www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Wisła w Beskidach, dobre miejce na wypoczynek dla ON :-) (9274 - wyświetleń)
- Autor Magda Legut Dodany 2008-01-17 08:12
Witajcie!

Chciałam wam zaproponować na wypoczynek miejscowość Wisła w Beskidach
http://www.osstart.com.pl/index.php
Ośrodek ten stanowi bazę przygotowań olimijskich sportowców niepełnosprawnych. Jest więc przystosowany dla ON.
Mój narzeczony porusza się na wózku inwalidzkim, więc sami dobrze wiecie jakie utrudnienia na nas czekają. Ofert dla ON jest wiele,
niestety dużo z nich przygotowanych do ugoszczenia ON jest tylko z nazwy. Odwieczny problem do łazienka.
Każdą z ofert trzeba więc najpierw sprawdzić.
Z narzeczonym wybieramy się do ''Startu'' w podróż poślubną :-)
Oboje lubimy dużo ''łazić'' a lokalizacja ośrodka sprzyja temu, ponieważ położony jest w uroczej dolince.
Cieszy fakt że są takie miejsca, gdzie możemy pojechać, odpocząć, nabrać sił fizycznych i psychicznych.
Cieszyć się życiem i korzystać z niego w pełni. Pozdrawiam cieplutko wszystkich sprawnych inaczej i zachęcam do szukania ''przyjaznych'' miejc do wypoczynku! :-)
Magda
Nadrzędny - Autor zento Dodany 2008-01-17 11:55
Magda
W jakiej to uroczej dolince lezy Start??
Bo bylem tam pare razy i zadnej doliny nie widzialem.
Jest to osrodek polozony bliziutko centrum Wisly (rynku) i istotnie jest bardzo dobrze przystosowany dla ON.
Mila obsluga,super basen i duzo innych zabiegow dopelnia pozytywnej opini o nim.
Polecam.
ps problem jest tylko z terminami bo pierszenstwo maja tam zawsze zorganizowane grupy sportowcow,jak np.reprezentacje czy kluby:(
Nadrzędny - Autor Magda Legut Dodany 2008-01-18 17:15
Wisła jest położona w Beskidzie Śląskim, w rozgałęzionej dolinie rzeki Wisły. Centrum Wisły, a tym samym ośrodek ''Start'' położone jest średnio na wysokości 430 mnp. ale otaczające je grzbietowiska przewyższają doliny o 300 do 600m. Pozatym wystarczy rozejrzeć się wokoł siebie, aby bez trudu zauważyć że znajdujesz się w dolinie! Obejrzyj też zdjęcia satelitarne, które pokazują dolinę Wisły, łącznie z ośrodkiem. http://stara.gorpol.pl/przyroda/wisla/wisla.html                                                                                                Pozatym nie każda dolinka czy nawet dolina posiada nazwę. Często sąsiaduje z rzekami lub źródełkami, jak w przypadku Wisły, stąd określa się jej położenie tak jak napisałałam powyżej. Na przyszłość : nie siedź tyle w basenie bo nic nie zauważysz ;-)
Pozdrawiam
Magda
Nadrzędny - Autor zento Dodany 2008-01-18 21:08
Acha:)
Ale wtedy nalezy pisac ze osrodek Start lezy w Wisle a WISLA lezy w przepieknej dolinie;))
Poza tym z basenu nie wyjde bo mnie wir jakuzi wciagnal:))

Pozdrowionka :-))

Uparty Zento
Nadrzędny Autor Magda Legut Dodany 2008-01-21 10:57
Ech...:-)
Uparty to ty jesteś, fakt!:-)
Znasz jakieś SPRAWDZONE miejsca?
Jak coś namierzysz to daj znać.
Pozdrawiam
Magda
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-20 18:54
Witaj Magda!!!
Co wiesz na temat Uzdrowiska w Busko Zdroju??? Jestem po wypadku ale chodzę samodzielnie.Zaliczam się raczej jako wolnodystansowiec to zajdę nawet daleko.Tylko czy to sanatorium dla niepełnosprawnych ruchowo.Wolę tak wymienić poglady.W internecie już czytałam.Napisz co wiesz,a może sama tam byłaś? Odpisz proszę.Staram sie o dofinansowanie z PFRON.........
pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor Magda Legut Dodany 2008-01-21 08:55
Witaj!
Jeśli chodzi o wyjazdy finansowane przez PFRON to znalazłam w necie bazę takich wyjazdów. Można ''dopasować'' sanatorium do swoich potrzeb fizyczycznych i co najważniejsze rodzaju niepełnosprawności. http://www.turnusy.rehabilitacyjne.pl/index.php/osrodek?n=324
Znalazłam dwa, które mogłyby ci odpowiadać.
http://www.wlokniarz.pl/
http://www.uzdrowisko-busko-zdroj.com.pl/page.php?action=warunki&id_1=1 Ten drugi MARCONI jest przecudny, ale ceny mają zawrotne, więc dopłata może być spora. Pozatym niewiadomo ile PFRON ci da.
Ja nie byłam w Busku, ale narzeczony był i chwalił sobie.
Pozdrawiam cię mocno!
I mam nadzieję że znajdziesz coś dla siebie :-) Życzę powodzenia!
Magda
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-21 17:35
Witaj Madziu!!!
Stokrotnie Ci dziękuję za odpowiedź.Jak mi się uda to tym razem bym właśnie w góry pojechała.Zaraz obejrzę te stronki :-) Jeszcze raz dziękuję.

Cieplutko pozdrawiam Ella
Nadrzędny Autor Magda Legut Dodany 2008-01-22 16:37
Jak już będziesz miała pewny wyjazd to daj znać :-)
Pozdrowionka! :-)
Nadrzędny Autor zento Dodany 2008-01-21 23:03
Droga Magdo:)
jeśli gadamy o Beskidach to bylem w kilku miejscach w Ustroniu.]
Na pewno Muflon (winda obok schodow),chyba w Magnoli ale najbardziej podobalo mi sie w Wildze:)
Niby najwyzej polozone ale przez to najblizej do Lesnego Parku Niespodzianek,a i co centrum mozna zejsc na skroty fajnymi chodnikami:)
W tych trzech hotelikach maja dobrze przystosowane lazienki:)
Polecam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Wisła w Beskidach, dobre miejce na wypoczynek dla ON :-) (9274 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill