www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / proszę o pomoc (2962 - wyświetleń)
- Autor smoczyca35 Dodany 2009-05-14 12:33
Jestem osobą niepełnosprawną mam upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim czasami wybucham i złoszczę się wpadam w histerię  sikam w majty i mam problemy z chodzeniem szybko się męcze i strasznie mnie boli czy przysługuję się takim ludziom jak ja renta albo miano
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2009-05-14 13:00
Pewnie że Tobie się nalezy pomoc    czy renta  i jaka to z amało wiemy  o Tobie.. by ci konkretnie  odpowidzeć .. Bo jak nabyłaś chorobę pzred ukońceniem 18 roku zycia   możesz się  starac o rentę socjalna
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-05-14 13:40
Niestety mamy mało informacji  dotyczących np. wieku, zatrudnienia itp.
Przede wszystkim proponujemy złożenie  w miejscu zamieszkania wniosku o wydanie orzeczenia o niepełnosprawnosci do Miejskiego/Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności  w celu uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności.
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3758
Natomiast osoba , która spełnia poniższe kryteria może złożyć do oddziału ZUS wniosek o rentę socjalną.
Renta socjalna przysługuje osobie, która:
jest pełnoletnia oraz
jest całkowicie niezdolna do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:
przed ukończeniem 18. roku życia albo
w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej - przed ukończeniem 25. roku życia albo
w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=406
W razie dalszych pytań proponuejmy kontakt z Centrum Integracja :
warszawa@integracja.org
Nadrzędny - Autor smoczyca35 Dodany 2009-05-15 08:39
a mam to wszystko upośledzenie od urodzenia sikanie w majty od 6 klasy a ból w goimnazjum;(
Nadrzędny - Autor basiula222 Dodany 2009-05-17 22:38
Mam pytanie...Jestem córką osoby niepełnosprawnej, opiekuję się tatą już wiele lat- nie mam jednak zasądzonego przez sąd pełnomocnictwa..chciałabym przez pfron zmienić łazienkę dla jego potrzeb...moje pytanie brzmi...czy mogę jako córka złożyć wniosek- oczywiście z podpisem ojca...Proszę o pomoc...Z góry dziękuję
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-05-18 14:12
Oczywiście,że możesz-resztę dowiesz się w PCPR,przy składaniu wniosku.
Nadrzędny Autor basiula222 Dodany 2009-05-21 11:28
dziękuje za odpowiedź ..Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / proszę o pomoc (2962 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill