www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pakt o nieagresji (Strona 63) (2290389 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 139 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-26 22:14
Ja rozumiem po mojemu... Moja droga...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-26 22:16
Z tym się zgadzam.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-26 22:30
Oooo, po raz pierwszy się zgadzasz ze mną... Gdzie to napisać, na pałacu kultury???  :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-04-26 22:35
Dziś nawet ze Szczerbatym się zgodzę i powtórzę za nim "BETON"
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-04-26 22:54

>Czytaj ze zrozumieniem. Nie wyrywaj pojedyńczych wyrazów lub zdań z tekstu. Nie zmieniaj  sensu mojej wypowiedzi.


Jeżeli czujesz się obrażona, to zapytam wprost:  Czy jesteś gotowa wyjechać z tego kraju?
Jeżeli nie, to oznacza, że jak wyjadą prężni o obrotni ludzie, to właśnie będziesz jedną z tych, co tu zostaną. Czy nie napisałem coś nieprawdziwego ?<

Pewnie to szczyt twojego logicznego myślenia . Siedzisz na dupie w jednym miejscu i mędrkujesz .  Długie przebywanie przed monitorem ,to nie zdrowe . Powinieneś wyjść lub wyjechać  na spacer . Pewnie rower byłby tutaj dobrym rozwiązaniem . Fizyczny wysiłek jest dobry na myślenie ...Nie gwarantuje rychłej poprawy ,ale musisz coś robić . To ciągłe przeinaczanie się może spowodować ,że zachwieje się twoja osobowość . Czy będąc w WC nie wiesz jak się wysikać ? Jeżeli nie ,to jeszcze nie znaczy ,że jest dobrze i  pewnie porada u psychiatry też by nie zaszkodziła .
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-04-27 09:51
Norbi ,widzę,że najbardziej cię boli brak zmian na forum ,które TY CHCIAŁEŚ WPROWADZIĆ ,PO CO? MASZ JUŻ TYLE WŁASNYCH,ŻEchyba ci nie brakuje pola do popisu ,myślisz,że to jest najważniejsza sprawa?
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-04-27 09:54
Po przeczytaniu nie których postów,zastanawiam się czy 'ktoś' kontroluje te forum. Np.punkt 4/e mówi,że zabrania się postów:obrażających jakiekolwiek osoby trzecie.A tu wolna amerykanka:hołota,nieudacznicy,miernoty,durnie itp.Myślę,że Ci co użyli tych słów powinni już być poza forum.Zgadza się ktoś ze mną?
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-27 09:57
TO CIEBIE TEZ POWINNI WYWALIC
CO MOZE NIE ??
Nadrzędny Autor Błażej Dodany 2009-04-27 09:59
Szczerbaty,jeżeli kogoś obrażam,to oczywiście,że tak.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-27 09:47
MASZ RACJE LIDIAN NORBUS SZYBKO ZAPOMINA CO NAPISZE
CO INNEGO JA
JA MAM PAMIEC JAK DYSKIETKA
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-04-27 10:40
Tak w tym wypadku ,zgodnie z regulaminempowinniśmy już nie mieć do czynienia z Norbim szkoda ,że administrator twgo nie widzi
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-04-27 13:03
[usunięte]
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-27 13:15
Empatia aż bije z tej wypowiedzi
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-04-27 13:32
Problem w tym ,że patrząc na bariery nie patrzy się na siebie a bywa ,że jest się tą największą i  ... Można pisać wiele o tych widocznych barierach ,  lecz z pewnością są one do minięcia . Pewnie ,że trzeba trochę drogi nadłożyć ,ale są do ominięcia . Najgorsze są te nie widoczne ,zdradliwe ,w które można nieopatrznie wpaść  . Toteż warto zrobić sobie czasami rachunek sumienia - osoba niewierzące również powinna go zrobić . To oczyszcza i daje siły ,daje inny obraz , z innego punktu . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-04-27 14:00 Zmieniony 2009-04-27 14:34
Do lidian, maltabar, Elski, Amaliana, Błażeja i Szczerbatego.

Jak się Wam nie podoba nasze stękanie i uważacie że nie mamy racji, to nie uczestniczcie w naszych dyskusjach, proste. Ja popieram wszystkie poczynania, Norbiego, Nachbara, Maclisc i Elki. Uważam, że oni rozumieją co to są sprawy niepełnosprawnych, ale tych prawdziwych, nie podszywających się. Tym, co wy tu wypisujecie na temat O.N. nie pasuje do tego aby was zaliczyć do grona ludzi niepełnosprawnych, to widać po waszym słownictwie i sposobie wyrażania się o naszych sprawach. Wszystko co napisali Norbi, Nachbar, Maclisc i ci co ich popierają a ich jest dość dużo, tu na tym forum jest najszczerszą prawdą nie owiniętą w bawełnę. A wy do których się zracam, wy macie zawsze jakieś dziwne zdanie na nasze tematy. Sami się zdradzacie że jesteście płatnymi mącicielami w ważnych sprawach O.N.  Ponieważ tam gdzie się włączycie w damy wątek na barierach to temat staje w martwym punkcie. To nie w porządku z waszej strony. Jesteście za niepełnosprawnymi to jesteście za nami a jak nie tzn, że jesteście przeciw nam.  A to oznacza że nie jesteście O. N.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-27 14:03
Tego nawet nie warto komentować.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-04-27 14:12
jak w PRL-u,kto nie znami ten przeciwko nam tylko powiesić,albo na Rakowiecką
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-04-27 14:14
Zgadzam się Lidian z Tobą. I jak,to Szczerbaty pisze "BETON"
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-27 14:24
Żelbeton!!
Nadrzędny Autor Błażej Dodany 2009-04-27 14:30
;-)))))) Całkiem możliwe.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-27 14:31
Już w Barierach nie piszą, bo nikt z nas tam nie odpisywał, to przyszli tu płakać. Ja już na takie posty nie będę odpowiadała, jeżeli i Wy to zrobicie , to popiszą sami do siebie i na tym sprawa się zakończy. Już ich nie obchodzą bariery i pomoc ON. Zostawili wszystko i przybiegli za nami do kawiarenki by pojęczeć. Maltbar masz rację żelbeton.
Nadrzędny Autor zembaty Dodany 2009-04-30 21:53
   Autor 62norbi Dodany 2009-04-26 23:06
Znam Nachbara i wiem co robił i robi dla "ON", to człowiek o wielkim sercu dla ludzi niepełnosprawnych... Radzę go nie obrażać, twierdząc że tylko gada i nic więcej... Wcale nie jest prawdą że zazdrościmy Ci tego co dla "ON" zrobiłaś a jeszcze pogratulujemy... Tylko musimy wiedzieć co takiego zrobiłaś, jak już piszesz że my Ci zazdrościmy...

.....radze go nie obrazac .....
.....tylko musimy wiedziec....
                                                                                                                                                                                      .
POSUWAJA SIE CORAZ DALEJ W SWOICH DYKTATORSKICH ZAPEDACH A JESZCZE NIE MAJA WLADZY
CO TO JEST PRZESLUCHANIE CZY ZASTRASZANIE
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-04-27 14:30
To po jakiego grzyba tu piszecie jak wam nie odpowiada to co piszą Ci wymienieni z imienia.To gorzej niż ZELBETON.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-27 14:43
Dlatego ,że to jest forum dla wszystkich ON i możemy pisać gdzie chcemy niedługo wszystkie wątki zawładnie klika Norbiego i jego propaganda byli w barierach ,ale było im nudno ,więc tu przyleźli(niedługo zostawią nam tylko kuchnię ,jak dobrze pójdzie)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-04-27 15:11
Nie widzę swoich wypowiedzi na forum :-( . Myślę ,że nie są kasowane ? Co,zaś do wypowiedzi pewnych ników to ... Zgaszę światło ,ale nie wyjeżdżam . Bynajmniej nie na stałe :0 . Pozdrawiam tych z Tych ;-) .
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-04-27 14:41 Zmieniony 2009-04-27 14:44

> Gruszka napisała
> Sami się zdradzacie że jesteście płatnymi mącicielami w ważnych sprawach O.N.


W żargonie internetowym istnieje tzw. Prawo Godwina. Konsekwencją jego istnienia jest to, że ten kto pierwszy powoła się w dyskusji na hitleryzm, automatycznie "przegrywa", ponieważ sprowadza rozmowę do absurdu. Kiedy czytam (po raz kolejny) takie teorie spiskowe, stwierdzam, że być może kiedyś na tym forum doczekam się powstania Prawa, które będzie automatycznie kończyło dyskusję po padnięciu (w dowolnej konfiguracji – nieważne kto komu) sugestii, że ten z kim się nie zgadzam nie może być niepełnosprawny właśnie dlatego, że się z nim nie zgadzam (bez dodatkowych powodów). Jak „oskarżony” ma udowodnić, że jest niepełnosprawny? Zacząć się chwalić całym życiorysem i historią choroby, a do tego podać dane osobowe?

Przyznam, że pojawiając się na tym forum prawie trzy lata temu nie oczekiwałam, że argument ten stanie się tak popularny. Do głowy mi to nawet nie przyszło. Nie wiem o czym świadczy jego popularność, ale skutecznie odbiera on chęć do wszelkich dyskusji.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-04-27 15:02
Masz rację Boginko, nawet nie ma co dodawać więcej argumentów Twoja wypowiedź jest wyczerpująca
Nadrzędny - Autor izkaa189 Dodany 2009-04-27 19:52
wam sie podoba ze my sie nie poddajemy i ze nam sie to wcale nie nudzi to co Norbi pisze bo my walczymy o prawa on o nasza przyszlosc i bedziemy pisac to do skutku a wam sie to nie podoba ze ktos poprostu sie wzial za to i poprostu ganicie za to Norbiego ze wam pomaga i chce dobra dla nas chcecie poprostu zebysmy sie poddali amy tego nie zrobimy i nie zaprzestaniemy pisac o tym co nas boli oczywiscie jesli chodzi o prawa dla on
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-04-27 21:02
Hej dziewczyny i chłopaki !!
Pisał do mnie szczerbaty że nie może sie zalogować bo chyba bez żadnego powiadomienia został zablokowany przez Centrum.
Nie on jeden pozwalał sobie na pisanie prawdy a jego zablokowali zamiast kogos takiego jak Norbi.
Co wy na takie postepowanie Centrum czy mój przyjaciel zasłuzył na takie potraktowanie ?
To pewnie działanie płaczkow z forum spowodowało :-(
Nadrzędny - Autor zembaty Dodany 2009-04-27 21:16
CZESC ELISKA JUZ JESTEM :-) :-) :-)
PRZYBYWAM Z ODSIECZOM DLA PLACZLIWYCH FORUMOWICZOW
WIEM PRZEZ KOGO MNIE USUNELI ALE NIE NAPISZE BO NIE JESTEM SWINIA
BLE BLE BLE
Nadrzędny Autor eliska Dodany 2009-04-27 21:20
Dobrze,że wróciłeś przyjacielu.Zawsze dobrze Cie czytać-przynajmniej jest wesoło :-) :-) :-) :-)
Kij najwyżej oboje nas zablokują.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-27 21:25
Jeżeli to jest cenzura , a nie awaria, to nie chcę znów przeżywać czasów komuny.  Nie podobało mi się już to, że wykasowano jego niektóre posty, a pozostawiono bardziej obraźliwe innych, którzy się tu logują, aby zamącić. W związku z tym , że jest nas tylko kilka osób z którymi mam ochotę rozmawiać, to proszę napiszcie ,kto ma ochotę ,do mnie na priw, a podam swoje gg. 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-27 21:28
Zembaty miło Cię widzieć w nowej odsłonie. :-)))))))) Rozbawiłeś mnie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-04-27 21:31
Zembaty choć nie zawsze zgadzam się z tym co mówisz, to w tym momencie i w tej sprawie  jestem po Twojej stronie.
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-04-27 21:30
Lidian to nie jest chyba awaria bo jak się kliknie na jego stary login to pisze,że nie ma już takiego użytkownika.Poprostu został zablokowany i usuniety-czysta komuna,cenzura i s...................................
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-27 21:34
Masz rację. Krzykacze triumfują. Oni mogą nas bezkarnie obrażać.
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-04-27 21:39
Dokładnie jest tak jak piszesz.Może ktoś kto"namiętnie" cenzuruje nasze posty zastanowi się nad usuwaniem użytkowników tego forum bo jak tak dalej pójdzie to zostanie tu tylko norbi i jego paczka.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-27 22:16
ZĘBATY witaj w naszym gronie zgadzam się z postami powyzej uważam ,że to świństwo ,że zablokowali ciebie a nie tego krzykacza coniku jego nie powiem ale Norbi się nazywa precz z komuną
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-28 09:19
Ciekawa jestem dlaczego nie zbanowano gruszki ,która pomawia wszystkiich o wyłudzanie pieniędzy?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-28 09:33 Zmieniony 2009-04-28 09:35
Idąc jej(Gruszki) tokiem myślenia  można by powiedzieć , że dostała za mało, bo każdy sądzi po sobie. A dlaczego jej nie zbanowano? To już powinien nam wyjaśnić cenzor. Jakieś wyjaśnienia nam się należą.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-04-28 10:01
Z reguły gruszki są owocami ciężko strawnymi ;-) . Przez co pewnie cenzor uważał ,że jeszcze nie czas ... Pewnie moje gdybanie miało wpływ na to ,że cenzor zajął się Bezzębnym ,ale w ostatnim poście przesadził . Było to wredne i obrzydłe  - czerwona kartka mu się należała . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-04-28 10:18
Nigdy nie mogłabym być sędzią, bo w każdym człowieku widzę coś dobrego. Nawet jak się zupełnie w niektórych sprawach z nim nie zgadzam.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-04-28 10:37
Oczywiście,że bezzębny czasemprzesadzałjego poczucie humorubyło dośc rubaszne, ale ile razy miał rację,to mozemy sami się przekonać ,bo często korzystamy z usług  państwowej służby zdroowia nie mniej jego sposób bycia wprowadzał choć trochę śmiechu na forum dobrze ,że się odrodził jak feniks z popiołów
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-04-28 11:15 Zmieniony 2009-04-28 11:19
A’propos „cenzora” (pomijając to, czy szczerbaty zasłużył sobie, czy nie): nie wiem ilu z Was jest użytkownikami innych for, ale tak dla równowagi zwracam uwagę, że to forum jest NAPRAWDĘ liberalne. Znam takie, gdzie osoba zbanowana nie traci pseudonimu, tylko dostęp /(przy czym np. regulamin jest znacznie surowszy)/. Już chyba kiedyś to pisałam: w Internecie wolność panuje tak, jak w domu. Jeżeli dom jest mój, mogę sobie w nim mówić co się mi podoba. Jeżeli jestem tylko zaproszony, to gospodarz ma jednak prawo mnie wyrzucić (a ja mam np. prawo uznać, że gdzieś nie chcę bywać).

Zresztą, sami chyba zauważyliście. że co jakiś czas wybucha tutaj spór o to czy tego albo tamtego użytkownika należy zbanować i tak naprawdę nie ma na to pytanie dobrej odpowiedzi: nie zbanuje się nikogo, to ktoś prędzej czy później wyciągnie regulamin i zacznie palcem machać w kierunku administracji (że nic nie robi, nie reaguje i gdzie ona w ogóle jest?). Zbanuje się wszystkich podpadających pod zasady – też źle, bo ostra cenzura. Banuje się wybiórczo: czemu ten, a nie tamten czyli dylemat sprawiedliwości (której generalnie na świecie nie ma, bo osoby podejmujące decyzje rzadko są tak mądre jak Salomon - muszą więc podejmować decyzje na podstawie czegoś, co ktoś inny może kwestionować). Bo każdy, do kogo osoba A ma pretensje, może być przecież lubiany przez osobę B, która uważa że jej znajomy nic złego nie zrobił. Zresztą sam banowany może być takiego zdania (i pewnie najczęściej jest) – i tak w kółko Macieju.

Generalnie z tego co mi wiadomo zasada tego forum jest taka, że bana mogą się spodziewać osoby bezpośrednio obrażające innych użytkowników (czyli np. z użyciem pseudonimu). Najczęściej po udzieleniu wcześniej ostrzeżeń (niekoniecznie w tym samym wątku). Bez tego wolno pisać bardzo dużo kontrowersyjnych rzeczy – i o „moherowych beretach” i o „klakierach” (czy jak to kiedyś pisał inny użytkownik „lewych rencistach”) oraz „konowałach” czy „urzędasach” (choć ja osobiście wszystkie te określenia i sposoby „argumentowania” uważam za nieodpowiednie, tyle że na szczęście dla siebie nie jestem administratorem).

/A co do Gruszki - zakończmy może ten wątek, bo z niego NIC dobrego nie wyjdzie?/

/EDIT/
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-04-28 11:22
Zgadzam się zasadniczo, ale mam jedno pytanie ,czy oskarżenie kogoś o wyłudzanie pienięddzy od państwa pod pozoremudawanej niepełnosprawności ,czyli o kradzież(nazywajmy rzeczy po imieniu )nie jest obraźliwe i naruszające dobra osobiste pomówionych osób? jeśli nie ma na to odpowiedzi,to rzeczywiście smutne
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-04-28 12:14 Zmieniony 2009-04-28 12:23
Maltabar - będzie długa odpowiedź :-)

1) Nie przypominam sobie, żeby tutaj akurat ostatnio padały zarzuty o wyłudzeniu rent. Padają zarzuty o udawanie osób niepełnosprawnych, ale to jeszcze nie to samo.
2) Był już taki przypadek na forum że rozpętała się dyskusja o "lewych rencistach" (nie wiem, czy pamiętasz) i wtedy użytkownik nie został zablokowany - argumentacja była jeśli dobrze pamiętam właśnie taka, że dopóki nie padają bezpośrednio stwierdzenia "per ty", to pisać wolno.
3) /Tego/ rodzaju "argument" (w różnej formie) pada tu /częściej/ i to z klawiatur ludzi nie związanych ze sporem "Norbet & Company" contra "Szczerbaty & Company". Gdyby za każdy taki tekst był ban... Mam wrażenie, że to jest po prostu jakiś taki wyraz frustracji, gniewu, może poczucia bycia nierozumianym (jeżeli zdaniem piszącego jako niepełnosprawni powinniśmy się świetnie rozumieć i we wszystkim zgadzać). Może też ostatecznie wyrazem tego, że mierzymy swoją miarą - "jeżeli ja nie mogę wstać z łóżka, to nikt kto może, nie powinien się nazywać niepełnosprawnym". Dla mnie to jest "argument" niedopuszczalny, ale banowane za /niego/ jest niepraktyczne.
4) Czy to jest obraźliwe? Niedopuszczalne tak. Obraźliwe niekoniecznie o tyle, że to ja mam władzę nad tym, komu dam się obrazić. A takimi zagrywkami czuję się "obrażona" mniej więcej w /tym stopniu/, co "beretami", "konowałami" czy "urzędasami" (lekarze i urzędnicy też tu z pewnością są), niektórymi wypowiedziami w stosunku do ludzi, którzy tu przychodzą z prośbą o wypełnienie ankiety. Bo drażni mnie agresja w ogóle. To, że zamiast wykorzystać fakt, że rozmawiamy przez internet i kiedy coś przeczytam mogę wyłączyć komputer, zająć się czymś innym i wrócić jak ochłonę, zablokować użytkownika (każdy z nas ma narzędzie do "banowania", które nazywa się "Ignoruj"), a nawet wyłączyć całą tablicę forum na jak długo zechcę, nakręcamy się.
Natomiast to, że ktoś sobie o mnie /coś/ napisze, jakoś mało mnie rusza. Wiem jaki jest mój stan zdrowia, wiem jaki jest w porównaniu do innych (że od niektórych o niebo lepszy, a od innych jednak gorszy), wiem na jakiej podstawie (jeszcze) pobieram rentę i w razie jakichkolwiek poważnych wątpliwości, mogę to wyjaśniać przed ludźmi, którzy mają uprawnienia żeby pytać. A to, co ktoś sobie napisze na mój temat, to już jest jego problem (i jego sumienia), nie mój. Po to właśnie nie występuje tutaj pod imieniem i nazwiskiem, żeby nie musieć się martwić /(ewentualnymi)/ absurdalnymi z mojego punktu widzenia /zarzutami/. Mam ciekawsze zajęcia. Martwi mnie tylko to, że to ogólnie obniża poziom rozmowy. Natomiast jeżeli ktoś się rzeczywiście czuje pomówiony (nie każdy patrzy na to z aż takiego dystansu, jak ja), to może:

a) zgłosić to do "cenzora" (co jednak sądząc po Waszych reakcjach, generalnie Wam nie odpowiada, poza tym nie rozwiązuje problemu, bo zawsze można /mówić, że/ osoba zbanowana została zbanowana bo miała rację. Ban jest ostatecznie tylko metodą na usunięcie problemu, a nie jego rozwiązanie)
b) prywatnie załatwiać sprawę z pomawiającym

/EDIT/
Nadrzędny Autor zembaty Dodany 2009-04-28 12:19
CIEBIE TO TYLKO BETON ZMIENI
Nadrzędny - Autor zembaty Dodany 2009-04-28 12:17
PSECIES TO FORUM NIE JEST DLA PSECKOLAKO

JAK COS KOMUS NIE PASUJE W PISANIU DANEJ OSOBY TO PO CO CZYTA ?
ANO PO TO ZEBY WRZESZCZEC JAK TU JEST MU ZLE
NO I OCZYWISCIE SIEDZI DALEJ I OPSERWUJE JAK PRZYSLOWIOWY CENZOR
ZEBY ZNOWU WTRACIC SWOJE TRZY GROSZE
I ZEBY CHOCIAZ PISAL ZE JEMU SIE TO NIE PODOBA
ALE NIE ON PISZE ZE WSZYSCY SA PRZECIW
PARANOJA
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-04-28 14:36
Ale,będzie fajnie-zembaty pogryzie norbiego-a,to jest Wątek:Pakt o nieagresji.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-04-28 14:54
No właśnie ,apeluję ,nie wdawajmy się w głupie pyskówki,bo i tak nic z tego nie wynika,piszmy konkretnie,albo ignorujmy chamskie wypowiedzi(to tylko propozycja)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pakt o nieagresji (Strona 63) (2290389 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 139 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill