PFRON mieli godziwe wynagrodzenia i premie... bo na prawdę niepełnosprawny człowiek nie będzie w stanie zakupić samochodu nawet z dofinansowaniem ... no i do tego dochodzą jeszcze opłaty ubezpieczeniowe. Absurd.
Jeśli zaś chodzi o niewychowane dzieci to Marcel jest dowodem na to.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-11 19:53
Czy moderator tego forum zajmie się w końcu Marcelem?  ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

A ZA CO ???????????????????????????????????????????????????????????????

NA ONECIE BYł ARTUKUł O ADHD, żE TO WYMYSł PSYCHOLOGóW !!!!!!!!!!!!!

W SZWECJI JEźDZI OSOBA CO W OGóLE NIE MA RąK !!!!!!!!!!!!!!!!!- OGLąDAJ DISCOVERY CHANNEL.
Nadrzędny - Autor janjaneczek Dodany 2008-01-11 20:06
Marcelu... ja na prawdę chcę być uprzejmy wobec każdego człowieka ale czasem niektórzy prowokują mnie do ostrych słów. Proszę Cię tylko abyś trochę bardziej kulturalnie wyrażał się... Jak widzisz... niewielu wchodzi na to forum... Czyżby niepełnosprawni nie byli zainteresowani co szykują im rządzący? Ja renty nie pobieram ale jestem niepełnosprawny i nie wiem czy jutro się obudzę... zresztą nikt z nas tego nie wie... Jeśli chodzi o pomysły Rządu to chciałbym tylko uwrażliwić rządzących aby przy okazji nie skrzywdzili ludzi na prawdę chorych i niepełnosprawnych... Już teraz słyszymy w TV że ZUS arogancko traktuje ludzi sparaliżowanych... po amputacjach... z nowotworami.... Jeśli ktoś jest obojętny na ludzką krzywdę to nie jest człowiekiem... jest tylko istotą żyjącą, pasożytem. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-11 20:14
to że nie masz renty i pracujesz to się chwali.
Ale ty też zrozum, że w Polsce jest utrwalony stereotyp zdrowego ON.

Zobacz ilu na ulicach jest ON, ale takich z bardzo znacznym stopniem niepełnosprawności
Prawie ich nie ma.

A pomysł rządzących jest słuszny.

Ludzie zamiast myśleć co by tu zrobić aby znaleźć pracę myślą co by wykombinować aby dostać więcej z ZUS.

To jest chore i to właśnie należy zmienić.
Nadrzędny Autor janjaneczek Dodany 2008-01-11 20:30
Oczywiście należy to zmienić. Myślę jednak, że niepełnosprawność nie zawsze jest uwidoczniona i musimy mieć to na uwadze... Czasem jest tak, że człowiek bardzo chory pracując wydaje wszystkie pieniądze na lekarstwa i leczenie dlatego renta w tym przypadku może być pomocna. (mam na myśli faktycznie chorego człowieka) Nie wszyscy niepełnosprawni mają wykształcenie, które pozwoli im zarobić godziwe pieniądze i nie wszyscy są tak bardzo zdolni aby się przekwalifikować. Dlatego myślę, że Rząd powinien tez zainteresować się wcześniejszymi emeryturami dla górników, którzy mając takową emeryturą i tak idą do pracy i pracują do 70 roku życia a nawet i dłużej na umowę zlecenie! To jest karygodne!!!!!
Jestem niemal pewien, że obecne plany Rządu są sprowokowane sytuacją w górnictwie.

Ostatnio przybiła mnie pewna sprawa otóż chłopak, któremu amputowano obie nogi od zusu dostał orzeczenie, iż jeste całkowicie zdolny do pracy... Moim zdaniem jest to paradoks... Jeśli nie przyznawanie i odbieranie renty takim ludziom ma pomóc w finansowaniu nowych budynków (zamków) ZUSu to coś tutaj jest nietak...
Nadrzędny - Autor bettispageti Dodany 2008-01-11 21:11
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-11 21:17
[usunięte]
Nadrzędny Autor bettispageti Dodany 2008-01-11 21:18
[usunięte]
Nadrzędny - Autor bartek Dodany 2008-01-13 15:11
WITAM ODNOŚNIE PANI , KTÓRA STARA SIĘ O DOFINANSOWANIE  NA KOMPUTER DLA DZIECKA.PROGRAM Z PFRON-U  HOMER JEST DLA DZIECI ZE STWIERDZONĄ WADĄ WZROKU-TYLKO .DO WNIOSKU DOŁĄCZONY JEST SPECJALNY DRUCZEK , KTÓRY WYPEŁNIA OKULISTA .WIEM BO W MAJU SKORZYSTALEM Z DOFINANSOWANIA .JEŚLI KTOŚ CHCĘ SIĘ DOWIEDZIEĆ CZEGOŚ WIĘCĘJ PROSZĘ PYTAĆ STARAŁ SIĘ BĘDĘ W MIARĘ MOŻLIWOŚĆI POMÓC PODPOWIEDZIEĆ
Nadrzędny Autor jacekc75 Dodany 2008-01-15 22:10
A czy dostanie osoba ktora jest zakazona i ma zle rokowania i musi sledzic czy cos jest nowego
na ten temat.
Pytam bo ostatnio pojawily sie plakaty odnosnie wirusa,taka osoba tez jest niepelnosprawna
I czy by dostala!!!!!

OTO JEST PYTANIE???????
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-30 16:10
Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ustala termin od dnia 17 marca do dnia 30 kwietnia 2008 roku na przyjmowanie przez Oddziały PFRON wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji programu pn. Komputer dla Homera 2003 – program pomocy w zakupie sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania umożliwiającego rehabilitację zawodową i społeczną osób niewidomych i niedowidzących.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-15 13:46
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nie ogłosił jeszcze informacji o szczegółach realizacji programu Pegaz 2003 w roku 2008. Po rozmowie telefonicznej z pracownikiem PFRON wiemy, że w najbliższym czasie na stronie http://www.pfron.org.pl: powinna być zamieszczona  informacja o terminie składania wniosków do ww programu. 
Nadrzędny - Autor jacekc75 Dodany 2008-01-26 22:47
Mam takie pytanie,czy odnosnie dofinansowania do komputera,musi wystawic ten lekarz
ktory  wypelnial papiery na komisje czy moze psychiatra bo od psychiatry tez mialem,z tym ze
psychiatre mam na miejscu a drugi lekarz musial byl jechac ponad 300km w jedna strone.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-27 01:37
Aby ubiegać o komp trzeba mieć min. jedną rękę niesprawną - poczytaj warunki programu
Nadrzędny - Autor jacekc75 Dodany 2008-01-27 07:11
moze najlepiej niemiec rąk i nog i wtrdy ubiegac sie zle masz doswiadczenie czy informacje
opamietaj sie kazdy moze kto jest na 2 gr.i jest calkowicie niezdolny do pracy zaraz powiesz ze glowy najlepiej niemiec?????????
Przemysl to zanim napiszesz?????bo ja znam przypadki ze maja rece i nogi i dostali!!!!!!
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2008-01-27 14:38
Ja otrzymałam dof. z PCPR. Acha, i mam umiarkowany stopień niepełnosprawności.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-27 14:45
Załącznik do uchwały nr 4/2006 Rady Nadzorczej PFRON z dnia 9 lutego 2006 r.
Tekst jednolity

Postanowienia ogólne

.....

2) obszar B – pomoc w zakupie sprzętu komputerowego,

....

2. Adresatami programu w obszarze B są:
1) pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu braku lub znacznego niedowładu obu kończyn górnych posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne,
2) niepełnosprawne dzieci i młodzież w wieku do lat 18 z brakiem lub znacznym niedowładem obu kończyn górnych, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności albo aktualne orzeczenie o niepełnosprawności,
3) osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (albo orzeczenie równoważne),, które są:
a) uczniami szkół ponadgimnazjalnych,
b) słuchaczami kolegiów,
c) studentami studiów pierwszego stopnia lub studentami studiów drugiego stopnia albo studentami jednolitych studiów magisterskich – prowadzonych przez szkoły wyższe,
d) posiadaczami dyplomu ukończenia studiów wyższych kształcącymi się na studiach podyplomowych prowadzonych przez szkoły wyższe lub przez inne jednostki uprawnione do prowadzenia tych studiów na podstawie odrębnych przepisów,
e) uczestnikami studiów doktoranckich prowadzonych przez szkoły wyższe lub przez inne jednostki uprawnione do prowadzenia tych studiów na podstawie odrębnych przepisów,
f) studentami uczelni zagranicznych,
g) studentami odbywającymi staż zawodowy za granicą w ramach programów Unii Europejskiej,pobierającymi naukę w systemie stacjonarnym lub naukę w systemie niestacjonarnym,
4) niepełnosprawne dzieci i młodzież z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności, z ubytkiem słuchu na poziomie od 90 decybeli, realizujący obowiązek szkolny lub obowiązek przygotowania przedszkolnego.

POCZYTAJ SOBIE WYTŁUSZCZONE WYRAZY -"brakiem lub znacznym niedowładem obu kończyn górnych" - dokładnie jak nie masz rąk to szybciej dostaniesz dofianansowanie.

SAM DOCZYTAJ, A PÓŹNIEJ PISZ.

Napisałeś"
"bo ja znam przypadki ze maja rece i nogi i dostali"

CZYLI NIE DOSTALI, A WYŁUDZILI.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor jacekc75 Dodany 2008-01-27 18:03
Ja mimo to skladam,podanie mam wypelnione tylko wniosek od lekarza
dostarcze do srody i co bedzie zawsze warto sprobowac,wniosku nie musialem czytac
bo kolezanka pomogla mi wypelnic takze jestem dobrej mysli.
Nadrzędny - Autor puniek Dodany 2008-01-27 18:36
Jest to inaczej "choroba" źle wychowanych bachorów.                                                                                                                             MARCEL  SAM JESTES ZLE WYCHOWANY BACHOR.
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-01-27 20:46
Wznieś sie na mój poziom erudycji, elokwencji i polotu.

Używanie takiego prostackiego języka bezpośrednio do użytkowika po nicku, pokazuje
kto tu jest kulturalny i na poziomie a kto tiki tiki tiki.

No ale tak to jest, jak czekanie na listonosza z rentką zrobiło z mózgu siekczę.
Nic dodać nic ująć.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2008-01-27 19:04
Składaj i czekaj na decyzje. Lepiej złożyć niż potem ew. żaować, prawda? ;-)
Nadrzędny - Autor jacekc75 Dodany 2008-01-27 21:11 Zmieniony 2008-01-27 21:24
Ale tu nie trzeba pisac kto tu ma sieczke to wudac po pisowni
a raczej braku jej,nikt nikomu nie broni skladac tak samo tobie
ale widocznie umiesz tylko narzekac i marudzic jak ci to zle!!!!!!
I widze ze jedna osoba do wszystkiego sie potrafi przyczepic
panie"M"jak tak ci zle to po co tutaj przychodzisz,tutak staraja sobie ludzie jakos pomagac a nie
odwrotnie.Moze pomyliles fora i zamiast dla Marudow wszedles tutaj!!!!!
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-27 21:35
Wierz mi, trafiłem na właściwe forum.

Kolejny, który nie umie czytać ze zrozumieniem.
Nikt tu nie narzeka i nie marudzi!!!.
Nadrzędny Autor jacekc75 Dodany 2008-01-27 22:52
Widocznie wiesz skoro wiesz ze to ciebie dotyczy
nic ci tu niepasuje.Masz takie dwa pukty

1-Marcel ma zawsze racje

2-Gdy Marcel nie ma racji pacz punkt pierwszy

to wtglada tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-01-30 16:03
Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ustalił następujące terminy przyjmowania w 2008 roku, przez Oddziały PFRON, wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji programu pn. „Pegaz 2003”:
1) od dnia 1 kwietnia do 16 maja 2008 roku w module pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się,
2) od dnia 1 lutego do dnia 14 marca 2008 roku w module pomocy w dofinansowaniu likwidacji barier transportowych osób niepełnosprawnych – uczestników warsztatów terapii zajęciowej.
Nadrzędny - Autor dallo Dodany 2008-02-03 16:02
Mam takie pytanie jak sformuować uzasadnienie składanego wniosku o dofinasowanie komputera z Pfron
Jestem  inwalidą 1 Grupy poruszam się na wózku inwalidzkim ,jestem po amputacji dwóch nóg
Nie wychodzę z domu Mam komputer z Pfronu otrzymałem go w 2004 r chciałem go zmodernizować ale
ponoć przynajmniej u nas tego nie robią także muszę kupić całą nową jednostkę Komputer dla mnie jest jedyną
rzeczą która łączy mnie ze światem !Poprzez niego staram sie pomagać innym ludzią w podobnej sytuacji
Chce być na bieżąco  z wydarzeniami i nowymi technologiami !Dzięki niemu zapominam o mojej chorobie !
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-02-03 16:09
oto strona  do poczytania,
ale
już otrzymałeś komputer z PFRON, więc ile razy?

http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/graph?OpenFrameset
Nadrzędny Autor szymek Dodany 2008-02-03 18:00
kwiat osoby niepełnosprawnej ma zawsze racje i koniec!!!
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-02-04 11:07
Nie napisał Pan w ramach jakiego programu zostało Panu przyznane dofinansowanie do zakupu komputera.

Jeżeli był to program Pegaz 2003 - to wg informacji zawartych na stronie www.pfron.org.pl W ramach każdego z obszarów programu można uzyskać dofinansowanie raz na pięć lat, licząc od daty zawarcia umowy dofinansowania, jednak w uzasadnionych przypadkach, można skrócić ten okres w przypadku zaistnienia zdarzeń losowych, potwierdzonych przez właściwe jednostki, skutkujących utratą lub całkowitym zniszczeniem przedmiotu dofinansowania.
O dofinansowanie w ramach programu nie mogą ubiegać się Wnioskodawcy, którym w okresie ostatnich 5 lat udzielono pomocy ze środków PFRON w zakupie sprzętu komputerowego, chyba że aplikują w ramach programu o elementy uzupełniające lub służące rozbudowie posiadanego sprzętu lub oprogramowania komputerowego, których nie objęto uprzednio dofinansowaniem ze środków PFRON, albo zaistniały zdarzenia losowe, potwierdzone przez właściwe jednostki, skutkujące utratą lub całkowitym zniszczeniem dofinansowanego uprzednio sprzętu komputerowego.
Nadrzędny - Autor syrenka Dodany 2008-02-10 11:01
jestem nowa wiec pisze tu,mam 1gr niepelnosprawnosc od psych, czy moge  dostac dofinansoawnie na komputer a nigdy nie korzystalam  tylko z turnusu rehabilit i szkolenia ,mam 47 lat i moze dostane prace na komputerze w domu praca bedzie ta,chcialabym  raczej miec laptop poniewaz mam dziecko 5 lat skonczylo i moglabym np pracowac czy zajrzec  na stronke pracy swej siedzac w kolejce do lekarza z dzieckiem(renta stala)prosze mi dac odpowiedz tu  i nie odsylac na link inny itd prosze jasno odpisac  nalezy sie czy nie i gdzie do kiedy zlozyc wniosek i jak sie nazywa wniosek lub skad wziac .
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-02-11 11:24
Adresatami programu w programie Pegaz 2003 w obszarze pomoc w zakupie sprzętu komputerowego są:
1) pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu braku lub znacznego niedowładu obu kończyn górnych posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne,
2) niepełnosprawne dzieci i młodzież w wieku do lat 18 z brakiem lub znacznym niedowładem obu kończyn górnych, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności albo aktualne orzeczenie o niepełnosprawności,
3) osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (albo orzeczenie równoważne), które są:
a) uczniami szkół ponadgimnazjalnych,
b) słuchaczami kolegiów,
c) studentami studiów pierwszego stopnia lub studentami studiów drugiego stopnia albo studentami jednolitych studiów magisterskich – prowadzonych przez szkoły wyższe,
d) posiadaczami dyplomu ukończenia studiów wyższych kształcącymi się na studiach podyplomowych prowadzonych przez szkoły wyższe lub przez inne jednostki uprawnione do prowadzenia tych studiów na podstawie odrębnych przepisów,
e) uczestnikami studiów doktoranckich prowadzonych przez szkoły wyższe lub przez inne jednostki uprawnione do prowadzenia tych studiów na podstawie odrębnych przepisów,
f) studentami uczelni zagranicznych,
g) studentami odbywającymi staż zawodowy za granicą w ramach programów Unii Europejskiej, pobierającymi naukę w systemie stacjonarnym lub naukę w systemie niestacjonarnym,
4) niepełnosprawne dzieci i młodzież z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności, z ubytkiem słuchu na poziomie od 90 decybeli, realizujący obowiązek szkolny lub obowiązek przygotowania przedszkolnego.

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ustalił w module pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się, o czym pisaliśmy w poprzednim wątku, termin przyjmowania, wniosków o dofinansowanie od dnia 1 kwietnia do 16 maja 2008 roku.
Wnioski należy pobrać i złożyć we właściwym ze względu na miejsce zamieszkania oddziale PFRON, dostępne są  także na stronie internetowej PFRON.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Od kiedy składać wnioski o dofinansowanie komputera? (Pegaz) (30799 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill