www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renciści będą zarabiać bez ograniczeń (50066 - wyświetleń)
- Autor admin_02 Dodany 2008-01-24 13:16 Zmieniony 2008-01-24 15:35
Jak informuje ''Rzeczpospolita'' Minister Pracy i Polityki Społecznej proponuje zlikwidowanie limitu przychodów dla rencistów. Obecnie ci, którzy zbyt dużo zarabiają, muszą zawieszać świadczenie. (...)

Przeczytaj i skomentuj artykuł:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/22173
Nadrzędny Autor Wolodia Dodany 2008-01-24 20:23
Ciesze sie i zarazem jest mi smutno a to zpowodu że musze już zaprzestać pracować z powodu pogorszenia stanu zdrowia a ciesze sie ze biedni i zaniedbani rencisci nie bedą grabieni za swoja pracę aż tak jak teraz otrzymując nieproporconalne wynagrodzenie do tego swojego wkladu jaki wnosili w produkcje maja c ograniczony zarobek by czasami za dużo nie zarobili i wyglądalo to tak że inwalida musi pracować aby przeżyć a pracodawca zaciera rence że ma kto na niego robić
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-24 21:13
COooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ten cały Minister powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za szerzenie patologii.
Zamiast zabrać się całościową WERYFIKACJĘ lewych rentek, to jeszcze
przyklaskuje tej zarazie wyłudzeń.

Rozumiem, że to żart Prima Aprilis w styczniu.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2008-01-24 21:42
A ja byłabym zadowolona ;-)
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-01-25 08:06
Moim zdaniem .. hm Trzeba sie zastanowić.. skoro pracujesz poco renta.. ???
Dzisiaj  renty są przyznawane  na okres czasowy,, Skoro pracujesz zostajesz wezwany do ZUS- i rente diabli biorą
Ponieważ możesz pracować.. ZUS z mocy ustawy orzeka  niezdolnosc do pracy.. .
Pracujcie rencisty .. My wam renty zabierzemy.. skoro możecie pracować.. Stąd bym widział hojność ministra.. !!

Skoro pracujesz  na normalnym rynku nie w zakładach chronionych ( tak na marginesie zakłady chronione ..??? przed kim i czym..?)
Nadrzędny Autor kamil lublin Dodany 2008-01-25 10:18
Witam.
No Okularnico jak tak będzie jak piszą w artykule to też będe się cieszył.
Ja mam rente na stałe bo jestem osobą całkowicie niewidomą.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor KATARZYNA185 Dodany 2008-01-26 15:37
Czy to znaczy ze moge pojsc do Biura Posrednictwa i zarejestrowac sie jako bezrobotna i szukac pracy w niepelnym wymiarze godzin?A gdy nie bedzie dla mnie pracy,to czy moge sie przekwalifikowac,uczac sie innego zawodu?Mam na mysli kursy,oczywiscie bezplatne.Czy przy dolegliwosciach nie do wytrzymania,bede mogla korzystac ze zwolnien lekarskich?Biore leki ktore lagodza bole,ale czasami i podwojna dawka nie pomaga.Czy musze pracodawce informowac o chorobie? Dla mnie jest to klopotliwe,nie lubie opowiadac o sobie.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2008-01-26 22:16
1. To jest dopiero projekt - zajawka medialna, więc skąd ktokolwiek na forum miałby znać odpowiedzi na tak szczegółowe pytania???
2. Spełniając podstawowe warunki, obecnie także możesz się zarejestrować w urzędzie i korzystać z kursów - jedynie w zarobkach trzeba się pilnować.
3. Jak chcesz uzasadniać swoją nieobecność w pracy, nie informując pracodawcy, co jest ich przyczyną? Wyjdziesz na kombinatorkę i zwyczajnie Cię zwolnią - po co komu taki pracownik? Nikt nie lubi się opowiadać (no, poza Marcelem) o swoich dolegliwościach, ale nie da się zjeść ciastka i go mieć. Zwolnienia lekarskie są dla ludzi, ale przy częstych absencjach lepiej pomyśleć o pracy na zlecenie lub dzieło, która daje ruchomość czasu pracy.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-01-25 14:56
Witam
A ja uważam że to dobra wiadomość. Co prawda sam nie mogę pracować, ale inni będą mogli. Jaki sens ma pobieranie renty która ma głodowa wysokość, jeśli można zarobić więcej i bez łaski. To logiczne.
A to czy ktoś bierze rentę i pracuje, czy też bierze ja zawiesi bo ma zarobek - to tylko sprawa konkretnego rencisty. Czas wreszcie na strajki rencistów i emerytów z głodowymi rentami. To takie modne w tym kraju, każdy strajkuje. Bardzo bym chciał aby wyszły do strajków szeregi: rencistów, emerytów i niepełnosprawnych. Kto może. Wreszcie Rząd zobaczył by że społeczeństwo Polskie to nie tylko górnicy, nauczyciele, pielęgniarki i inni.
Pozdrawiam i trzymam kciuki
Nadrzędny - Autor KATARZYNA185 Dodany 2008-01-26 15:53
Witam serdecznie, nie raz i nie dwa myslalam o bezbronnych rencistach i niektorych emerytach.Wszyscy strajkuja, a my biedacy nie wiemy co zrobic aby i o nas Tusk pomyslal.Jednak to nie jest mozliwe.Jak to by bylo aby ludzie na wozkach,na kulach,inni z garsciami prochow zjechali sie do W-wy? Mozna by bylo rozstawic namioty,wezwac wolontariuszy do pomocy? Jednak podejrzewam, ze Tusk natychmiast mialby zaplanowana wizyte na Forum Miedzynarodowym, albo uslyszelibysmy to co zony gornikow.Niestety, nie mamy wyboru,ruszajmy do pracy !!!
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-27 01:42
Hura to niech lewi renciści też zastrajkują i powiedzą:

NO DOBRA NIE BIERZEMY LEWYCH RENTEK NA ZNAK PROTESTU. NIECH LISTONOSZ JE ZWRÓCI TAM SKĄD KASIORKA PRZYSZŁA.

ZUS byłby bardzoooo szczęśliwy (no i ja też oczywiście)

Chciałbym zobaczyć taką formę prostestu. Nie bierzemy i dziemy do uczciwej pracy.

Marzenie, ale czy na pewno?????????????
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2008-01-27 14:37
A ja w życiu nie oddałabym do ZUS mojej rentki ;-) i tyle...
Nadrzędny - Autor Bogdan_8 Dodany 2008-02-21 14:18
strajki ON? No tak, ale na czym polegające? Nie leczymy się? Czy okupujemy toalety dla ON?
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-05 12:12
Bogdan_8

Pytasz na czym polegałyby te strajki "ON"... Wyjaśniam: 
W Warszawie wzdłuż alei Jerozolimskiej, Marszałkowskiej, obok gmachu sejmu, senatu, obok gmachu rządu... zrobić łańcuch trzymających się  za ręce "ON"... A ci co mogą trzymać transparenty to niech trzymają transparenty z napisami:
Czy można wyżyć za 450 zł renty???
Chcemy normalne żyć a nie na krawędzi śmierci głodowej... itp.

To wszystko miałoby się odbywać pokojowo bez żadnych wulgaryzmów i zamieszek....
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-04 23:30
Panie Zygmuncie, gdyby był jakiś strajk "ON", to może Pan wierzyć że ja tez tam będę, to moje marzenie, aby pokazać że my też jesteśmy LUDŹMI, że my też potrzebujemy, że my jeszcze żyjemy...
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-05 09:46
SIARA BY BYŁA  JAKBYŚMY WYSZLI NA ULICE RZĄD BY NIE ZNIÓSŁ TEGO
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-05 12:22

>> SIARA BY BYŁA  JAKBYŚMY WYSZLI NA ULICE RZĄD BY NIE ZNIÓSŁ TEGO >>


Właśnie o to mi chodzi o ten wstyd dla rządu, ponieważ rząd dostaje z tytułu nas "ON" pokaźne kwoty na rozwój i opiekę nad nami a te pieniądze idą na zupełne inne cele....
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-07-05 14:17
szły odą i będą szły bo on nie pójdzie protestować bo nie ma na to sił
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-30 22:16
O to co ludzie sądzą o tym chorym pomyśle.

http://biznes.interia.pl/news/koszmar-rencistow,1049509

Komentarze nie pozostawiają złudzeń. Wszyscy tak sądzą. Nie jestem sam.
Nadrzędny Autor Szczepan Dodany 2008-02-19 13:01


       Widzę Marcel że się rozwijasz

         Po pięknych wierszach
 
           przyszedł czas na fantastykę .

             Powinieneś większy nacisk położyć
                  
              na ten rodzaj twórczości

                zdecydowanie najlepiej
                                   
                  Ci to wychodzi..
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-05 13:42

>> Renciści prowadzący działalność gospodarczą przeżywają koszmar, alarmuje "Dziennik Polski". Procedura zwrotu składki na ubezpieczenie społeczne jest tak skomplikowana, że niektórzy zapowiadają wyrejestrowanie firm i wejście w tzw. szarą strefę. Dotąd renciści prowadzący działalność gospodarczą opłacali jedynie składki na ubezpieczenie zdrowotne. Ale od stycznia muszą wpłacać też składki na ubezpieczenie społeczne. Równowartość składki rentowej i emerytalnej (414 zł) ma im zwracać Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Procedura odzyskania pieniędzy przez rencistów jest jednak bardzo złożona. Najpierw muszą zarejestrować się w terenowym oddziale PFRON, a potem wypełniać skomplikowane ankiety. Wypełnione formularze przesyłane są do warszawskiej centrali PFRON, która wprowadza je do systemu. Wystarczy jednak niewielki błąd, by ankieta została przez system odrzucona i wszystko zaczyna się od nowa. Najgorsze jest to - pisze "Dziennik Polski" - że ankiety renciści będą musieli wypełniać i wysyłać co miesiąc. Kiedy otrzymają zwrot wpłaconych wcześniej do ZUS pieniędzy? Tego nie wie nikt, choć - w myśl przepisów - powinno to nastąpić najdalej po siedmiu dniach od wypełnienia i wysłania formularza.>>


Ponieważ "ON" należą do najsłabszej grupy prowadzących działalność gospodarczą, a gdy są najsłabsi to znaczy że są nie mile widziani przez bogatą konkurencję która kładzie kłody pod nogi jak tylko może takim jak my "ON"...

O to jest inna wypowiedz na ten temat

>>To jest coś gorszego jak brak człowieczeństwa...To jest coś gorszego jak brak człowieczeństwa. Niestety jedni nie odróżniają niepełnosprawnych którym naprawdę się nie należy renta z tymi co powinni ją mieć a nie maja...nie dostrzegają problemów nas dotyczących... bo jak już czegoś chcemy to trzeba nas za to skarcić...Jak niepełnosprawny ma wyżyć za 450 zł. bez pomocy najbliższym? Chcecie nas zamknąć w domach?! To już wolę odejść z tego świata bo nie chcę być zależna od innej osoby. Moja renta socjalna blokuje mój rozwój i możliwość lepszego zarobku. A jak powiecie zrezygnuj z renty. O.K tylko kto mi ją z powrotem da? Bo memu chłopakowi z urazem kręgosłupa z achondroplazją i przebytym leczeniu o raku nerki dali na rok z wielkim bólem bo stwierdziła Pani doktor że będzie zdrowy... Śmiechu warte ten nasz ZUS. Więc zastanówcie się czy my niepełnosprawni mamy umierać już na starcie naszego życia ,za to że wy "zdrowi" macie pracę i narzekacie na nas choć to Państwo płaci nam renty a ZUS weryfikuje komu je dać a komu nie? Czy mamy nie pracować i zawsze czuć się gorszymi od innych? Ja tak bynajmniej nie chce żyć z tą świadomością.>>


To chyba powód który skłania ludzi do refleksji na ten bolący jak paskudny, ropiejący wrzód na tyłku rząd i nas "ON"...
Nadrzędny - Autor Rabbeat Dodany 2008-02-21 22:12
Witam wszystkich!
Wśród wszystkich artykułów i komentarzy na temat limitu zarobków dla rencistów zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie wszędzie jest mowa tylko o rencie z ZUS tzw. z tytułu niezdolności do pracy natomiast nie ma ani słowa o rencie socjalnej, którą otrzymują osoby niepełnosprawne, których niepełnosprawność jest zazwyczaj powstała od urodzenia i nie nabyli jej podczas nauki ni pracy zarobkowej. Uważam że są to osoby wyjątkowo pokrzywdzone gdyż od samego początku mają utrudnioną zarówno edukację jak i poszukiwania potencjalnej pracy dla siebie i ani nie posiadają dotychczasowego  doświadczenia zawodowego jak również bardzo często odpowiedniego wykształcenia.
Jednak przejdżmy do tematu limitu zarobków bo w przeciwieństwie do osób pobierających rentę z tytułu niezdolności do pracyosoby z rentą socjalną mają o połowę niższy limit do którego mogą dorobić mianowicie coś około 800zł co dyskwalifikuje je całkowicie gdyż nawet jak dostaną pracę z najniższą krajową w pełnym etacie, a często tylko taką mają szansę otrzymać wówczas renta jest zawieszana i osoba taka pracuje realnie za 200-300zł więcej niż miałaby samej renty.
Po drugie osoba pobierająca rentę socjalną próbująca założyć własną działalność gospodarczą, która nie wiadomo czy przyniesie jej jakiekolwiek zyski musi również zawiesić swoją 450-cio złotową rencinkę gdyż ZUS zakłada przychód firmy na poziomie 1400zł, co nie dotyczy rent z tytułu niezdolności do pracy bo tam limit jest coś koło 1700zł.
Jeżeli w czymś sie mylę to oświećcie mnie proszę bo może należy mi się inny rodzaj renty lub coś źle rozumiem, ale według mojej wiedzy jest tak jak napisałem. Tak więc jak tu możemy mówić o aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych jak tu u samych podstaw są tak zniechęcające przepisy? Wiem że znajdą się tacy co powiedzą że renciści chcieliby niewiadomo ile zarabiać albo że niepełnosprawni mają postawę roszczeniową. Jednak czy gdybym nawet do całkiem dobrze płatnej pracy bo powiedzmy bym mi sie taką udało znaleźć dostał te 450zł renty to państwo by coś na tym straciło? Chyba nie bo przecież bym na coś te wszystkie pieniądze wydał i zapłacił odpowiednie podatki, a propo podatków czy nie jest to właśnie postawa roszczeniowa naszego kochanego państwa wobec nas i w obec naszych rodzin, które oddając tak dużą część swego dochodu państu napewno chciałyby abyśmy my niepełnosprawni mieli zapewnione godne warunki utrzymania się i nie musieli ich o nic prosić tylko mogli sobie pozwolić na to sami?
Nadrzędny - Autor booo Dodany 2008-04-17 20:09
Słusznie! To chyba jakiś rodzaj dyskryminacji i pewnie niedługo ktoś zwróci na to uwagę - faktem jednak jest, że naprawdę socjalni mają trudniej. Ja sam mam rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i choć nie powinienem to jednak pracuję - jako telepracownik. co jednak robić, kiedy rosną wydatki na leki - w tym przeciw bólowe - a renta jakby zamarzła z swej wysokości? Nie mam wyjścia, muszę dorobić bo wstyd mi obciążać ponad miarę moich kochanych rodziców, którzy już i tak zrobili dla mnie ogromnie wiele. Uwolnienie zarobków niepełnosprawnych to napewno konieczność - chocby po to, aby odciązyć krewnych osoby niepełnosprawnej.

Pozdrawiam
booo
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-17 20:18
NAWET JEŚLI MASZ  ZAKAZ PRACY TO MOŻESZ PRACOWAĆ JAK ZNAJDZIESZ ODPOWIEDNIE ZAJĘCIE DLA SIEBIE A LEKARZ CIĘ DOPUŚCI BO JUŻ DAWNO ZMIENIŁY SIĘ PRZEPISY
Nadrzędny - Autor Milka123 Dodany 2008-05-13 10:51
Podzielam Twoje zdanie, wszyscy zapomnieli o tych którzy mają rentę socjalną to jawna dyskryminacja,
czemu my możemy dorobić tylko jej równowartość, a osoby z rentą z ZUSu mogą jeszcze sporo dorobić
a my to co wyrzutki społeczeństwa.....

Kurcze
napiszmy jakąs petycję niech się zrobi o nas
głośno bo zapomnieli ze istniejemy... i tez jakoś ... chcemy żyć !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-13 10:57
NAJLEPIEJ WYTĘPIĆ ON  TYLKO KASE BIORĄ A NIC NIE ROBIĄ TAKIE JEST MYŚLENIE URZĘDNIKÓW I RZĄDU NASZEGO DLATEGO TAK SIĘ DZIEJE
Nadrzędny Autor Rabbeat Dodany 2008-05-13 21:06
Tylko gdzie tą petycję słać żeby ktokolwiek ją przeczytał? Bo napewno nie do rządzących! Dziwię się że żadna z organizacji pozarządowych nie podniesie porządnie tego problemu czy to w mediach czy to w jakichś podkomisjach np. do walki z absurdami bo to chyba by się tam nadawało!!! Ja mieszkam w małym mieście to szans na pracę nie mam chyba praktycznie żadnych bo jeszcze nigdzie tu u nas nie widziałem żadnego ON pracującego chyba że trafi mi się jakaś telepraca, ale jeśli już to też pewnie za marne pieniądze a rentę bym musiał zawiesic.
Nadrzędny - Autor Ela50 Dodany 2008-04-24 19:36
Witam, jest to temat drażliwy szczególnie dla zdrowych osób, które sobie nie radzą w życiu. Bo żaden  człowiek na poziomie nie będzie kwestionował możliwości dorobienia przez osobę niepełnosprawną do renty.
1. po pierwsze,  renty z tytułu niepełnosprawności nie są wysokie wystarczająco aby normalnie żyć,
2. po drugie jeżeli jest to osoba naprawdę niepełnosprawna, to trudniej jej żyć i pracować, a wydatki na pomoc, leki, sprzęt rehabilitacyjny są wyższe niż zdrowych osób.
3. pracując bez dodatkowego wsparcia w postaci renty, musi zarabianiu poświęcić więcej czasu, rezygnując często z dbania o swoje i tak nadwątlone zdrowie, doprowadzając się tym samym do wcześniejszej utraty swojej i tak już ograniczonej sprawności i w konsekwencji staje się osobą całkowicie wymagającą opieki /obciążając również państwo/.

Piszę to w oparciu o swoje 25 letnie zawodowe doświadczenie, nie żałuję, że udało mi się mimo bardzo dużego kalectwa żyć tak jakby go nie było, jednak z perspektywy czasu, widzę, że gdybym pobierała rentę w czasie kiedy pracowałam, mogłabym bardziej zadbać o swoje zdrowie, może nawet dłużej niż 15 lat pracować i wypracować rentę, która by teraz wystarczyła na czynsz, leki i konieczną pomoc.
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-04-26 08:55
Ela50 masz rację. Popieram Twoje zdanie.
Nadrzędny - Autor arleta_p Dodany 2008-04-26 21:12
Ela .Rabeat macie rację....

Renciści socjalni maja najgorzej.
Renta w wysokości 450.zł... , bez dodatkowej pracy nie stać żadną osobę na normalne życie.. Liczysz tylko na rodziców a i oni kiedyś odejdą niestety :-(

i gdzie to sie ma godnym życiem?
Wynajęcie mieszkania z opłatami ok 900zł,a gdzie reszta ?:-(
Mamy leżeć w łóżku i czekać na ...
Ech... a co do lewych rent... Jednym ZUS d a drugim zabiera.. taka polska rzeczywistość.
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-04-28 07:45
To nie jest kraj dla niepełnosprawnych ludzi!
Poza tym... postawa większości obywateli tego kraju jest karygodna... Gdzie się podziało ich człowieczeństwo? gdzie współczucie? Hitler na prawdę był by z nich dumny....
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-04-28 08:01
CZLOWIECZENSTWO LUDZI W POLSCE ZOSTALO W KOSCIOLACH
Nadrzędny - Autor arleta_p Dodany 2008-04-28 09:05
To jest coś gorszego jak brak człowieczeństwa. Niestety jedni nie odróżniają niepełnosprawnych którym naprawdę się nie należy renta z tymi co powinni ją mieć a nie maja...nie dostrzegają problemów nas dotyczących... bo jak już czegoś chcemy to trzeba nas za to skarcić...
Jak NIEPEłNOSPRAWNY ma wyżyć za 450 zł. bez pomocy najbliższym? Chcecie nas zamknąć w domach?! To już wolę odejść z tego świata bo nie chcę być zależna od innej osoby. Moja renta socjalna blokuje mój rozwój i możliwość lepszego zarobku. A jak powiecie zrezygnuj z renty. O.K tylko kto  mi ją z powrotem da? Bo memu chłopakowi z urazem kręgosłupa, z achondroplazją i przebytym leczeniu o raku nerki dali na rok z wielkim bólem bo stwierdziła Pani doktor że będzie zdrowy... Smiechu warte ten nasz ZUS.
Więc zastanówcie się czy my niepełnosprawni mamy umierać już na starcie naszego życia ,za to że wy "zdrowi" macie pracę i narzekacie na nas choć to Państwo płaci nam renty a ZUS weryfikuje komu je dać a komu nie? Czy mamy nie pracować i zawsze czuć się gorszymi od innych?
Ja tak bynajmniej nie chce żyć z tą świadomością.
Nadrzędny - Autor Rabbeat Dodany 2008-04-28 11:25
Ja chciałem poruszyć jedynie temat niesprawiedliwości prawnej jaka istnieje w przypadku różnicy między rentą socjalną, a rentą z tytułu niezdolności do pracy. Znam przypadki gdzie Pani urzędniczka po 15 latach siedzenia za biurkiem dostała bóli kręgosłupa i z tego tytułu ma rentę w wysokości 1200zł bo miała wypracowany kapitał i do tego może dorobić sobie 1800zł, a ja na przykład tracący wzrok od urodzenia mam 450zł renty i mogę dorobić do 800zł po czym renta jest zawieszana, a nawet nie zmniejszana o kwotę przekroczenia jak to jest w przypadku renty z tytułu niezdolności do pracy. Praktycznie nie daje mi to szans na odłożenie sobie tego kapitału na przyzwoitą rentę bo mi się po prostu nie opłaca pracować. Ostatnio dostałem ofertę telepracy za 820zł czyli za najniższą krajową przy pełnym etacie bo częściowego etatu nie chcą dać bo by nie mieli zniżek na PFRON, a więc musiałbym zawiesić rentę i siedzieć po te kilka godzin dziennie przed monitorem psuć sobie dalej oczy za praktycznie 350zł więcej niż mam. Pozostaje chyba czarny rynek i czekać.
Jeśli chodzi o człowieczeństwo i inne temu podobne to niestety tak już jest i życie nie jest sprawiedliwe niezależnie od tego czy się jest sprawnym czy niepełnosprawnym trafia się na ludzi mądrych i z klasą jak i na debili i chamów, którzy nie potrafią zrozumieć sytuacji innej osoby tylko widzą jedynie czubek własnego nosa.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-13 12:13

>Znam przypadki gdzie Pani urzędniczka po 15 latach siedzenia za biurkiem dostała bóli kręgosłupa i z tego tytułu ma rentę w wysokości 1200zł<


Tu do końca z tym dorabianiem bywa różnie..
ZUS a konkretnie ustawa o FUS z 1998  stanowi  ze ZUS- to interpretują to tak jak pracujesz  to poco ci renta..
jeżeli rencista z ZUS  ma rentę czasowa a innych teraz w zasadzie nie ma.. ( rent wydawanych po 2005 roku) i podejmie pracę w pełnym wymiarze  to na 100 procent na kolejnej komisji może sie spodziewać utraty .renty..  Ponieważ komisje ZUS owskie orzekają  zdolność do wykonywania  obecnie uprawianego zwodu , kwalifikacji wieku etc..
W orzekaniu mamy mamy kuriozum.. Organy orzekają   orzeczenie  całkowicie  niezdolny do pracy  na podstawie jednej  ustawy a druga ustawa mówi  że  ten całkowicie niezdolny może dorobić..

Hm co de rent socjalnych cos takiego powinno raz na zawsze zniknąć.. jedynie pozostać dla tych i to w przyzwoitej wysokości, którzy  praktycznie nigdy żadnego zatrudnienia nie podejmą

świadczenie socjalne pobierają ludzie zazwyczaj młodzi tym ludziom robi się straszna krzywdę..
Tym wszystkim ON  powinno się zapewnić  wykształcenie pomoc przy wykształceniu (daleko idącą stypendia etc) , zawód oraz prace zgodnie z nabytymi kwalifikacjami.. aby  mogli sami na siebie zarobić  a nie skazywać ich  na  wieczyste ubóstwo
Bo to najprościej rzucić parę groszy i rząd ma z głowy dosyć pokaźną grupę ON..
Wzorce zachodnie UE sa sprawdzone.. Tam  np. każdy zakłada  musi tworzyć miejsca  dla osob ON. Jeżeli  nie tworzy ponosi drakońskie konsekwencje  finansowe..
Nadrzędny - Autor Rabbeat Dodany 2008-05-13 20:50
Dokładnie o to chodzi! Może z tym dorabianiem rencistów z ZUS trochę przesadziłem bo rzeczywiście od pewnego czasu się to trochę zmieniło na lepsze i weryfikacja jest bardziej restrykcyjna, ale też w wielu przypadkach prowadzi ona do tego, że osoba, która powinna dostać rentę nie dostaje jej bo ZUSowi skończył się limit na dany miesiąc rent, które mogą przyznać. Z tym, że renty z ZUS to zupełnie inna bajka bo wynikają one ze składek, lat pracy itp i ktoś kto pracował ma inne podejście do obowiązku wypłacania mu renty. Mnie najbardziej boli właśnie problem renty socjalnej, która jest okropnie niska ale ok nikt mi niczego nie ma obowiązku dawać za to, że jestem ON tylko, skoro już dają rentę socjalną to czemu ją zabierają przy tak niewielkim zarobku, a rencista ZUS ma dwa razy większy limit. Wsparcie w wykształceniu jakieś tam jest i większości młodych ON udaje się skończyć jakąś szkołę na miarę ich możliwości. Jednak praca jaka jest dla nich oferowana to tylko oferty mało płatne, których to właśnie renta socjalna powinna być uzupełnieniem rekompensującym niski dochód i ułatwiająca rehabilitację.
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-07-05 15:05
Orzeczników ZUS niewiele obchodzi wykształcenie itp... poza tym... obecnie lekarze zusowscy nie przyznają rent nawet osobom ciężko chorym, którzy poruszają się o kulach lub na wózku... Z czego to wynika? Wszyscy wiemy... ZUS kocha budować nowe nowoczesne siedziby.. wysyłać pracowników na wczasy "regenerujące"... Ostatnio na topie są kraje arabskie... a to wszystko moi drodzy kosztuje.
Nie jest tez tajemnicą fakt, że w komisjach zus zasiadają lekarze, którzy mają wątpliwą reputację... często nie radzili sobie w szpitalu lub przychodni dlatego postanowili schronić się pod skrzydłami zus. Cóż... jak wiadomo w każdej grupie zawodowej zdarzają się osoby niedouczone, które "cudem" skończyły studia... a teraz jako "cudotwórcy" uzdrawiają polskich niepełnosprawnych.
Człowiek, któremu powiatowy zespół ds orzekania o niepełnosprawności przyznaje umiarkowany stopień niepełnosprawności (2grupa) wg ZUS jest całkowicie zdolny do pracy.
Podobnie sytuacja wygląda wśród biegłych sądowych... Biegły X orzeka o całkowitej niezdolności do pracy a biegły Y orzeka o całkowitej zdolności!!! Absurd?? Nie!!! bo to Polska właśnie!! ;-))))
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-05 15:16 Zmieniony 2008-07-05 15:18
Czyli cicha eutanazja, a raczej dobijanie nasz ....

Założyłem na mojej stronie nowy temat, będę tam umieszczał podobne artykóły.... http://duetkolezenski.pl.tl/Tematy--g-ON-g-.htm

Poczytajcie.....:-)
Nadrzędny Autor matn Dodany 2010-11-25 13:53
Napisałem petycję dotyczącą zmiany art. 10 ustawy o rencie socjalnej. Zachęcam do jej poparcia: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=6020
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renciści będą zarabiać bez ograniczeń (50066 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill