www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / odwołanie od decyzji (7085 - wyświetleń)
- Autor mmiksa Dodany 2009-04-29 14:59
witam serdecznie,mam pytanko,czy ktos składał odwołanie od decyzji dot.likwidacji barier architektonicznych?mam bardzo chorego tatę,chciałam ulżyc Jego codzienności i zrobić remont łazienki,zamienić wanne na prysznic i dostałam odmowę,czy cos mogę zrobić w tej sprawie?prosze pomóżcie!!!
Nadrzędny - Autor Dagna Dodany 2009-05-05 15:54
Możesz napisać pismo do PCPRu w formie podania (a właściwie to Twój tata powinien je napisać), w którym będzie dokładnie opisana sytuacja życiowa, codzienne trudności w wykonywaniu podstawowych czynności, ogółem - trudy życia codziennego. Na koniec poproś o ponowne przeanalizowanie wniosku. Jest mało prawdopodobne, że coś to da, ale wiem, że są przypadki, w których to zdało egzamin. PCPR nie może odmówić przyjęcia takiego pisma. Jeśli jednak PCPR wydał już środki przeznaczone na ten cel - cóż, nie wyczaruje ich więcej.
Ważne, abyś się nie zrażała. Nie otrzymałaś dofinansowania w tym roku? W przyszłym roku (najlepiej w styczniu - lutym) koniecznie złóż wniosek ponownie!
Nadrzędny - Autor Miranda Dodany 2009-05-05 19:14
Jeżeli Twój ojciec nie chodzi, lub ma bardzo duże trudności z samodzielnym poruszaniem się (musicie go podtrzymywać), trzeba napisać "porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim" - takie przypadki są rozpatrywane w I-szej kolejności. Ja poruszam się tylko na elektrycznym wózku inwalidzkim i zapomniałam słowa "wyłącznie" również dostałam odpowiedź odmowną. Ze względu na wyczerpanie limitu w PCRP - odwołanie i tak nic nie pomogło, ale to była druga połowa roku; za późno napisałam wniosek.
Nadrzędny Autor erteix Dodany 2009-05-07 09:38
ja też staram sie o dofinansowanie do remontu(mam I grupę, nie mam rąk), jednak na wizji lokalowej panie stwierdzily, że remontów nie robia tylko likwiduja bariery architektoniczne i dostosowuja mieszkanie do potrzeb niepełnosprawnych. W tym względzie założą mi panele antypoślizgowe w p/pokoju i 1 pokoju(tam gdzie najczęściej przebywam). A w łazience i WC założą tylko uchwyty, no i wszystko musi mieć atest.Teraz czekam na odpowiedź z CPR-u jaką kwotę mi przydzielą i zaczynam likwidować bariery.
Nadrzędny Autor mmiksa Dodany 2009-06-03 14:02
dziękuje bardzo serdecznie za podpowiedź
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-05-07 14:46
Zgodnie z przepisami osoba posiadająca orzeczenie o niepełnosprawnosci może ubiegać się o środki na tzw. likwidację barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych, w związku z indywidualnymi potrzebami . Jednakże nie jest to świadczenie oblligatoryjne a decyzja o przyznaniu w/w dofinansowania nie jest wydawana w trybie decyzji administaryjnej.
W bieżącym roku z przekazano przez PFRON/Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych/ znacznie mniej środków do powiatów PCPR/Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie/ , dlatego  też wiele złożonych wniosków zostało rozpatrzonych negatywnie.
Pozostaje ponowne złożenie wniosku.
Warto także pamiętać o możliwości korzystania z odliczenia od dochodu w ramach wydatków na cele rehabiltacyjne adaptacji i wyposażenia mieszkań oraz budynków mieszkalnych stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, czyli wydatki na: likwidację barier architektonicznych.
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/39678
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / odwołanie od decyzji (7085 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill