www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pakt o nieagresji (Strona 65) (2284157 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 139 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-05-02 11:23
To prawda jesteśmy na tyle dorośli,żeby odpowiadać za swoje słowa,więc zanim coś napiszemy ,nawet jeśli wydaje nam się dowcipne zastaanówmy się czy nie urażamy czyichś uczuć
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-05-02 12:07

>To prawda jesteśmy na tyle dorośli,żeby odpowiadać za swoje słowa,więc zanim coś napiszemy ,nawet jeśli wydaje nam się dowcipne zastaanówmy się czy nie urażamy czyichś uczuć >


Tu nie masz racji. Owszem, jesteście dorośli ale zdziecinniali, nie możecie odróżnić jak ktoś ma rację a kto jej nie ma, ślepo wierzycie że ktoś ze stowarzyszenia (....) pomoże.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-05-02 12:25
Napisałeś "jesteście " a nie jesteśmy ,rozumiem ,że w ten sposób odcinasz się od nas tutaj piszących i ustawiasz  się po drugiej nawet nie dociekam po czyjej stronie, .O co ci właściwie chodzi Willi?
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-05-02 12:26
I jakie stowarzyszenie masz na myśli?
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-05-02 13:36
Domyślcie się sami.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-05-02 14:32
To sam się baw w te zgadywanki , kawa na ławę!
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-05-02 17:49
Maltabar,Willi nie jest ON.Tak wynika z jego postów.:-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-05-02 17:55
Cóż, to jest forum ogólnodostępne kazdy może się tu zarejestrować::-)
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-05-02 17:58
Oczywiście,że tak.Tylko wiadomo dlaczego pisze 'Wy' a nie 'My'
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-05-02 18:20
WŁAŚNIE O TO MI CHODZIŁO
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-05-02 22:04 Zmieniony 2009-05-02 22:13
Tak, nie jestem ON ale pracuje z nimi. I przyznaję sie do tego. Muszę przyznać ze ON to wspaniali fachowcy, dobrzy kumple, ale to co widzę tu na tym forum, ten podział, to mnie przeraża że sami sobie kłody kładą.
Nadrzędny - Autor zembaty Dodany 2009-05-02 22:08
PEWNIE BYS CHCIAL ZEBY WSZYSCY TWOI PODOPIECZNI PRZESZLI NA JUDAIZM
NIE ODPISUJ BO TO NIE BYLO PYTANIE TYLKO STWIERDZENIE
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-05-02 22:20
Nie nawołuję na religijne sprawy, tylko abyście się wzięli w garść i pomyśleli o sobie poważnie, ot tak jak to robi Norbi, Owsian, Zygmunt.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-05-02 23:58

> ten podział, to mnie przeraża że sami sobie kłody kładą


Wybacz, ale dlaczego "podziału" ma nie być? Kiedy wśród 8 osób "sprawnych" 4 uważają tak, a 4 tak, to to się po prostu nazywa różnica zdań. Na tym forum jest w gruncie rzeczy podobnie - mamy (wszyscy) różne zdania, jak to dorośli ludzie. Wydaje mi się wielkim nieporozumieniem myślenie, że wszystkie osoby niepełnosprawne mają obowiązek bycia jednomyślnymi. Różni nas prawie wszystko - doświadczenie, poglądy na życie, typ choroby, rodzaj problemów, wiek, miejsce zamieszkania, środowisko. W takiej sytuacji "podział" jest nieunikniony. Ale skoro osoby "sprawne" mogą tworzyć społeczeństwo pomimo różnic zdań, to czemu osoby niepełnosprawne miałyby tego nie być w stanie robić? Czy koniecznie trzeba się upierać przy jednomyślności, skoro ona i tak nie jest możliwa? Popatrz chociażby na wymiany zdań między Norbertem a Rafałem z Lublina - obaj wyraźnie na forum mówią, że mają jakiś cel. Obaj też mają zupełnie różne koncepcje. I w obu przypadkach wynika to moim zdaniem z różnej niepełnosprawności i różnych potrzeb czyli z czegoś, czego się nie da tak łatwo zmienić.

Przy dużych różnicach nie może być moim zdaniem jednomyślności. Może być co najwyżej współpraca respektująca różnice.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-05-04 12:54

>Przy dużych różnicach nie może być moim zdaniem jednomyślności. Może być co najwyżej współpraca respektująca różnice.>


Nie ma tym forum ani jednomyślności ani współpracy respektującej różnice. Jak tu mają prowadzić poważną dyskusję o sprawach niepełnosprawnych jak wy sami po prostu to OLACIE?
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-05-04 14:49

> Jak tu mają prowadzić poważną dyskusję o sprawach niepełnosprawnych jak wy sami po prostu to OLACIE?


Prowadzić zawsze może ten, kto sobie życzy. Natomiast nie ma nigdzie napisane, że w każdej takiej dyskusji muszą uczestniczyć wszyscy obecni. Współpraca też przecież nie polega na tym, że wszyscy we wszystkim uczestniczą. Uczestniczą w przedsięwzięciu wtedy, kiedy dochodzą do wniosku, że: warto żeby oni to zrobili, odpowiada im przedsięwzięcie i osoba je prowadząca (np. ja też mogę komuś nie odpowiadać i byłoby bez sensu oczekiwać, że mimo to ten człowiek natychmiast się rzuci, żeby ze mną pracować), mają takie rozsądne możliwości itd. To nie jest coś, co się da wymusić, jak obecność na szkolnym apelu. Dlatego zamiast zajmować się tym czy jest współpraca czy jej nie ma, proponuję bezkonfliktowo "robić swoje" Każdej ze stron. Może kiedyś skutkiem tego robienia będzie dobrowolna współpraca.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-05-04 20:58
Róbcie co chcecie, ale oby Norbi i jego przyjaciele nie mieli racji, że trzeba walczyć o swoje a nie czekać aż wam sprawni podadzą ochłapy. Ja wam piszę że jeszcze będziecie gorzko żałować tego waszego olewania własnych spraw.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-05-04 21:09
[usunięte]
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-05-04 21:37 Zmieniony 2009-05-04 21:43
Siwek ale mu dorębałeś.Brawo.
Nie sadzę żeby zdrowi tak wiele dawali ON sami z siebie.Bo jak Ci ostatni sami sobie czegoś w swoich sprawach nie wychodzą to nikt im nic nie da za darmo.
Ty i cała ta wasza klika jesteście bardzo pewni siebie i zachowujecie się tak jak byście mieli monopol na wszechmocność a jesteście takimi samymi ludzmi jak każdy z nas.OBRZYDLIWOŚĆ.
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-05-04 21:47
Niektórych to wkurzy,ale mi to powiedział mój ojciec dawno temu.(Kiedy jeszcze,,Brama Floriańska'' zamykała się na zatrzaski).
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-05-05 12:34
Monopol TO WY.
Nadrzędny Autor zembaty Dodany 2009-05-04 21:51
SIWY MA RACJE
OJCIEC MI ZAWSZE PRZYPOMINAL TO POWIEDZONKO JAK OPOWIADAL O POLSCE PRZEDWOJENNEJ
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2009-05-05 13:13
Wasza bierność mnie przeraża...
To kto i w jakim stopniu będzie wpływał na nasze życie zależy od naszej czynnej postawy obywatelskiej. Biernością jeszcze nikt nigdy niczego nie osiągnął i niczego nie zmienił. Narzekać natomiast będą mogli tylko ci, którzy cokolwiek zrobili. Bierny nie ma prawa negować, że dzieję się źle, nie ma nawet prawa być dumnym, że jest lepiej, bo nie przyłożył ręki do tego aby się tak stało!!!!
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-05-05 13:57
mnie zaś przeraż to ciągłe narzekanie ,że jest gorzej niż było . Pewnie tak myślisz - pisząc o tym ,że trzeba narzekać . Nie wiem w jakim stopniu narzekanie miało wpływ na poprawę naszego życia , w jakim zaś świadomość ,że są tacy jak my  - osoby niepełnosprawne - które mają również swoje marzenia : Pójścia do teatru , kina , parku ,restauracji . Że jeździmy samochodami ,kłócimy się ,nienawidzimy i kochamy . Jesteśmy normalnymi ludźmi ,którym potrzebna jest pomocna dłoń a raczej głowa ,która pomyśli o nas . Coraz więcej ' myślących głów ' nie tylko myśli ,ale działa w tym byśmy się czuli normalnie . Tym ,którzy tego nie widzą proponuje spacer ,wyrwanie się z czterech ścian .  Uśmiechnięcie do spotkanej osoby ... Może nie od razu ,ale poczujesz się lepiej   . Zobaczysz ,że to nie jest to ...co było . Nie wywarzaj otwartych drzwi .
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-05-05 21:14

>To kto i w jakim stopniu będzie wpływał na nasze życie zależy od naszej czynnej postawy obywatelskiej. Biernością jeszcze nikt nigdy niczego nie osiągnął i niczego nie zmienił. Narzekać natomiast będą mogli tylko ci, którzy cokolwiek zrobili. Bierny nie ma prawa negować, że dzieję się źle, nie ma nawet prawa być dumnym, że jest lepiej, bo nie przyłożył ręki do tego aby się tak stało!!!! >


Tak to prawda, Norbi. Najszczersza prawda, niech myślą co chcą, robią co chcą, tylko niech potem nie zmienią zdania, że Wy mieliście rację.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-05-05 21:18
Jużty się o to nie martw,amalian ma rację
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-05-05 21:20
On się nie martwi tylko się nudzi.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-05-05 21:49
Wasza sprawa, "róbcia co chcieta" tylko potem uważajcie na "FELERY".
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-05-05 21:52
Przykre,ale moim zdaniem nudzą sie tylko ludzie ,którzy sami są nudni ,albo mało inteligentni
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-05-06 20:03
I masz rację.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-05-07 22:31
Nie prawda, nie macie racji i tyle a co do inteligencji to macie do tego celu daleką i wyboistą drogę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-05-07 22:55
Nieraz czytając to co Ty piszesz, odnoszę wrażenie, że Ty już nawet wyboistej drogi nie masz przed sobą.
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-05-08 16:49
Bo ja już jestem na równej jak blat stołu asfaltowej czteropasmowej autostradzie. A wam daleko do tego jak.... dalej nie napiszę bo dla Żydów to jest obrzydliwość.
Nadrzędny - Autor zembaty Dodany 2009-05-08 00:36
TWOJE WYPOWIEDZI SA JAK SZABLONY ALBO CYTATY LIDIAN TYLKO ZE ONA PISZE ZE CYTUJE A TY CYTUJESZ I MYSLISZ ZE JESTES TAKI MADRY
WYJEDZ Z POLSKI JAK CI SIE NIE PODOBA
CIEKAWE CZY TAM ROBILBYS ZADYME
Nadrzędny - Autor zembaty Dodany 2009-05-08 08:17
PREMIER PRZENIOSL OBCHODY SOLIDARNOSCIOWE Z GDANSKA DO KRAKOWA
A JA MYSLALEM ZE W KRAKOWIE ZYJA NORMALNI LUDZIE :-(
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2009-05-08 08:30
A ja jakoś nie rozumiem premierowskiego myślenia,dlaczego do Krakowa?dlaczego nie np w Szczecinie albo w Koziej Wólce,a może chodzi o gnój od smoka,bo przeciez większego zrobić nie mozna?
Nadrzędny - Autor zembaty Dodany 2009-05-08 09:10
WIDOCZNIE KRAKUSY PRZYTAKUJA TEMU RZADOWI
ZANIM SIE ZDECYDOWALI NA TO MIASTO TO MUSIELI DLUGO WACHAC
Z RESZTA KAZDY GLINIRZ ZA SETKE I KURCZAKA BEDZIE PALOWAL TAM GDZIE MU KAZA
NAJLEPSZE JEST TO ZE PO ZAKONCZENIU ,,KARIERY'' WSZYSCY MOWIA ZE ONI NIGDY NIC I NIKOMU
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-05-08 09:16
Niech lepiej ,jak najprędzej zakończą te "kariery",bo nic z tego dobrego dla kraju nie wynika
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-05-08 09:23
Też się mi wydaje ,że rząd jest zaa bardzo uległy związkom :0 . Powinien nie odbierać nadzieję tym ,którzy chcą świętować to święto tam gdzie były jego narodziny . Należy się to właśnie tym wszystkim - którym słowo solidarność kojarzy się z wspólnotą ludzi twardo stąpających po ziemi ,którym jednak palenie opon i huk petard jest obce . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor zembaty Dodany 2009-05-08 09:16
PRZEPRASZAM A KTO MYSLI O ROBOTNIKU , ROLNIKU W TYM RZADZIE
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-05-08 09:40
Rolnicy jak nikt inny skorzystali i korzystają z programów pomocowych unii (zalesianie i inne ) . Potężne dotacje do np budowy dróg ,stadionów ,hoteli - to również pomoc unii z której mogą korzystać robotnicy . Wystarczy tylko mieć dobry biznes plan i chęci . Porównując lata siedemdziesiąte ,osiemdziesiąte do lat dziewięćdziesiątych i dalej to świetlny skok w myśleniu ,kształtowaniu gospodarki . Pewnie ,że zawsze komuś będzie to przeszkadzało : że mało ,że za późno , ale ' jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził ' :-) . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-05-08 09:52
To prawda i próżno by czekać na jego narodziny
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-05-08 10:55
Amalian,Masz 100% racji.My Polacy,to wiecznie niezadowoleni jesteśmy.:-(
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-05-08 11:21
To  prawda ale niestety  wielu z nas ma realne powody do niezadowolenia
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-05-08 11:51
Obchody powinny być w stoczni,a jeżeli już w Krakowie,to nie na Wawelu,a na terenie huty,bo tam stały wówczas ruskie czołgi.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-05-08 11:55
Zdaje się ,że i tak nie mamy nic do powiedzenia na ten temat,ale tak masz racje siwek
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-05-08 11:58
Pewnie masz racje ,ale  ci najubożsi ,doświadczeni tak wielką niedolą ,chorobą ,niemocą milczą . Mnie zaś denerwują ci którzy wrzaskiem i rozróbą starają się wyrwać  dla SIEBIE  jak najwięcej . Stawiając tych najuboższych przed szereg w którym kroczą ci wielcy . To zakłamanie ,demagogia mnie przeraża :-( .
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-05-08 12:13
Robotnik,jak żołnierz-na pierwszej linii,a generał i polityk zbiera ordery.
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-05-08 12:19
Jeżeli,kiedyś doszłoby do wojny,to My będziemy na pierwszej linii,a dlaczego,bo się nie cofniemy ani o krok,a rząd w tym czacie zdąży zwiać.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-05-08 12:20
AMALIAN ,NIE TYLKO CIEBIE TO PRZERAŻA
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pakt o nieagresji (Strona 65) (2284157 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 139 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill