www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / jak nauczyć jeździć na łyżwach dziewczynę po MPD?jakie łyżwy (4889 - wyświetleń)
- Autor zija Dodany 2007-12-12 12:57
Kamila marzy żeby nauczyć się jeździć na łyżwach ,ale jak zwykle stoi jej na drodze jedna przeszkoda ma porażenie mózgowe ,jak tę przeszkodę pokonać ?
Kamila waży 56 kg ma 58 cm wzrostu ,sama stoi chodzi krótkie dystansze, ma koślawość kolan nogi i stopy skręca do środka ,jak się skupić może je ustawić prawidłowo.
jak janauczyć jeździć? gdzie szukać odpowiedniego instruktora/
jak wybrać odpowiednie dla niej łyżwy ? gdzie takich szukać ?
wpisałam w Google "łyżwy niepełnosprawni" i "łyżwiarstwo niepełnosprawni" ale nic nie znalazłam może źle szukałam.
proszę pomóżcie mi spełnić marzenie siostry   
_________________
kamila 22l porażenie mózgowe i epi wygasła
Nadrzędny Autor Meduza Dodany 2008-01-20 10:28
Nie wiem gdzie w Polsce, ale sa łyżwy podwójne, 2-osiowe (jak wrotki maja podwójne stabilne koła równolegle; rolki uz mają 1-oś kółek jak klasyczne łyzwy 1-osiowe).
Wydaje mi się, że z taka osobą nalezy jeżdzic za rękę, najlepiej by 2 osoby jej z dwóch stron pomagały.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / jak nauczyć jeździć na łyżwach dziewczynę po MPD?jakie łyżwy (4889 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill