www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PFRON zmienia zasady finasowania.. (19863 - wyświetleń)
- Autor godunow Dodany 2008-01-31 16:30
Od  nowego roku ulegają zasady dofinansowania  na aparaturę rehabilitacyjna.. (Dotyczy to wszystkiego)

Podam na swoim przykładzie staram sie o aparat  słuchowy..  NFZ zwraca około 600 złotych PFRON do 1550 . Reszta dopłaca klient . koszt aparatu około 3 tysięcy złotych.
Do tego czasu zamawiało sie aparat i  były pieniądze przelewanne na konto firmy  która kupowała  aparat słuchowy   i resztę dopłacało sie przy odbiorze.
Obecnie jest tak,..Że najpierw musisz  wyłożyć kasę około 3 tysiące   i zakupić aparat  i dopiero składać wniosek na zwrot kosztów..
No i mam problem ..   aparat mi potrzebny a kasy na  zakup  aparatu słuchowego brak. b
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-02-01 12:51
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Pracy I Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, o dofinansowanie ze środków Funduszu zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze mogą ubiegać się osoby niepełnosprawne, jeżeli:

przeciętny miesięczny dochód, w rozumieniu przepisów o świadczeniach rodzinnych, podzielony przez liczbę osób we wspólnym gospodarstwie domowym, obliczony za kwartał poprzedzający miesiąc złożenia wniosku, nie przekracza kwoty:
•  50 % przeciętnego wynagrodzenia, na osobę we wspólnym gospodarstwie domowym,
•  65 % przeciętnego wynagrodzenia w przypadku osoby samotnej

Dofinansowanie zadań ze środków Funduszu następuje na pisemny wniosek złożony do powiatowego centrum pomocy rodzinie właściwego dla miejsca zamieszkania.

Do wniosku osoby niepełnosprawnej o dofinansowanie zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, oprócz kopi orzeczenia o niepełnosprawności wydanego przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności lub orzeczenia równoważnego między innymi trzeba dołączyć fakturę określającą kwotę opłaconą w ramach ubezpieczenia zdrowotnego oraz kwotę udziału własnego lub inny dokument potwierdzający zakup, wraz z potwierdzoną za zgodność, przez sklep realizujący zlecenie, kopią zrealizowanego zlecenia.

Z informacji udzielonych nam przez PCPR w Zielonej Górze do wniosku można dołączyć fakturę o odroczonym terminie płatności jeśli dany PCPR w terminie określonym w fakturze będzie miał środki na ten cel.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-02-01 14:13
i o to chodzi,   tylko dlaczego ???

tak ładnie ujęte ----jeśli  PCPR  będzie miał środki na ten cel----------albo huśtawka,

a ja z ciekawości zadzwoniłam ,,,,jak to jest ------właśnie tak odpowiedziano -----coraz mniej środków ,,dofinansowanie PFRON, a co za tym idzie oddziałów regionalnych kuleje --tak to nazwijmy językiem ludzi chorych,

w wielu wątkach pod koniec roku kalendarzowego wspominaliśmy o zagrożeniach zmian w reformie PFRON  , a jeszcze sporo przed nami, czyli nowe zadanie refundacji składek ubezpieczeniowych,, zadań ogrom   a środków ubyło,
ja czytałam już w listopadzie  zmianach ,czyli wprowadzone zadania miały się odbyć kosztem ,nawet sprzętu ortopedycznego,
niepoprawny entuzjazm wielu zamienia się w pesymizm działań  na rzecz ON

a może kupiony " kot w worku"  ???

mnie osobiście już nic nie dziwi, 
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-02-03 07:42

>>>>>>>>informacji udzielonych nam przez PCPR w Zielonej Górze do wniosku można dołączyć fakturę o odroczonym terminie płatności jeśli dany PCPR w terminie określonym<<<<<<<<


Wyjaśnijmy  na czym polega problem..  do stycznia 2008  przy zakupie aparatu słuchowego do PFRON-u zanosiło się kosztorys  , badania  zamówienie lub rodzaj faktury o odroczonym terminie płatności.. Teraz żądają aby faktura została zrealizowana fizycznie  zakup został sfinalizowany.. wtedy z tą faktora można się starć o zwrot poniesionych kosztów.. Czyli delikwent musie najpierw wyłożyć ze swojej kieszeni a potem starac sie  o zwrot  sprzętu rehabilitacyjnego.. ..  Tak mi wytłumaczono w Rybniku..
Jest to niekorzystne dla  ludzi schorowanych .. bo np. jaki taki aparat słuchowy to koszt około 3 tysięcy złotych.. NFZ zwraca 600 złotych PFRON zwracał ( ubiegły rok)1550 złotych ) resztę  dopłacał sam zainteresowany.. dzisiaj musi  z własnej kieszeni  wyłożyć ponad 2 tysiące złotych wielu na to nie będzie stać.. .
Pewnie  się to  jakoś da ugryźć z czasem..
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-02-03 13:18
tak,

dobrze zrozumiałam,

problem w tym że PFRON ma mało kasy lub  przede wszystkim  bardzo dłuuuugo przekazuje środki,
a to oznacza że punktu i sklepy ortopedyczne dostają   popularnie "w tyłek"   ,czyli ciągle ktoś ma do tyłu, a tym przypadku sklep, a dalej pacjent.

oto reforma właśnie  a przecież miało być wszystko lepsze ??????
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2008-02-03 16:17
Ale zobacz droga "verbana" ile powstaje ośrodków do integracji z inwalidami i to czerpią środki z Euro i z państwa polskiego tam pracuja mgr. prawnicy i inni wykształceni którzy pobieraja nie takie pieniądze na wypłate jak my ON ale od samego początku zaczynajac administracja służby zdrowia pracujaca w tzw. kasach chorych , ot są tam wypłaty już europejskie, a co oni za mnie robia zawsze jest odpowiedź ; to sie tak zalatwia to sie tu nalezy odwołac ae żadnej konkretnej pomocy więc nie wiem po co sa oni powołani.
Drodzy użytkownicy tych stron forum , proszę zauważyć jak wyglądają wpisy nas poszczególnych forumowiczów przed zalogowaniem (można poczytać) a po zalogowaniu. Ciekawe zjawisko ile wypowiedzi ginie po zalogowaniu. Proszę mi powiedzieć co to sie wyrabia? Nasz drogi Marcel taka głupote napisał że nawet nie mam mu jak odpowedzieć. No ale po tej uwadze moze się to zmieni Panie Administratorze?
Nadrzędny - Autor beatag Dodany 2008-02-04 10:34
Pozwolę sobie zwrócić uwagę na jedno. A co my S A M I robimy, żeby nas w takie "bambuko" nie wystawiano?
NIC, oprócz ponarzekania sobie na forum. Czy tworzymy jakieś środowisko nacisku? Nie.
Dlatego proszę się nie dziwić, że słabego i chorego będą kolejne rządy miały gdzieś.
Teraz nasuwa się pytanie co robią ci co pracują, uczą się-też nic, każdy myśli tu i teraz o sobie, w ten sposób nigdy z nami się nikt nie będzie liczył.
Nawet ci co nie pracują, siedzą w domu nic nie robią, a mogliby chociaż opracować wzór e-maila i wysyłać go do poszczególnych biur poselskich na swoim terenie, aż do zapchania skrzynek, to co zrobiono zresztą skutecznie z 1%. A niepełnosprawni siedzą i gadają, płaczą i biadolą, na tym polega nasza słabość-nie na słabości fizycznej wbrew pozorom.
Skoro środowisko ON nic nie robi i siedzi cicho to niech nie narzeka.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-02-04 16:18
powiadasz  :
"   Skoro środowisko ON nic nie robi i siedzi cicho to niech nie narzeka. "

środowisko niepełnosprawnych robi wiele rzeczy interweniować też umie,
ale ciągle jest to znieważane ,a do tego powiedzmy jasno, wszyscy mają to gdzieś ,
a, tak przykładowo ,
czy środowisko np pielęgniarek nie podnosi głosu, a nawet wybierały skrajne głodowe formy protest,

i co ,,
i nic tak naprawdę to np pielęgniarki walczą od 2000r i ciągle ---obiecanki cacanki---wyskubane 50 zł-100zł podwyżki,
to mały przykład, i to właśnie środowisko-grupa , jakby nie patrzył potrzebna wszystkim, bo jest a przynajmniej kiedyś była liczniejsza grupa pielęgniarek środowiskowych-  opieka w domu nad   chorymi  ,
pielęgniarki  szczególnie dostaje również  po nosie ---i kwinta ---ciągle odpowiedź kasy nie ma ,  jak to nie ma ?
brednie właśnie osoby siedzące na krześle w Kasie Chorych --jakoś nigdy nie narzekało się im  że maja  kiepską wypłatę i do tego nie dźwiga, nie ma zawodu związanego z ewentualną pomyłką grożącą śmiercią człowieka- pacjenta
i tak po kolei ----kas chorych 16 + ministerstwo zdrowia usytuowane w dwóch budynkach =18 instytucji
w każdej po 600 (itp) pokoi w których siedzą panie średnio zorientowane co , najlepiej sprawę przełożyć kiedyś się załatwi , kilka osób w pokoju.
ja ja miałam sprawę to zapytano( mąż za  tym chodził)  ---jaka choroba ?---i tak odsyłali do innego pokoju , wnerwił się ,ale tym faktem udowodniono ile chorób tyle pokoi, i co więcej nie opiszę jak tam pracują ----ale czy ta czapa nie powinna być zdjęta ----
otóż nawet lekarze przeklinają to w właśnie , ---to był przysłowiowy gwóźdź do trumny służby zdrowia -------składka zdrowotna zabierana z podatku dochodowego--czyli odpis umniejszony dla podatnika-------a dalej ta składka nie idzie na szpitale i lecznictwo, tylko na pensje tylu administracyjnych pracowników i na pewno dla dyrektora /dyrektorów bo jest ich po kilku w szpitalach ---więc po tylu latach   --tylko deficyt i deficyt---który najlepiej teraz niby zreperować nakłaniając do prywatyzacji----totalna bzdura ----

a dalej niech mi ktoś wyjaśni ,,,szpitale i sprzęt , nawet ten ostatnio fundowany z pieniędzy Jurka Owsiaka ----a teraz niby ktoś to przejmie i powie prywatne....

ten opis jest dłuższy , ale jak inaczej ,,,na takim przykładzie ---gdzie inni jako tako zadowoleni----pielęgniarki i pacjenci NIE ZADOWOLENI  ,
jak się ów pierwsza grupa  podzieli to dla innych zostanie reszta czyli ....długi 

to tak jak w małym domku---rodzina - i niby dysponują środkami- tymczasem dzieciaki w łachmanach i głodne -a matka kupuje kolejna sukienkę z renomowanego sklepu....i 20 parę butów ...sama idzie na wystawną kolacje i udaje że  wie ,co tak naprawdę się dzieje ...

a pacjent -osoby niepełnosprawne --jeśli nawet pójdziemy tam z formą głodówki--to nikt po nas nie wspomni---a nawet zadowolą sie że jakiś odstek społeczeństwa chorego o nic już nie pyta i nie muszą sie nami ......a ksiądz w zmowie zatrze ręce bo pogrzeby się posypią .

piszesz do biura poselskiego----dziewczyno---kto na to zwraca  uwagę --a po pierwsze to biuro najczęściej jest nieczynne , był skandaliczny program w telewizji---nieobecny poseł już tam 3 miesiące drzwi zamknięte  a pieniądze na utrzymanie bierze---nikt mu nic nie zrobi---a on najzwykej to olewa ---nie ma kary --nie ma bata  --a niby kto to zrobi jak inny robi to samo---najwyższa głowa pan Tusk też ,  jak to mówią  ręce umyte ----
w naszym kraju zapanował haos, nieprawie , i aby dostać się do kryta a potem ---co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie ....

jeszcze żyje starsza grupa ludzi po 80 lat lub ich dzieci--opowiadają i mówią że teraz gorszy wyzysk jak za sanacji, wówczas też dobry był ten kto kurę miał miał na rosół, albo i tą ostatnią doktorowi dał jako zapłatę ,

albo słynny Nikodem Dyzma ---kim był ----jacy wówczas ludzie rządzili krajem ????

tak jak podkreślasz  " każdy myśli tu i teraz o sobie " ---o tak   straszny egoizm zapanował w społeczeństwie , rozbicie ,  a chciałoby   się rzec " razem jesteśmy silniejsi i mądrzejsi"

Jak człowiek który lekkim sposobem zarobił 20 000 i tak miesiąc w miesiąc , ma rozumieć meritum sprawy,
a czym sie różni od tego co tyrał na te 20 000 --a no tym że ten drugi ciężko pracował i wie jak je trudno zdobyć i inaczej będzie je szanował,i nawet inaczej będzie układał budżet -niech to będzie nawet najmniejszy taki dla przykładu budżet rodziny. 

tak samo jest w tym dużym budżecie -państwowym.

Dlaczego np Czesi --umieją tak inaczej prowadzić gospodarkę , i tam wszystko inaczej, a ten kraj w podobnych latach przechodził przeobrażenia ustrojowe, gospodarcze , ekonomiczne .  Ale tam inne głowy........
Nadrzędny - Autor beatag Dodany 2008-02-05 19:14

>>piszesz do biura poselskiego----dziewczyno---kto na to zwraca  uwagę --a po pierwsze to biuro najczęściej jest nieczynne


Ok. jeśli możesz pokaż kopię listu /zrób zrzut ekranu/,że wysłałaś, żeby mi pokazać chociaż, że próbowałaś.
Raz jeszcze powtórzę zobacz co zrobili rodzicie chorych dzieci z akcją 1%, a zakusy rząd miał i co spróbowali i się udało, czy Ty coś Z R O B I L A S ? Nie, słyszałaś tylko, widziałaś tylko w TV itd. A ja poszłam do swojego posła raz, drugi itd., i zadziałało:) Głosuję na gościa od kilku kadencji, wciąż jest senatorem teraz posłem, mało tego wciągnęłam w to znajomych opowiadając jak mi coś tam załatwił i znajomi też na niego głosują /CHOć NIGDY W żYCIU WCZESNIEJ GO OSOBISCIE NIE ZNALIśMY/ i jak się okazuje też im w czymś tam pomógł. Namolnie trzeba stukać, krzyczeć, ba nawet szantażować ;-), że się może spaść z ciepłej posadki, bo się zebrało na niego ileś tam głosów, a jak się jest przy żłobie to ciężko z niego zrezygnować.
Jak na razie tylko gadasz. Z gadania nie ma NIC oprócz straszliwie chaotycznej Twojej wypowiedzi, która jest jakaś dziwnym "posto-wykładem" nie wiadomo czego /ok., masz prawo/, ale ciężko się czyta i nie trzymasz się meritum.
Po drugie zupełnie nie zrozumiałaś co mam na myśli mówiąc o masowym działaniu ON.

Poczytaj choćby co to znaczy lobbing, włącz w to hasło ON, firmy, które z nas żyją itd. i uruchom to na skalę  M A S O W A !
Pozwolę sobie nadmienić, że mamy posłów na wózkach...
Szkoda mojej klawiatury, odzew z Waszej strony żaden i to jest najlepszy dowód jak bardzo środowisku ON zależy na "wspólnym dobru".
Nic nikt jeszcze nie zrobił, a na wstępie już post, że to nic nie da itd.
Odechciewa się wszystkiego na tym forum.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-02-06 13:43
.............????????

dobrze---zadam pytanie , czy  ta wypowiedź jest prawdziwa?  , i czy tak się odbywało ?  ( profesor już nie operuje, dlatego czas przeszły )

   "Jakie znaczenie ma czas?
Przy niedokrwieniu rdzeń kręgowy może ponownie podjąć swoją funkcję po 6-8 godzinach. I właśnie w ciągu tych godzin pacjent powinien być zoperowany. Stwarza to szansę, że po usunięciu ucisku nastąpi poprawa neurologiczna. Czasami można się spotkać z terminem "złota godzina". Jest to symbol umowny, określający idealny czas, w którym należy dotrzeć do szpitala."
 
wypowiedź       dla pisma             http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2706

tak tu proszę o ustosunkowanie się ,  dlatego,że chciałaś beatag zaznaczyć swoją super wiedzę,

a jednocześnie tu w tym momencie było o mnie ,
wypowiedz się 
Nadrzędny - Autor beatag Dodany 2008-02-06 14:42
Do niczego sie nie ustosunkuje ... ponieważ kompletnie nie rozumiem Twojego postu, myślę że nikt tutaj nie zrozumie co Ty chciałaś napisać.Czy na pewno odpisywałaś mi? Jaki profesor, jaki rdzeń poczytaj o czym ja pisałam.
Czy ta wypowiedź dotyczy mojego postu? Przepraszam, ale chyba mnie z kimś mylisz.
EOD
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-02-06 15:20
Spokojnie "beatag". Ja już dawno temu stwierdziełm, że niektórzy na tym forum nie potrafią czytać ze zrozumieniem.
Nie dziw się, że nie odpisują ci na temat, ale "LR" zrobiła swoje.

Za to potrafią wyzywać od idiotów, schozofreników pranoidalnych, alkoholików, antychrystów i jeszczę paru innych.
Czyli język menela spod budki z piwem.

Tak naprawdę na tym forum dla ON jest ich niewielu. A szkoda bo to miejsce jest właśnie dla nich.

Sporo jest za to LR&WLR, którzy chcą utrzymać status quo. Najlepiej jak nie mówić o lewych rentach i tej całej szarańczy, bo jeszcze ktoś mądry z ZUS-u lub Minister Finansów przez przypadek odwiedzi to forum i się zorientują dlaczego w tym kraju nie ma NIC (dróg, autostrad, stadionów). Wiadomo przez kogo ... LR&WLR.

I wtedy ruszy machina WERYIKACJI na full speed. To będzia jazda bez trzymanki.
LR&WLR posypią się jak wiury w tartaku, czego sobie i Państwu życzę z całego serca.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-02-06 15:27 Zmieniony 2008-02-06 16:12
po przeczytaniu tego artykułu -- pytanie proste -prawda tam napisana czy nie?

ja dobrze odpowiedziałam,

a na pewno nawiązałam do wcześniejszej wypowiedzi,,

a to ma związek z tym, iż istnieje duża różnica co tam jest napisane a co było na prawdę w życiu,
skrzyczałaś mnie , no i dobrze,

a  dlaczego się nie ustosunkujesz ----bo nie znasz prawdy , i teraz najlepiej powiedzieć -nie wiem- co tam się w szpitalu działo,
a może mniej było by KALEK i ładnie nazwę OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ??? i tych co dzisiaj nazywamy rencista,   i prosi o coś PFRON,   prosi o łaskę szanowne NFZ,,
tak trudne do zrozumienia, ale idąc dalej jakie były okoliczności usunięcia ze stanowiska tegoż profesora??? i kiedy ??
też nie wiesz , czy wiesz ?,
tylko jedna podpowiedz - rzecz o słynnym szpitalu  Konstancin..
a może dowiedz się od innych , bo jak ja opisze to znowu nie uwierzysz / nie uwierzycie
poczekam, może Ty lub ktoś inny napisze ,
a potem dopiero ja ,
jest to związek z poprzedniejszym przykładem o pielęgniarkach ,lekarzach, dyrektorach --- pieniążkach kochanych,  kto  i ile ?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-02-04 20:03
Beatag - chylę czoła:) Za głos - rozsądku z wyczuciem.
Niepełnosprawni - jako ogół - też mogą być kowalami własnego losu, ale... ciężko to idzie, ojjj ciężko... Ja, po parunastu latach syzyfowej pracy, nareszcie zaczynam rozróżniać roszczenia od chęci wniesienia jakiejś rzeczywistej zmiany w swoim życiu przez niektórych. A dlaczego tak późno? Ponieważ w 95 procentach ciągle spotykałam się wyłącznie z tą pierwszą postawą i dawałam palec a odryzano mi rękę po szyję. Nie było w ogóle z czym porównywać:) Ale się "naumiałam" i sama przestałam traktować "towarzyszy niedoli" jak pokraki życiowe. Teraz wymagam od nich i od siebie. Dziwią się, ojjj dziwią:)
Nadrzędny - Autor beatag Dodany 2008-02-05 19:23
"Najlepszym" chyba komentarzem do mojej wypowiedzi jest właśnie milczenie ON na powyższy temat. To tyle-niestety:( szkoda.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-02-06 15:43 Zmieniony 2008-02-06 16:00

>>>>>>>"Najlepszym" chyba komentarzem do mojej wypowiedzi jest właśnie milczenie ON na powyższy tema<<<<<<<<<<


Wiesz nikoma ilość On ma do step do komputera i umie się nim sensownie posługiwać.. i mamy efekta..
Niestety w wielu przypadka polskie prawo jest winne..
Gdy by prawnie wymuszano zasadę zatrudniana ON ( tak się dzieje w krajach starej UNI) pracodawcy muszą mieć ileś procent  stanowisk dla ON pod groźba wysokich kar
Gdy by na kolei pod groźba wysokich kar wymuszano  strukturę arch. przystosowana dla ON.. i td..
Problem jest i to szeroki..w pojedynkę są całe niby organizacje emerytów i rencistów , które dafakto zajmują się wycieczkami zbieraniem grzybów etc. a nie to co jest istotne i to do czego zostali powołani..
No ale jak są tacy niepełno-sprawni jak w tym temacie co widza swój interes tylko siebie uważają za  ....

P.S
Jednak bym proponował w tym temacie  pisać o dofinasowaniu a nie o innych problemach
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-02-06 16:26 Zmieniony 2008-02-06 16:29
to jest wspólny kocioł z zupą ,
NFZ, PFRON, ZUS,
 
a zupa się kończy
i skrobanie po dnie , skąd wziąć
tak w przenośni ,

te resorty są ze sobą powiązane

 
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-02-06 17:01 Zmieniony 2008-02-06 17:08

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>a zupa się kończ yi skrobanie po dnie , skąd wziąć


tak w przenośni ,<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Zupa się nie kończy tylko jest wylewana w nie te korytka co trzeba..
Rożnej maści agendy urzędnicy etc..
A ci co potrzebują  pomocy,, maja fige..
Ja popieram,  deczko pomysł pracujesz na pełnym etacie  masz  jakieś  upośledzenie zdrowa ułomność ale dajesz sobie radę .
To po oc renta. lepiej stosować jakiejś ulgi w pracy.. Nie przystosowanie jest pewną ułomnością ..
Fundusze powinny sie skupiać nie na wypłacaniu świadczeń  a na przystosowaniu stanowisk pracy dla ON .
Bo najprościej  i niejednokrotnie najtaniej dać ochłap jakiś zasiłek rentke niż przystosować ludzi ON do tego aby byli dowartościowani i mogli sami  na siebie  zarobić..
Pewni ludzi w w Polsce lansują mit jakoby renciści przejadali kraj.. Taniej jest dać świadczenie  niż przystosować..
Mamy nadmierną ilość ale emerytur .. ludzie w wieku 42 lat przechodzą na emerytury nie ma takiego kraju na świecie..
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-02-08 21:05
godunow ok zgadzam się z Twoją wypowiedzią ale tylko w pewnym stopniu.Czy słyszałeś by ktoś powiedział że jesteś nieatrakcyjny??? A ja słyszałam.Po 3 latach nienagannej pracy(lata 90te) zakład powinien był zatrudnić na stałe.Dlaczego tego nie zrobił? Odpowiem Ci. Ponieważ mnie zwolnił a zatrudnił drugą osobę i miał dalej dotację z funduszu ON zaś gdyby mnie pozostawił miałby tylko ulgi w podatkach ale pensję dla mnie wypłacałby ze swoich środków.Może niezbyt to składnie napisałam ale faktycznie tak było.Na odchodnym obiecali zadzwonić jakby znalazł się etat ale już wiedziałam że moje miejsce zajmie kto inny.Sama też sobie jestem winna bo jak obiecywali na stałe to trzeba było domagać się na papierze a nie na "gębę". trzy latka upłynęły i paszła won.A tak chciałam pracować!!!!!!ale byłam nieatrakcyjna z wyglądu zewnętrznego.....
Nadrzędny - Autor beatag Dodany 2008-02-06 18:48

>>Jednak bym proponował w tym temacie  pisać o dofinasowaniu a nie o innych problemach


Spójrz na główny temat wątku, przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź i jeszcze raz i jeszcze raz ..o czym ja tam piszę jak nie o   tym, że będą zmiany w dofinansowaniu, a  wy nic nie robicie, tylko spokojnie fakt do wiadomości przyjmujecie, czyli nie widzicie problemu.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-02-08 23:28

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>ale byłam nieatrakcyjna z wyglądu zewnętrznego...<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


Tak na marginesie atrakcyjność to pojęcie bardziej niż względne  .Zapewne jesteś bardzo atrakcyjna..
A do tematu to widać.. Winne jest państwo a konkretnie ustawodawca który stworzył takie a nie inne  przepisy..
Ja znam  przypadek gdzie p[pracodawca tworzył miejsca pracy .. brał dotację  i pozorował podpalenie.. ...
Niemniej pewnie teraz w kraju  gdzie się szuka pracownika pewnie znajdziesz zatrudnienie o ile Ci zdrowie pozwoli..
Nadrzędny Autor beatag Dodany 2008-02-09 11:30

>>Winne jest państwo a konkretnie ustawodawca który stworzył takie a nie inne  przepisy..


Winni jesteśmy My, a w szczególności osoby ON, które pozwalają, aby państwo robiło co chciało z nami.
Zaraz zapewne usłyszę, że co byś nie zrobiła to i tak to nic nie da.Zapytam C O    Z R O B I L I S M Y ???!!!
Więc z innej beczki.
Kto to jest ustawodawcą i co to jest lobbinig i masz odpowiedź na pytanie dlaczego jest ustawa taka jaka jest.Ot, tylko siedzieć i płakać, narzekać i winić państwo. Powtórzę raz jeszcze mamy posłów na wózkach ktoś ich wybrał prawda? Zapewne wielu niepełnosprawnych i... i dobrze się maja na dietach Ci posłowie, kto ich rozlicza i robi biały albo czarny PR-nikt? Cisza bo myślą, że jak wybiorą to oni tak jak mamusia pójdą i załatwią i tu się mylicie.Wam nawet żadnej akcji choćby na wzór wielu innych prowadzonych w necie się nie chce zorganizować, wszyscy czujecie się przegrani i nie chcecie podjąć żadnej WSPóLNEJ walki o nasze prawa lub jego zmianę /poddajecie się chcecie,żeby to zdrowi posłowie i senatorowie zrobili/ to się nie dziwcie, że jest tak jak jest. Jakakolwiek próba dyskusji /oprócz towarzyskiej pogawędki-która niczego konstruktywnego nie tworzy w naszych problemach/ sprowadza się do walki na komisjach lekarskich, a to nie jedyna w walka w życiu...poprzez mniejsze bitwy można także odnieść zwycięstwo w wojnie. Szkoda pisania, jak tutaj wchodzę to doła  na maksa dostaję.
Nadrzędny Autor syrenka Dodany 2008-02-10 10:19
kto wie !!!!!! moze ktos wie czy moge wystapic o dofinansowanie do PFRON na komputer,mam 47 lat -renta stala i wlasnie staram sie o prace  na kompie  ta praca bedzie czy jest mozliwosc aby dostala dofionansowanie i do kiedy mam zlozyc wniosek i gdzie bo nawet i tego nie wiem,prace chyba  bede miala od marca jak sie uda zlatwic mi w terminie dokumenty.Raz korzystalam z dofinansowania na ternus rehabilitacyjny i raz na szkolenie i nic pozatym. prosze o odpowiedz ...PILNE !!!
Nadrzędny Autor x04 Dodany 2008-02-09 15:25
Czołem
Dla mnie to szok. Pomijając już sam fakt, bezsensowności tej ustawy, to uderza ona li tylko w osoby niepełnosprawne, nie pod względem samej niepełnosprawności, ale pod względem warunków materialnych. Ja to odbieram, jak inna forma odpowiedzi na refundację "NIE". Aby nie powiedzieć, że nie damy (co wywołało by to wielki szum wśród kręgów ON), to stwierdza się, że sami sobie kupcie, a my wam zwrócimy.
Ale ja się pytam: za co? Za jakie pieniądze niepełnosprawny ma sobie kupić, coś, co często kosztuje, kilka lub kilkanaście tysięcy złotych? Wynikiem takich działań, z rehabilitacji, która znów drożeje, pomocy ortopedycznych, które ON sami maja sobie wykupywać, jest jedno: a mianowicie korzystał będzie z tego nie ten, kto potrzebuje takich pomocy, z racji choroby i dysfunkcji, ale ten, który będzie miał zasoby finansowe na ich zakup.
To zaiste  mądre, sprawiedliwe i chumanitarne.
Nadrzędny Autor burza Dodany 2008-02-11 17:03
A jak  wygląda sprawa dofinansowania np. okularów dla osoby o lekkiej niepełnosprawności?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PFRON zmienia zasady finasowania.. (19863 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill