www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / P F R O N chce wydać 4 mln złotych na ankiety.. (19465 - wyświetleń)
- Autor 62norbi Dodany 2009-04-17 15:07
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych chce wydać 4 mln złotych na ankiety.. ...

Nie wiadomo, czy chodzi o rozwiązanie problemu, czy o zwykłe asekuranctwo. A może mamy do czynienia ze zwykłą głupotą? Takie pytania zadają socjologowie - naukowcy i specjaliści od badań. Chodzi o przetarg, który chce przeprowadzić Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. PFRON chce wydać 4 miliony złotych na ... przepytanie 100 tysięcy niepełnosprawnych, jakie mają problemy i potrzeby.

Tymczasem wiedzę o tym Fundusz może pozyskać znacznie taniej - wystarczy przeczytać wnioski, które składają do PFRON niepełnosprawni.

Reprezentatywność badań

Aby wyniki badań były wiarygodne, trzeba je przeprowadzić na odpowiedniej "próbie". Czy - uwzględniając fakt, że w Polsce jest 5 mln niepełnosprawnych - 100 tysięcy jest wystarczającą próbą?

Wydawać by się mogło, że tak. Ale tylko na pierwszy rzut oka. Każdy niepełnosprawny ma inną sytuację (inny powód niepełnosprawności), a więc inne potrzeby i problemy.

Dzieląc kwotę 4 milionów przez 100 tysięcy osób dostaniemy 40 złotych na jedno badanie. Zdaniem fachowców, za taką kwotę nie da się przeprowadzić wiarygodnej ankiety.

Czy będzie bojkot?

Przetarg ma być ekspresowy - termin składania ofert mija 20 kwietnia. Wybór wykonawcy ma być dokonany do końca tego miesiąca, a badanie zrealizowane do 31 grudnia.

Podobno zainteresowanie udziałem okazało 8 firm. Pojawiły się jednak pogłoski o możliwym bojkocie.

Cieszące się dużym prestiżem stowarzyszenie zrzeszające największe firmy badawcze w Polsce - Organizacja Firm Badania Opinii Rynku - podczas posiedzenia zarządu uznało przetarg PFRON za najbardziej kontrowersyjny w historii polskich badań rynkowych. W specjalnym wystąpieniu do swoich członków otwarcie pyta o możliwość zbojkotowania tego przetargu.

Niegospodarność albo głupota, a efekt żaden!

Tak dosadnie określają pomysł naukowcy z PAN. To będzie góra pieniędzy wyrzucona w błoto. Duże koszty, dużo pracy, a - dla samych zainteresowanych, czyli niepełnosprawnych - efekt żaden.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-18 09:59
trzeba cos z tym zrobic to bzdura totalna. kogo spytaja osoby z MPD? - z calym szacunkiem dla tych osob, ale osob z porazeniem jest najwiecej. to jest wg pfron ta mniejszosc, za ktorych odpowiedza rodzice?? to odrazu smierdzi przekretem, bo pewnie jakas organizacja dostanie kase za dojscie do tych osob i bedzie wygladalo to tak, ze te osoby beda wykonywaly wole rodzicow i wszelkiej masci organizacji, a ON nadal beda siedziec na dupie.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-18 11:01
A Wy dalej pierdołami się zajmujecie, nie wystarcza wam nawoływanie do trzymania sztamy, dalej Szczerbatego będziecie słuchać, to macie... Tu teraz będę wklejał podobne absurdalne sprawy, aż w końcu  zaczniecie myśleć logicznie i podejmować dobre decyzje...
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-04-18 11:12
Norbi puknij się w głowę !!!!!Czytam to co napisałeś i włosy mi się jeżą na głowie:sugerujesz,że to przez Szczerbatego ktoś chce przekręcić taką kasę?!Człowieku przestań ziać nienawiścią i zajmuj się swoimi sprawami.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-18 11:50
Norbi ,na głowę upadłeś?czy to ktokolwiek z nas podjął taką  idiotyczną decyzję o robieniu tych  badań weź człowieku zastanów się nad sobą, póki jeszcze czas
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-18 13:18 Zmieniony 2009-04-18 14:18
Nie ja upadłem na głowę a główne władze PFRON-u... To że PFRON chce wydać 4 mln na ankiety to jest kropla w morzu ich w przekrętach... A jakie robią inne przekręty??? Nie zatrudniają  "ON" a tam byłaby wskazana praca dla nas "ON", np. stowarzyszenia, które prowadzą intensywną rehabilitację "ON", dostało w tym roku mniejsze fundusze bo PFRON postanowił dofinansować festiwal... Takie i inne przekręty są na porządku dziennym w PFRON... Więc nie pisz mi takich bzdur że upadłem na głowę a lepiej zapytaj o to naszych oponentów...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-04-18 18:14
A co ma szczerbaty do tego?
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-18 18:43
Bo wytrąca każdy poważny temat z tematu...
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-04-18 19:47
szczerbaty w tym wątku nic nie pisał. Norbi chyba tym razem to Ty szukasz go na zmiany klimatu w tej części
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-04-19 20:14
Elska i maltabar to wy się puknijcie i to tak zdrowo w czoło, a czym prędzej, jeżeli to jeszcze możliwe zawetujcie tą bezmyślną ankietę, niech P F R O N zatrudni ON a oni już im powiedzą co trzeba zmienić, a wy użytkownicy tego forum możecie też im pokazać jakie bariery należy likwidować, po to chyba powstała strona http://www.antybudynek.pl/
Jak kto ma kamery, fotoaparaty cyfrowe, komórki z aparatami cyfrowymi, może zabierać ze sobą na spacery i robić zdjęcia obiektom niedostosowanym a które powinny być dostosowane do potrzeb ON i wysyłanie ich na powyższą stronę. Czy to takie trudne, czy to takie drogie, czy wy możecie coś dla siebie sami zrobić?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-04-18 11:52
Oczywiście, ta durna ankieta z PFRON-u to absurd i pomysł na to, aby konkretne instytucje/organizacje "badawcze" zarobiły kasę. Aby dowiedzieć się, jakie są rzeczywiste najpilniejsze potrzeby ON wystarczy przejrzeć składane i odrzucane wnioski o dofinansowanie różnych spraw - w PCPR-ach, PFRON-ach, fundacjach, OPS-ach itd. . Tam jest cała bieda.

Ale wypowiedź Rafała znowu, jak zwykle, na "najwyższym poziomie"... Tylko jego niepełnosprawność jest ważna, tylko jemu potrzebni asystenci, tylko on ma prawo zabierać głos w sprawach zasadniczych... A resztę kulawych ubezwłasnowolnić i do komórki - takie wnioski się nasuwają.
Czy ty się możesz czasami jednak zastanowić, zanim kogoś obrazisz a samemu nic nie zyskasz...?

Póki co to ty siedzisz na tym, na czym siedzisz - i pozwól, że nie nie osądzę: dlatego że tak ci wygodnie czy dlatego, że nie masz wyjścia. Przyjemnie...?
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-18 18:37
pisalem nie raz ze asystenci byli by dla osob z 1 grupa, wiec nie chrzań ze tylko dla mnie. po drugie nikogo nie obrazam.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-18 19:07
Rafał, było i minęło... Co proponujesz w dalszej i w tej sprawie...
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-04-18 22:41
Obraziłeś osoby z mpd.

A co to za kryterium "z 1 grupą"? A skąd ja mam wiedzieć, że tę 1 grupę ktoś dostał słusznie...? Przestań.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-19 09:10
"trzeba cos z tym zrobic to bzdura totalna. kogo spytaja osoby z MPD? - z calym szacunkiem dla tych osob, ale osob z porazeniem jest najwiecej. to jest wg pfron ta mniejszosc, za ktorych odpowiedza rodzice?? " gdzie tu jest obraza tych osób? podaje realia , ze takich osob jest najwiecej, a przeczytaj sobie sprostowanie pfron na ich stronie. moze cos do ciebie dotrze. a moze ty masz wogole orzeczenie zalawione i nierozumiesz nikogo innego po za soba? bo wg mnie asystenci osobisci byli by takze dla dla tych osob z mpd. jesli uwazasz ze osoby z 1 grupa tez mogluy sobie kupic grupe to jaka proponujesz metode przyznawania?
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-04-19 11:40

> a przeczytaj sobie sprostowanie pfron na ich stronie. moze cos do ciebie dotrze.


Masz na myśli TO (kliknij) sprostowanie? Tyle, że tam jest napisane tylko Uwaga badaczy skoncentrowana będzie na grupie osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz rzadko występującymi. Nie ma słowa o tym, że za rzadko wsyępujące uznaje się porażenie mózgowe, więc nie bardzo rozumiem, skąd Ci przyszło do głowy że ten tekst dotyczy właśnie osób z MPD (i czemu właściwie mieliby za nich odpowiadać rodzice?).

> a moze ty masz wogole orzeczenie zalawione i nierozumiesz nikogo innego po za soba?


Jak czytam takie teksty (nieważne Twoje, czy czyjeś inne) to mnie skręca. Jako jeden z typowych argumentów w przypadku sporu leci tekst o załatwianiu sobie orzeczenia/renty (niepotrzebne skreślić), o tym że ktoś nie jest chory. Może jednak czasem się ugryźć w język? Bo niezależnie od tego jak chory jest ten, kto to mówi... to jest jednak bardzo niesmaczne i to nawet niezależnie od tego, czy ten do kogo słowa są kierowane cokolwiek sobie z tego robi.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-20 09:13
zgadzam sie do wyciagania tematow rent z toba. ale to ty zaczelas wyciagac temat zalatwiania rent.
tak mam na mysli to sprostowanie. a skad firmy wezma dane by dotrzec do osob z rzadkimi chorobami? a skad wiesz ze nie podadza dane tych osob ktore wczesniej nie wymienilem? przeciez niektorym osobom z uposledzeniem umysloowym mozna wszystko powiedziec i wykonaja "twoja wole" czyli zaznacza wszystko co zechcesz bo one i tak nie beda wiedzialy o co chodzi. po za tym jesli ktos jest uzalezniony od kogos to ta osoba zrobi to tak jak jej poweiedza. sory ale tak jest i wiekszosc niepelnosprawnych takich jest ze nie zrobia nic wbrew swoim opiekunom.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-04-20 10:01

> ale to ty zaczelas wyciagac temat zalatwiania rent.


Ja? A kto napisał, że inna użytkowniczka nie jest chora (renty akurat nie pobiera...)?

> przeciez niektorym osobom z uposledzeniem umysloowym mozna wszystko powiedziec i wykonaja "twoja wole" czyli zaznacza wszystko co zechcesz bo one i tak nie beda wiedzialy o co chodzi.


Raz - mózgowe porażenie dziecięce to NIE jest to samo, co upośledzenie umysłowe. Problemy tego typu ma tylko co piąta osoba chora na MPD (a i tutaj stopień zaburzeń jest pewnie bardzo różny) - reszta ma inne zespoły zaburzeń neurologicznych (padaczki, zaburzenia mowy, równowagi, spastyczność mięśni i in.)
Dwa - niepełnosprawność umysłowa nie oznacza koniecznie, że ktoś jest potulnym jak ciele kłamczuchem.

> po za tym jesli ktos jest uzalezniony od kogos to ta osoba zrobi to tak jak jej poweiedza.


Nie wiem jakich niepełnosprawnych znasz, ale moi znajomi (nawet ci w jakimś stopniu zależni od rodziny) nie pchają się do fałszowania państwowych ankiet. Posądzanie kogoś o to dlatego, że ma taką albo inną chorobę rzeczywiście jest nieco obraźliwe.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-20 10:29
cytwuje twoja wypowedz co do zalatwiania rent:

"Obraziłeś osoby z mpd.
A co to za kryterium "z 1 grupą"? A skąd ja mam wiedzieć, że tę 1 grupę ktoś dostał słusznie...? Przestań. "

wiec nie mow ze ty nie zaczelas pierwsza tego tematu.

Osoby z MPD sa  normalne i tez moga byc uposledzone - to po pierwsze . Po drugie nie kazdy jest taki jak twoi znajomi. Ja znam wiele osob ktore jak potulne baranki pojda wszedzie - dlatego twierdze ze wielu osobom zostanie nakazane zaznaczanie wybranych odpowiedzi w tej ankieci by organizacje mialy wiecej kasy dla siebie. Przykladem moga tego byc tz" dni godnosci " - gdzie nikt nie pyta tych osob czy chca brac w tym udzial tylko wiezie sie je tam i ona sie ciesza ze ze sa na powietrzu, bo przeciez one nie wiedza co to znaczy "dzien godnosci" . takich przyklaow mozna mnozyc i podnosic do potegi, ale to nie o to tu chodzi. chodzi o to ze zostana wykorzystane osoby, ktore moga zrobic ankiety pod dane organizacje, a wyniki te moga  zawazyc na kolejnych programach pfronu na rzecz roznych organizacji. Dla przykladu kolejnego pogadam ze skad mozemy wiedziec czy na stronie danej partii mamy prawdziwy obraz glosowania,  ktora partia by obecnie wygrala wybory?? przeciez tam tez moga wszyscy z tej samej partii glosowac tak by ich partia wyszla w jak najlepszym swietle, wiec tak samo i tu bedzie. dlatego moim zamiarem nie jest nikogo obrazanie, lecz pokazanie jak bedzie to wszystko wyladac i do czego moze doprowadzic.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-04-20 18:18

> cytwuje twoja wypowedz co do zalatwiania rent:


Nie moją tylko bluengel. Dość istotny "szczegół".

> Osoby z MPD sa  normalne i tez moga byc uposledzone - to po pierwsze.


Zgadza się, jedna piąta jest. Ale cała reszta nie i nie ma sensu stawiać znaku równości między osobami chorymi na MPD (lub jakiekolwiek inne schorzenie neurologiczne) a niepełnosprawnością umysłową.

> twierdze ze wielu osobom zostanie nakazane zaznaczanie wybranych odpowiedzi w tej ankieci by organizacje mialy wiecej kasy dla siebie.


Nikt Ci nie udowodni, że tak nie będzie (ne da się udowodnić, że się nie jest wielbłądem), ale też i ty nie udowodnisz, że tak będzie. Jak będzie - zobaczymy.
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2009-04-20 19:26
moze pod wplywem emocji pomylilem twoje posty za co przepraszam bo podobnie mi brzmiay te dwa nicki. raczej bedzie tak jak mówie, gdyz skad wezma dane? czlowiek, ktory wie ze niema na kogo liczyc zrobi wszystko dla tych co nim sie opiekuja. taka jest prawda. a te ankiety nie pojda na darmo lecz na nowe programy, i pfron bedzie mial podkladke ze "na podstawie przeprowadzonej ankiety oczekiwania ON sa takie, a nie inne". no i dalej bedzie tak jak jest lub gorzej.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2009-04-18 19:24
4 mln zł. Ale ile prezesi wydali na szkolenia na jakiś wyspach egzotycznych. Radio rmf tak pisało u siebie na stronie.

Milion tu milon tam, szkolenie tu szkolenie tam. Ale nam dobrze się żyje.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-18 21:05
Pt, 2009-02-27 14:49 (aktualizacja:  2009-03-02 12:18)
Turystyka szkoleniowa kwitnie. Co na to PFRON?

Od kilku dni reporterzy RMF FM zajmują się sprawą zagranicznych wojaży pracowników zakładów pracy chronionej. Jak ujawniliśmy, niektóre z tych firm wykorzystują nieprecyzyjne przepisy i wysyłają pracowników na drogie szkolenia zagraniczne, podczas gdy w Polsce mogłyby je zorganizować nawet dziesięciokrotnie taniej.

Więcej na ten temat:
„Gdzie jesteś Winnetou?”, czyli turystyka szkoleniowa w dobie kryzysu (26 lutego)
Nasz reporter Paweł Świąder próbował zainteresować tym procederem PFRON, który dofinansowuje zakłady pracy chronionej. Niestety rzecznik PFRON-u, zanim poszedł na urlop odesłał naszego reportera do pełnomocnika rządu. Ten z kolei jest tak nieuchwytny, że nawet nie udało się zamienić z nim kilku słów przez telefon. Jedyne co zrobił, to… odesłał do posła Sławomira Piechoty z komisji polityki społecznej.

A poseł był kiedyś na wycieczce w Izraelu, co tylko przez chwilę wydawało się niezwiązane z tematem. Dokładnie taką samą trasą i takim samym programem można zrobić szkolenie dofinansowane z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, o czym jeszcze do wczoraj można było przeczytać na stronie internetowej jednego z organizatorów takich szkoleń. Po naszej interwencji, ze strony zniknęło wszystko; linki do szkoleń, które już się odbyły i zapowiedzi kolejnych. Od dzisiaj firma oferuje tylko szkolenia w Polsce.
copyright 2009 by RMF FM sp. z o. o.
Turystyka szkoleniowa kwitnie. Co na to PFRON? (Kliknij tu)
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-19 10:35
TO JEST POLSKA
CZEGO SIE DZIWICIE
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-19 11:02
Szczerbaty, a ty to widzisz, co się dzieje??? Piszesz że to właśnie Polska, a przecież ty nam zakazujesz narzekać... Ale ty możesz narzekać bo ty jesteś Szczerbaty... TU TO POKAZUJESZ, DOBITNIE
Edit:

>TO JEST POLSKA CZEGO SIE DZIWICIE>

Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-19 11:46 Zmieniony 2009-04-19 11:54
JA NIE NARZEKAM TYLKO PRZYPOMINAM ZE MIESZKACIE W POLSCE !!!!!!!!!!
I NIECH ZADNA PIERDOLA NIE PISZE ZE W INNYCH PANSTWACH JEST GORZEJ 
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-19 11:54
Ja zawsze pisałem że w innych krajach jest lepiej, WOW, co za zmiana...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-04-19 17:01
A tyle razy pisałem, że na ON można zarobić. Oto kolejny przykład wydawania pieniędzy na bzdety, jakby nie można było ustalić pewnych danych na podstawie posiadanych dokumentów.
No, ale wówczas nie można by było na tym zarobić, a tak jest okazja.
A tak przy okazji, jak zwykle temat został rozmyty, zamiast zjednoczyć się i coś wymyślić. Chociażby wspólnie opracować sprzeciw przeciwko wydawaniu pieniędzy na podobne akcje i nadać temu rozgłos.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-19 17:10 Zmieniony 2009-04-19 17:14
Racja dla Nachbara, wetto dla ankiety PFRON,  kto jest za wettem, niech się wpisuje niżej....
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-04-19 19:36
Popieram jak Nachbara tak i Norbiego i podpisuję się pod wetem dla ankiety P F R O N  -u.
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-05-25 22:02
Nachbar, masz rację, że na "ON" zarabiają, a nas za to do rynsztoku na chama wciskają...
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2009-04-20 10:53
Niestety państwowe pieniądze są niczyje, a skoro tak to można je wydawać. A co po ankiecie kiedy już "zgromadzą" odpowiednie dane.
Wsadzą do szuflady i powiedzą - o za dużo tych problemów jest do rozwiązania , to dajmy sobie spokój.
Róbmy swoje i udajmy że wszsytko jest dobrze.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-20 13:02
I tu zaklęte korupcyjne koło się zamyka, jak się uważa  że państwowe pieniądze są niczyje, to kardynalny błąd, ponieważ państwowe pieniądze są z naszych podatków i nie możemy dopuścić aby je wydawano bezmyślnie, na bzdurne ankiety bez pokrycia... Tu chodzi o to żeby nam zamydlić oczy, że wszystko co dotyczy tej ankiety kosztuje 4,3 mln zł a tak naprawdę przeznaczyć te pieniądze na inne bzdurne cele... Przecież jest w Polsce taka rzecz, aby komuś dać to trzeba komuś wziąć... A my i tak cicho siedzimy, to takim się najłatwiej odbiera....
Nadrzędny Autor krynia-kwie Dodany 2009-04-20 19:31
Ja nie mam czym dojechać do szpitala uzdrowiskowego.> proszę niech PFRON dofinansuje takim osobom transport >Igr 05R>
Nadrzędny - Autor krynia-kwie Dodany 2009-04-20 19:32
Ja nie mam czym (ani za co) dojechać do szpitala uzdrowiskowego.> proszę niech PFRON dofinansuje takim osobom transport >Igr 05R>
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-04-20 19:54
A OPS
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-04-20 20:04
Też nic nie wiem na ten temat. Nawet jak dojechać do szpitala juz nie mówiąć o uzdrowiskowym. Nie mam pojęcia od czego zacząć. Tym razem udało mi się załatwić prywatne auto, ale chciałabym na ten temat wiedzieć więcej. na przyszłość.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-05-12 19:06
No i to jest właśnie próg naszej lojalnej pomocy odnosnie przejazdów do szpitala rehabilitacji czy na badania :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / P F R O N chce wydać 4 mln złotych na ankiety.. (19465 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill