www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poszukiwanie przyjazni (19736 - wyświetleń)
- Autor Oskar15 Dodany 2008-01-25 22:28
Witam wszystkich mam 15 lat i szukam osób które tez mają taki problem jak ja :-( a moze to nie problem sam juz nie wiem jak to nazwac ale cięzko sie z tym zyje.Mam porazenie mózgowe.Nie jest to przyjemna gdy wszyscy się witają prawą ręką a ja tego nie potrafje.Wszyscy mnie podziwiają ze zawsze jestem wesoły ale tak naprawde jest całkiem inaczej w mojej głowie tworzą sie pytania na które nie potrafje sobie odpowiedziec .Jedyną radosc mi sprawia to ze gram w tenisa stołowego ale sportowcy niepełnosprawni nie mają takich warunków jak pełnosprawni.Przy zawodach wojewódzkich osob pełnoosprawnych widac wieksze zangazowanie ludzi niz przy Mistrzostwach Polski osob niepełnosprawnych.Dlaczego tak jest?Ciekawsze jest obserwowanie osób ktore potrafją same sięgnąc po piłeczke itp.Czasem sobie mysle ze oddałbym całe zycie za jeden dzien w którym mógłbym podac swojemu przyjacielowi prawą ręke ,isc chodnikiem nie kulejąc i nie zwracając uwagi innych ludzi.Nie raz poprostu nie mam siły juz dalej tak zyc i zadaje sobie pytanie "czemu to własnie ja "ale przeciesz inni są w gorszej sytuacji niz ja mają gorsze problem i mimo to potrafją się cieszyc z zycia i pomagac innymi podziwiam takich ludzi.Gdy dorosne postaram się jak najwięcej zrobic zeby warunki osób niepełnosprawnych w polsce były lepsze nie wiem czy mi sie to uda ale bardzo mi na tym zalezy chce cos zmienic i pomoc innym .
chetnie kogos poznam jakas osobe ktora jest w podobny sposob wyjatkowa jak ja;p:) moje gg: 12464702jesli ktos chce pogadac to niech pisze.pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-26 01:19
Oj chłopie ty to masz problemy.

Może byśmy się zamienili.
Wtedy byś zobaczył co to znaczy niepełnosprawność,nabrałbyś chcęci do życia i dziękował Bogu,
ża masz jak masz - czyli jak w raju.
Nadrzędny - Autor Oskar15 Dodany 2008-01-26 12:04
hehe wiem ze mam jak w Raju;p. jestem wdzięczny Bogu za to jaki jestem ,ale czasem są chwile załamania będę się starał zeby było ich jak najmiej,bo przeciesz zyciem trzeba się cieszyć i brac je takim jakie jest:).pozdrowionka dla Ciebie:)
Nadrzędny - Autor kamil lublin Dodany 2008-01-26 12:49
Witam.
Dokładnie trzeba się cieszyć życiem.
Gdyby tylko takie problemy były jak twój to nie było by aż tak źle na tym świecie.
Uwież mi kolego ludzie naprawdę mają poważne problemy i żyją dalej.
Głowa do góry.
Pozdrawiam Kamil
Nadrzędny Autor Oskar15 Dodany 2008-01-26 13:39
MASZ racje:) .Teraz potrafje docenic to co mam i jestem swiadom ze są tacy którzy mają duzo mniej a mimo to zyją dalej i cieszą się zyciem .Będę się starał pomagac innym aby ujzeli piękno zycia w kazdej sytuacji:).pozdrawiam Oskar
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-01-27 09:38
Witam

Myślę że stwierdzenie, że masz mniejszy czy też większy problem od innych zależny jest od wielu aspektów Twej dysfunkcji. Generalnie jedna jest najważniejsza to ta, w jaki sposób siebie samego postrzegasz. Bo jeśli poddasz się samo ocenie, że poprzez ową dysfunkcję ( porażenie mózgowe ), jesteś mniej wart od innych, lub jak wspomniałeś wstydzisz się że kulejesz - to przegrasz sam ze sobą.
Optymizm i wiara we własne wartości, jak i możliwości które mogą pokonać góry - czynią cuda.
Jesteś ( jak piszesz ), młodym człowiekiem więc świat przed tobą. Bądź wojownikiem własnej przyszłości.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Oskar15 Dodany 2008-01-27 20:12
Witam Cie.To co napisales dało mi duzo do myslenia i mysle ze bardzo mi pomoze w dalszym zyciu:) postaram się walczyc z tym co mnie napotka pokaze ze da się zyc z chorobą a jednoczesnie cieszyc się z zycia .Musze byc pewniejszy siebie :-).pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor smerfettka Dodany 2008-01-30 12:41
Witam wszystkich :-):-) weszlam na te forum przypadkiem ale zainteresowaly mnie tematy ktore tutaj poruszacie miedzy innymi ten temat . Mam na imie Magda ;-) mam 23 lata ,studiuje na 4 roku TiR *TURYSTYKI i rekereacji z specjalizacja hotelarstwo . Jestem obecnie na 4 roku , nie bawem bede sie brala za pisanie pracy magisterskiej  i nie rpzecze ze bylabym wdzieczna za kazda informacje spostrzezenia odnosnie zycie ,zatrudniania osob niepelnosprawnych bo o tym bede pisac  to bylabym bardzo wdzieczna jezlei byscie chcieli sie podzielic . Jescze tutaj tak dokladnie sie nie zadomowilam ale mysle ze z czasem wglebie sie w to forum i bede w miare czesto zagladac tutaj .
Co do samego tematu to ja jestem osoba niepelnosprawna ale slabowidzaca nosze okulary mam -15 szkla widze jescze wchodzi do tego niedorozwoj siadkowki oka ale nie przeszkadza mi to w studiowaniu ani tym zebym sie cieszyla zyciem . Zycie jest zbyt krotkie zeby je marnowac na osoby ktore nie toleruja Cie taka jaka jestes lub takim jakim jestes . Ja zawze sie staram do ludzi wychodzic pomagac im ,zawsze szczera usmiechnieta jak to znajomi mowia . Jasne tak jak wszyscy mam chwile zalamki ale to nie znaczy ze mam odrazu zycie brac pesymistycznie nie ja jestem przykladem na to ze mozna studiowac mozna sobie radzic w zyciu pomimo roznych naszych problemowa warto zyc -zyj chwila ;-):-)

Pozdrawiam Was wszystkich cieplutko i serdecznie ;-):-)

moj gg 7765076
Nadrzędny Autor legrad Dodany 2008-01-31 15:28
Zagadka.
Smerfetka studjująca TiR ?
Nadrzędny Autor dartas Dodany 2009-07-14 21:04
hej Magda jestem os niepełnosprawną mam 25, a nawet 26 w tym roku lat jestem z ok, opola  pozdrawiam serdecznie Daria moje gg 4094684
Nadrzędny Autor skokins@wp.pl Dodany 2009-07-22 19:56
Witam Wszystkich!!Teraz kieruję swój postdo Smerfetki która ma przedSobą określloną drogę życia(studia)Ja jestem człowiekiem po skończonym liceum bez(matury)Po wypadku i jeszcze chętny do bycia potrzebnym!Tylko komu i po co???...................!Marion3 Gorące pozdrowienia

M
Nadrzędny - Autor wieslawa Dodany 2009-07-19 08:02
przed chwila,zalozylem konto dla mojej znajomej,ktora od 15 lat jest niewidoma,kozystajac z tego konta przeczytalem twoj list i postanowilem nawiazac kontakt z toba,podaje mojego skype  christof501  jezeli masz ochote to mozemy porozmawiac-krzysztof
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-19 08:11
Witajcie ,wszyscy są tu mile widziani ,bez względu na rodzaj choroby i związane z tym ograniczenia
staramy się cieszyć kazdym  dniem,każdą lepszą chwilą,pozdrawiam serdecznie :-)
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-07-19 21:20
przyjaźni się nie szuka ona się rodzi między osobami sama przyjaźń to dużo więcej niż  koleżeństwo
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-19 22:38
masz rację ale zeby miała szansę się zrodzic trzeba miec najpierw znajomych czy kolegów i kolezanki
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-07-19 22:56
kolega szuka przyjaciół a przyjaciół nie szuka się tylko albo się ich ma albo nie to tyle
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2009-07-22 11:01
Ku pokrzepieniu szukających:),warto szukać,ja znalazłam tu,na tym forum Przyjaźń -oddaną,bezinteresowną,taka która gdy potrzeba poklepie po ramieniu,a gdy to konieczne przywoła do porządku:),jest wyjątkowa,bodaj najważniejsza w moim życiu,nie pyta po co,dlaczego,po prostu JEST MOJĄ PRZYJAŹNIĄ:))))))))Poszukiwacze przyjaźni,skoro mnie sie udało,dlaczego Wam nie miałoby sie udać?Powodzenia.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-22 11:32
Tak ,to Bogusia ma racje,to my musimy szukaćani PRZYJAŹŃ AI MIŁOŚC SAME NAS NIE ZNAJDĄ
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-07-22 13:15
Ja też chcę przyjaciela,miałem psa,ale mi zdechł ze starości.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-22 13:31
Nie zartuj, ten ze zdjęcia ? :::::-(
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-07-23 08:49
Tak,ten ze zdjęcia,on już nie żyje od sierpnia zeszłego roku,był chory i weterynarz go uśpił,ale przedtem i tak przedłużył mu życie o pół roku.Pozostało mi po nim dużo zdjęć od małego ma zdjęcia,nawet jak był mniejszy od rękawicy bokserskiej.
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-22 20:17
POZORY
NIE MA BEZINTERESOWNEJ PRZYJAZNI
BYCIE PRZYJACIELEM TO TEZ INTERES HA HA HA
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-07-22 20:32
nie prawda
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-22 20:35
malta to co pisze wilkołak w obecnych czasach jest prawdą.Tak niektórzy potrafią podejść że nawet nie zauważysz jak Cię wykorzystają......
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-22 20:40
NA PRZYKLAD JA SIE PRZYJAZNIE Z ELLA BO MAM NADZIEJE ZE MNIE ZAPROSI DO KRAINY WIELKICH JEZIOR GDZIE ZLOWIE SUMA NA 2 METRY ALUUUUU
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-22 20:42
u mnie w stawie też są grube ryby
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-22 20:43
ALE JAKIE
SAMI DYREKTORZY I PREZESI HA HA HA
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-22 20:46
WILKOŁAK CO DO PRZYJAŹNI TO OK ALE O SUMACH JUŻ PRZESTAŃ MARZYĆ BO WYGINĘLI PRZEZ ŚCIEKI Z MLECZARNI. :-)))))))) POWIEM KRÓTKO? KLNIESZ NA KOMUNĘ ALE MIELIŚMY TU CZYSTE JEZIORA I RZEKI TERAZ JEST BEZPRAWIE I SMRÓD. NIECH ŻYJE KOMUNA :-))))))
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-22 20:58
CO TY ELLA WYPILAS CALA WISNIOWKE TATY
PRECZ Z KOMUNA
WODY BYLY CZYSTE BO NIE BYLO PRZEMYSLU
SAMOWOLKA TEZ BYLA
KLER NIE ZABRANIAL UZYWAC GUMEK
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-22 21:12
WILKOŁAK WIŚNIÓWKA DOPIERO SIĘ ROBI. PRZEMYSŁ U NAS BYŁ I TO SUPER. BO POZA ODLEWNIĄ ŻELIWNĄ BYŁ "KASPRZAK" PRODUKOWALI CZĘSCI DO RTV MŁYN MLECZARNIA PROSZKOWNIA I CHOLERA WIE CO JESZCZE A TERAZ MAMY OGROMNE BEZROBOCIE. Z TEGO TEMATU JA "ZJEŻDŻAM" WOLĘ PRZYJAŹŃ Z TOBĄ :-))))))))) KLER NIE MUSI WIEDZIEĆ NIC O GUMKACH.A SKLEPY MAJĄ JE NA PĘCZKI
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-22 21:15
W SKLEPACH SA DZIURAWE DLATEGO JEST TYLE DZIECI
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-22 21:17
JA ZAWSZE NOSZE ZE SOBA SZNUROWKE HE HE HE
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-22 21:17
OOOO O TYM TO NIE WIEDZIAŁAM :-))))))) NO CHYBA NIE WE WSZYSTKICH I NIE WSZYSTKIE
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-22 21:19
JA NOSZE SZNUROWKE NA KTOREJ KONCACH SA MALE KULECZKI ALUUUU
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-22 21:20
HMMMMM :-))))))
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-22 21:22
CHCESZ ZA JEDNA KULECZKE POTRZYMAC
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-22 21:28
NIEEEEEE
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-22 21:29
ALE ONA NIE JEST Z NOSA !!!! :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-22 21:32
HI HI I TAK NIE CHCĘ
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-22 21:34
ZNOWU KOSZ
TAKIE JEST ZYCIE WILKOLAKOW
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-22 21:48
TAKIE TO JEST ŻYCIE. NAWET TO ŻE ZNÓW IDĘ SAMA SPAĆ
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-22 21:59
BIEDNA ,ALE CI NIKT KOŁDRY NIE ŚCIĄGNIE
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-07-23 08:53
Ale tu były fajne dyskusje,a mnie nie było.W taki upał,to lepiej jest spać samemu,bo się można do kogoś przykleić i dopiero byłby kłopot.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-07-23 08:56 Zmieniony 2009-07-23 09:00
Potruli ryby,bo sprowadzali odpady z zachodu i zakopywali-teraz po burzach-to wychodzi z ziemi,jak Franka teściowa.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-23 09:04
A KTO ZA TO BRAŁ KASĘ?
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-07-23 09:15
Cwaniaczki,którzy teraz są bogaci.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poszukiwanie przyjazni (19736 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill