www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Nasze oczekiwania. (Strona 2) (63437 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-04-14 08:52
Gramatyka i ortografia o niczym nie świadczą,znam wiele osób które mają z tym problemy.Osobiście wolę czytać Jego teksty niż twoje peany na swoją cześć.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-14 11:06
To czym prędzej zmykajcie do sielankowej Kawiarenki i tam sobie pisać ile wlezie o pierdołach... Tu jest wątek "Nasze oczekiwania"... Celem tego wątku jest pisanie o tym co chcielibyśmy zmienić aby nam "ON" żyło się bezpieczniej, lepiej, mieć lepszy dostęp do budynków użyteczności publicznej, pracy, i i i wiele innych spraw związanych z życiem "ON". Ten wątek nie jest miejscem na przepychanki słowne, dość zmarnowaliśmy miejsca na tym forum!!! Proszę o odrobinę powagi!!! Ludzie, kiedy wy zmądrzejecie!!!???
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-04-14 11:31
Pisanie o tym co by się chciało zmieniać a rzeczywistość to dwie różne sprawy.Samym pisaniem świata nikt jeszcze nie przewrócił do góry nogami.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-04-14 14:44

>Pisanie o tym co by się chciało zmieniać a rzeczywistość to dwie różne sprawy.Samym pisaniem świata nikt jeszcze nie przewrócił do góry nogami.>


Elska, czyżby? Jesteś w wielkim błędzie, ponieważ ja należę do ludzi którzy mają wręcz odmienne zdanie. Wasze pisanie o tym co należałoby zmienić aby życie osób niepełnosprawnych było lepsze jest jak najbardziej na miejscu i nie należy im w tym przeszkadzać jak Ty i inni to robią. Albowiem wszystko robić aby nie dopuścić do napisania słów, których podważają to jak nasza władza dba o ludzi poszkodowanych. Dlatego słowa te są solą dla tych co się podszywają się pod tych słabszych, nie dopuszczając ich do głosu w swojej sprawie. Ja jako pierwsze na miejscu szefostwa tego forum powywalałbym wszystkich co sprzeciwiają się zmianą na lepsze warunki w dostępności niepełnosprawnych ruchowo do budynków i urządzeń o przeznaczeniu publicznym. Którzy tylko mącą w podobnych tematach, przeszkadzając w rozwijaniu konstruktywnej dyskusji. I którzy wmawiając nam kic braku funduszy. Inwalidzi mogą mieć lepsze życie właśnie  poprzez pisanie na te tematy na tym i podobnych forach a jak nie ma tego prawa to takie forum staje się przeciwne ON.
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-04-14 21:51
Człowieku czy ty przeczytałeś to co urodziłeś w swoim poście?czy ja kiedykolwiek swoim pisaniem przeszkadzałam komuś w zmianie waszego życia.Zarzucasz innym,że czytają tekst bez zrozumienia a ty sam piszesz bez zrozumienia.Nikomu w niczym nie przeszkadzam i nie napiszę dosłownie tego co mam w tej chwili na myśli więc domyśl się sam....
I jeszcze raz powtarzam swoje zdanie:samym pisaniem nic się nie zwojuje bo papier jest cierpliwy i przyjmie wszystko.tylko nie opisuj mi znowu swoich osiągnięć bo nie mam ochoty tego czytać.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-14 23:00
Elska...
Tak jak napisał Willi, tak jest, więc skończ z tymi głupstwami a zajmij się pożyteczniejszymi sprawami że:

>pisaniem nic się nie zwojuje bo papier jest cierpliwy i przyjmie wszystko>


Mylisz się i to grubo, Elska, a jak nie masz nic poza powyższym do napisania co chciałabyś zmienić na lepsze dla "ON" to nie zabieraj głosu w tym wątku, to już dobry uczynek zrobisz..
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-14 10:06
z głupkami sie nie gada.
Nadrzędny Autor eliska Dodany 2009-04-14 11:29
Uważaj kolego na słowa-wydaje mi się ,że nikogo tu jeszcze nie wyzywałam i nie obrażałam.Głupkiem możesz nazwać swojego kolegę albo brata.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-14 11:59
Rafale, ciebie też upominam, "Głupkami" nie wolno nikogo wyżywać...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-14 09:58
NORBI ZACZYNA SIE ZALIC ...
PEWNIE MU SIE WYDAJE ZE ON JEDYNY W POLSCE MA TAKIE PROBLEMY
ZARAZ SIE POPLACZE :-(
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-14 12:43
Szczerbaty...
Cytat Szczerbaty napisał;

>NORBI ZACZYNA SIE ZALIC ... PEWNIE MU SIE WYDAJE ZE ON JEDYNY W POLSCE MA TAKIE PROBLEMY ZARAZ SIE POPLACZE :-( >


Człowieku, czy ty wiesz o czym ty w ogóle piszesz, czy ty wiesz czego ten wątek miał tyczyć??? Na pewno nie to, o czym piszesz. Więc jak nie pomagasz nam w tym wątku w temacie pierwotnie stworzonym, a przypominam że tytuł wątku brzmi "Nasze oczekiwania"... Jak się nie znasz w tym temacie to siedź na tyłku i czytaj albo idź do swoich ulubionych tematów.... Uważaj, abyś ty się nie raz kiedyś popłakał....
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-04-14 15:05
Szczerbaty, uważasz że czas skończyć te twoje głupie "dośruwanie" i mącenie gnoja w sambo tak byleby śmierdziało. Czy ty chłopie jesteś taki mało inteligentny, tak mało spostrzegawczy? Czy ty nie widzisz że tu chodzi o nasze i także twoje dobro? Czy ty musisz być zawsze tak źle nastawiony do wszystkiego i do wszystkich? Czy wiesz co to jest życie człowieka niepełnosprawnego, na wózku? Nie sądzisz czasem, że chyba że wszyscy są tu po twojej stronie, nie wszyscy mają taki negatywny stosunek do wszystkiego jak ty?
Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-04-14 21:03
Elska napisała:

>Pisanie o tym co by się chciało zmieniać a rzeczywistość to dwie różne sprawy.Samym pisaniem świata nikt jeszcze nie przewrócił do góry nogami.>


Nie jest prawdą, Elska, że nic nie zdziałamy pisaniem, prędzej nic nie zdziałamy jak będziemy siedzieć jak myszy pod miotłą i nic nie pisać, jak się nie znasz na sprawie to nie wrażaj swojego złamanego grosza do tego tematu. Nie masz racji co Norbiego że jest przemądrzały i wcale nie lubi sie chwalić,  a ja wiem źe jest bardzo uczynny i lubi pomagać, sama doświadczyłam jego pomocnej ręki i to nie raz...
Nadrzędny Autor eliska Dodany 2009-04-14 21:53 Zmieniony 2009-04-14 22:05
Pisz,pisz tylko kto to czyta?takich pism jest tysiące i niszczarki w biurach nie nadążają pracować.
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-04-13 22:03
DO WILLEGO:Aleś człowieku dorwał fotke-uważaj bo cę zamkną bo wyglądasz jak Bin Laden.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-14 10:02
WYTYKACIE MOJE BLEDY A SAMI PEWNIE PISZECIE W WORDZIE A POTEM KOPIUJECIE I TAKA JEST WASZA POLSZCZYZNA
JA TAK NIE BEDE ROBIL BO MAM TAKI KAPRYS  BLE BLE BLE
Nadrzędny - Autor piotrsarota Dodany 2009-04-14 15:31
,,Żeby,nasza władza na stare lata mieszkała na siódmym piętrze i żeby windy nie było.''
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-14 15:47
Piotrze...
To dobre.... hihihi
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-14 16:10
Tak, Szczerbaty, to żadna tajemnica, że używamy narzędzi do poprawy pisowni, to nawet wybitni profesorowie poloniści używają... To jest po to, i w tym celu zostało zaprojektowane... Tylko trzeba umieć korzystać z dobrodziejstw nauki i techniki a to raczej nie twoja mocna strona. A co do twojego kaprysu, to raczej nie kapryś a nie umiejętnie posługiwanie się komputerem...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-14 17:17
NORBI ALE SKORO TAK ROBISZ TO NIE MOŻESZ POPRAWIAĆ CZYICHŚ BŁĘDÓW. TO NIE FAIR
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-14 18:36
Ella, tu nie chodzi o błędy, tylko o trzymanie się tematu wątku a nie poprawianie czyich błędów, a tym trzymaniem się tematu jest znacznie gorzej u każdego bo zamiast skoncentrować na temacie to koncentrujemy się na pyskówkach, jak komu dogadać, taka dyskusja do niczego nie doprowadza tylko do niepotrzebnych konfliktów, jakich tu na tym forum pełno... Więc proszę uprzejmie o utrzymanie w ciągłości tego tematu, a na inne sprawy proszę się założyć wątek i stosownie do tematu kierować do przeznaczonego wątku...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-14 23:39
[usunięte]
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-15 10:22 Zmieniony 2009-04-15 10:34
Do dyskusji jest dobry każdy człowiek który zna się na sprawie bez względu na wyznanie,     czy kolor, lub pochodzenie a ty masz rasistowskie, antysemickie, anty muzułmańskie, bliżej nie określone, wrogo nastawione do wszystkiego chore poglądy, więc nie nadajesz się do tej dyskusji... Tu mają prawo głosu Ci co chcą aby życie "ON" stało się lepsze... Proszę, zanim odpowiesz na ten post to się grubo zastanów nad dobrą odpowiedzią... A co do mojego "Stękania" to mogę Cię zapewnić, iż "Stękanie" to nie jest, ponieważ "Stękać" mnie nic nie boli, chyba że ciebie boli to że nie potrafisz się pisemnie dobrze i mądrze  wypowiedzieć. W takim razie ja dam ci pytani... Co twoim zdaniem trzeba aby rząd poprawił nam byt i stan ogólny większość "ON"?  Zaznaczam, że czekam tylko na odpowiedź na te pytanie... Jeśli zaś chodzi o ilość ludzi dyskutujących na tematy barier, to także jesteś w błędzie, ponieważ mam aż 5 for na jednym z nich jest ponad 150 osób a na pozostałych już jest po paręnaście do kliku dziesięciu osób a te liczby stale rośną...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-15 12:26
Co twoim zdaniem trzeba aby rząd poprawił nam byt i stan ogólny większość "ON"?  Zaznaczam, że czekam tylko na odpowiedź na te pytanie...

TO PROSTE
NAJWAZNIEJSZA SPRAWA TO KASA A ZEBY BYLA KASA TO KTOS JA MUSI WYPRACOWAC
ON BEZ ODPOWIEDNIEGO STAZU PRACY NIGDY NIE DOSTANIE ODPOWIEDNIO WYSOKIEJ RENTY BEZ WZGLEDU NA TO CZY MIESZKA W POLSCE CZY W USA
W JEDNYCH PANSTWACH JEST LEPIEI W INNYCH GORZEJ
POLSKA TO KRAJ BIEDNY I DOJONY PRZEZ 50 LAT PRZEZ CCCP WIEC I KASA DLA ON MALA
A JESZCZE DO TEGO DOCHODZI KUR..... MENTALNOSC URZEDASOW I KOLO SIE ZAMYKA
A W TYM KOLE JETES TY  TWOJE FORA I INNI NAIWNIACY
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-15 12:28
[usunięte]
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-04-15 19:17
GRUSZKA TY ZASTOPUJ ZE SŁOWNICTWEM I PORÓWNANIAMI.... WSTYD
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-15 13:35 Zmieniony 2009-04-15 14:23
Nadal nie napisałeś odpowiedzi na moje pytanie...  Co twoim zdaniem trzeba aby rząd poprawił nam byt i stan ogólny większość "ON"?  A na koniec tylko dogadałeś mi:

>A JESZCZE DO TEGO DOCHODZI KUR.....MENTALNOSC URZEDASOW I KOLO SIE ZAMYKA A W TYM KOLE JETES TY TWOJE FORA I INNI NAIWNIACY>


Jesteś nie kulturalny a z moralnością na bakier....
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-04-15 14:32 Zmieniony 2009-04-15 14:39
Zwiększyć kasę !!! Emerytura powinna sięgać dwukrotnej średniej !!! Niezależnie od czasu przepracowanego osoby starającej się o świadczenia .  Świadczenia można uzyskać na podstawie zeznań bliskich  o stanie zdrowia osoby starającej się ,nie zaś o dokumentację medyczną  . Emeryturę otrzymuje się dozgonnie  i rewaloryzuje się co miesiąc zwiększając o 5% inflacji . Emeryt zaś nie będzie miał potrącanych żadnych podatków . Myślę Norbi ,że płacisz podatki za występy na festynach ,bo to nie moralne wymagać a samemu nie przestrzegać  ... Chyba ,że charytatywnie  ... Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-04-15 12:40 Zmieniony 2009-04-15 12:48
Szczebaty.

Powiedź mi jedno, Co masz do mnie, że jestem Żydem, okradłem czy pobiłem Cię? nie masz podstaw do tego aby mnie obrażać, wierzę w tego samego Boga co ty a że w trochę inny sposób, to nic nie robi, a w tym wątku nie są poruszane sprawy religijne, więc dajmy im spokój a skupmy się na tym co zapoczątkował Piotrek. I jeszcze jedno, nie jestem żaden obcy, jestem Polakiem, urodziłem się, wychowywałem się, studiowałem i pracuję w Polsce, mam Polkę żonę. Moi dziadkowie byli Polakami, walczyli i umierali za Polskę.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-15 19:16
Zmiana pyskówki..... miałam dziś okazję porozmawiać z radnym.Był zdziwiony widząc mnie tym razem o kulach. Pyta jak widzę miasto dostępne dla ON bo w/g niego jest jeszcze za dużo barier. Ciekawe to co ? Otóż punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia. W/g mnie jest ok, ale w/g niego za wiele jest barier. Np. Poczta Główna ( stylowy piekny budynek z czerwonej cegły) czy PZU. Jak odpowiedziałam jak tu załatwiam stwierdził że sam sprawdzi jak to działa. Znów zdziwienie? Nie... po prostu chodzi na piechotę i sam sprawdza jak się chodzi ludziom ON. Wszystko zależy od ludzi w danym mieście. Czy wszyscy radni są tacy u nas? Napewno nie....
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-15 20:26
[usunięte]
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-15 21:04
Szczerbusiu, a ty coś taki świętoszek... Przypomnieć ci jakieś ty używał słówka... Na Kur....i to nie jeden raz... Skończmy te pyskówki a weźmy się do poważnej roboty... Związku z tym napisz co zrobiłbyś jakbyś rozmawiał z radnymi na temat barier ?..
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-15 20:47
I tu masz rację, Ella, nie wszędzie są tacy radni że dbają o usuwanie barier, sam muszę fotografować i poddawać im pod nos... Albo za frak złapać i za rączkę zaprowadzić, pokazać i wytłumaczyć bo sami nie pomyślą....
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-16 07:39
NO I TAK O TO POST, KTORY MIAL NA CELU WYPUNKTOWAC NASZE POSTULATY, STAL SIE DENNYM A NAWET IDIOTYCZNYM POSTEM, KTORY SIE ROZMYL I NIC Z NIEGO WYSZLO.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-16 09:25
NIE ROZUMIEM CIĘ RAFAŁ ALE CHYBA JUZ NIC TU PO MNIE ...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-16 09:41
co nie rozumiesz? nie wiesz co bylo celem tego tematu ? - "nasze oczekiwania" - a co sie zrobiło?? SZAMBO. bo pierwsza wypowiedz zawierala punkty co chcemy zawrzec w petycji, a potem byly tylko glupie spieranie sie o bzdety.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-16 11:30
Tak to już jest, Rafał... Nie zauważyłeś tego wcześniej, że tu usilnie nie którzy nie chcą zmia
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-16 11:47
Tak to już jest, Rafał... Nie zauważyłeś tego wcześniej, że tu usilnie nie którzy nie chcą zmian na lepsze, wolą biernie przytakiwać, ooo jak mi dobrze, a wcale tak nie jest , że tu są tacy podżegacze polujący na to aby zakłócić temat... Ale próbować trzeba bo to jest jedyne wyjście, więc proponuję powtórzyć:
Hmmm..... Wiecie co ja zmieniłbym, gdybym ja miał część władzy????
1. W wszystkich instytucjach użytku publicznego usunąłbym wszystkie bariery budowlane, chodzi o podjazdy, poręcze, windy, uchwyty w toaletach, zabezpieczenia dla niewidomych, niesłyszących....
2. Ulepszyłbym komunikację kolejową ( wagony przystosowane dla "ON" na wózkach, informacja w kasach biletowych języku migowym... Jak i w komunikacji autobusowej, niskopodłogowe autobusy (nie tylko MPK ale też PKS)
3. Na instytucje handlowe nałożyć wysokie grzywny za niedostosowanie swoich budynków bądź parkingów względem "ON"
4. Wszystkie siedliska aferogenne w ZUS, PFRON skutecznie unieszkodliwiać... Te instytucje mają pomagać a nie działać na szkodę "ON"
5.Uregulować sprawy mieszkaniowe. tzn. dla "ON" poruszających się na wózkach mieszkania bez względnie na parterach w budynkach typu bloki mieszkalne lub windy z drzwiami automatycznie roz/zasuwającymi się...
6. Uregulować na korzyść wszystkich "ON" system edukacyjny tj. dać możliwość edukacji we wszystkich placówkach edukacyjnych nie tylko w integrowanych....w tym uregulować system stypendialny dla "ON"
7. Spowodować opłacalność zatrudniania"ON" nie tylko dla pracodawcy a też z pożytkiem dla "ON".... w tym zapewnić należytą rehabilitację, dojazd do pracy i z pracy do domu , zniżki komunikacyjne
8. Uregulować kulejący system rentowy. Renta nie powinna być niższa od średniego wynagrodzenia....
9. Osobom potrzebującym stałej opieki przydział opiekunów społecznych o charakterze stałym.... tu jest sprawa do obgadania na moim lub innym forum ..... jak i wiele innych spraw związanych ulepszeniem życia "ON"
Proszę o wpisywanie dalszych punktów pod tym postem... ( Bez zbędnych "DOCINANIEK" słownych.. to się musi skończyć!!!)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-16 10:40
Bez słów.... :-(
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-04-16 13:53
Popieram Ella
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-16 18:10
Ja też popieram, ale proszę na temat...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-16 18:10
[usunięte]
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-04-17 10:40
Szczerbaty. 
Robisz się taki nie mądry czy tylko udajesz, aby tylko zniszczyć ten wątek, bo moim zdaniem tylko o to ci chodzi aby nie do puścić do napisania, czegoś co nie jest w twoim interesie!   
Nadrzędny - Autor Elka Dodany 2009-04-17 16:00
Szczerbaty, sory, ale czytając twoje posty mam wrażenie, że masz jakieś ukryte problemy emocjonalne, z którymi sobie nie radzisz. Za wszelką cenę, próbujesz zwrócić na siebie uwagę. Dążysz po trupach do celu, obrażając przy tym innych..........takie zachowanie nie przystoi osobie dorosłej..........skorzystaj z pomocy psychologa........i daj pracować innym.
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-04-17 16:43
Elka radzę ci spojrzeć na odzywki Willego.Jeżeli uważasz za obrażliwe słowa Szczerbatego to jak nazwać to co on napisał?Ale zapomniałam przecież jesteś fanką Willego.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-17 17:15
Brawo, Elka, brawo, do psychologa ze Szczerbatym... Im prędzej tym lepiej...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-17 21:11
HA HA HA
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-17 21:40
Śmiej się, śmiej, niech Ci to wyjdzie na zdrowiu, tylko zobaczymy kto się śmiać będzie ostatni...
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-04-18 18:16
No cóż jakoś do tej pory szczerbaty mnie nie obraził. Ciekawe dlaczego?
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-17 16:46
[usunięte]
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Nasze oczekiwania. (Strona 2) (63437 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill