www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PKP ulgi? (3142 - wyświetleń)
- Autor air2000 Dodany 2009-04-14 09:19
Witam,
jestem tu nowy na tym forum. Jestem osobą niepelnosprawną i posiadam orzeczenie przyznane przez ZUS jako całkowicie niezdolny do pracy. Chcialem zapytać czy przysluguje mi jakaś zniżka na pociagi PKP bo na komunikacje miejską mam zniżke 50% (zielona legitymacja). Wiem też ze przyslugują mi chyba 3 zniżki w roku na przejazdy PKP ze znaczna zniżką. Prosze o pomoc..
pozdrawiam
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-04-14 09:54
PIERWSZY RAZ SLYSZE ZE PRZYSLUGUJE TAKA ZNISZKA NA KOMUNIKACJE MIEJSKA
CZY OBOWIOZUJE ONA W CALEJ POLSCE CZY TYLKO W POSZCZEGULNYCH MIASTAC
BO O TAKIEJ WIEM NAPISZ COS WIECEJ
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-04-14 10:19
Ulgi w komunikacji miejskiej ustalane są poprzez odpowiednie uchwały rady miasta lub gminy, dlatego poszczególnych miastach mogą być różne.
Emeryci i renciści  mają prawo do dwóch jednorazowych przejazdów w ciągu roku kalendarzowego z ulgą 37% w 2. klasie pociągów osobowych, pospiesznych i ekspresowych na podstawie zaświadczenia Polskiego Związku Emerytów i Rencistów.
Dzieci i młodzież niepełnosprawna uczęszczające do szkoły, nie dłużej niż do ukończenia 24. roku życia, a studenci do 26. roku życia, ich rodzice lub opiekunowie mają prawo do:
78% ulgi na przejazdy w pociągach osobowych i pospiesznych, ekspresowych EC, IC PKP (tylko w 2. klasie) i we wszystkich rodzajach autobusów PKS na trasie z miejsca zamieszkania lub miejsca pobytu do: szkoły, przedszkola, ośrodka rehabilitacji, domu pomocy społecznej, zakładu opieki zdrowotnej,poradni psychologiczno-pedagogicznej, placówki opiekuńczo-wychowawczej, ośrodka wsparcia, i z powrotem, na podstawie legitymacji szkolnej.
bezpłatnych przejazdów na trasie z miejsca zamieszkania do szkoły, na podstawie ważnej legitymacji szkoły specjalnej z podaną trasą dojazdu (dotyczy młodzieży uczęszczającej do szkół specjalnych). Do bezpłatnego przejazdu ma prawo również opiekun dziecka na podstawie zaświadczenia wydanego przez szkołę, z podaną trasą dojazdu.
http://www.pkp.pl/node/2153
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PKP ulgi? (3142 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill