www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Komu przysługuje asystent niepełnosprawnego? (3158 - wyświetleń)
- Autor izkaa189 Dodany 2009-05-13 16:38
Chciałabym dowiedzieć się za waszym pośrednictwem. Komu przysługuje asystent niepełnosprawnego? Ponieważ jestem po czterokończyniowym porażeniu mózgowym, do najprostszych czynności potrzebuję pomocy osób trzecich...
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-05-13 20:39
Ale asystenta z jakiej instytucji masz na myśli...? Czy w ogóle formalnie u nas istnieje taka "instytucja"? Owszem, można skorzystać z pomocy takich asystentów, np. w Warszawie, ale to nie jest na zasadzie "przysługuje" - po prostu instytucja prowadząca akurat ten projekt ustaliła sobie zasady pracy tych osób.
Napisz coś więcej.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-05-14 14:14
Niesetety w Polsce ciągle nie ma przepisów dotyczących asystenta osoby z niepełnosprawnością. Rozmaite instytucje i organizacje pozarządowe piszą projekty, w których ustalają zarówno zakres pracy asystentów oraz krąg osób uprawnionych do korzystania z ich pomocy.
Zgodnie z przepisami ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych pracodawca, który zatrudnia pracownika niepełnosprawnego, może otrzymać ze środków PFRON zwrot miesięcznych kosztów zatrudnienia pracowników pomagających pracownikowi niepełnosprawnemu w pracy w zakresie czynności ułatwiających komunikowanie się z otoczeniem, a także czynności niemożliwych lub trudnych do samodzielnego wykonania przez pracownika niepełnosprawnego na stanowisku pracy.
Nadrzędny Autor basiula222 Dodany 2009-05-17 22:36
Mam pytanie...Jestem córką osoby niepełnosprawnej, opiekuję się tatą już wiele lat- nie mam jednak zasądzonego przez sąd pełnomocnictwa..chciałabym przez pfron zmienić łazienkę dla jego potrzeb...moje pytanie brzmi...czy mogę jako córka złożyć wniosek- oczywiście z podpisem ojca...Proszę o pomoc...Z góry dziękuję
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Komu przysługuje asystent niepełnosprawnego? (3158 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill