www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Umowa zlecenie, a turnus rehab. (2450 - wyświetleń)
- Autor Jamisty Dodany 2009-04-19 11:59
Jestem ON (Osoba Niepełnosprawna), ze znacznym stopniem, pracuję na podstawie umowy zlecenie. W maju wyjeżdżam na turnus rehabilitacyjny (2 tyg.). Nie chciałbym tracić (finansowo) z tej racji, więc czy gdy przedłożę zleceniodawcy zwolnienie lekarskie (z tego turnusu), ma on obowiązek je uznać?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-04-20 08:10
Umowa zlecenie jest umową cywilno prawną – strony obowiązują tylko te ustalenia które na umowie zawarto. Pracodawca nie ma obowiązku przestrzegać uprawnień pracujących osób niepełnosprawnych (w tym możliwości odpłatnego zwolnienia na turnus rehabilitacyjny)

Szczerbaty  a ja bym proponował zachować umiar
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2009-04-21 09:35
Jest jeszcze istotne od kiedy pracujesz i czy masz opłacaną składkę chorobową (dobrowolną), bo jeśli masz opłacaną tą składkę przez minimum 180 dni to masz prawo do płatnego zwolnienia lekarskiego.
Przypomnę jeszcze, że urlop na zleceniu Ci się nie należy.
Nadrzędny Autor Jamisty Dodany 2009-04-23 13:45
Dziękuję za odpowiedź. Z tego wynika, że nie należy mi się, pracuję od stycznia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Umowa zlecenie, a turnus rehab. (2450 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill