www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / wybór lekarza orzecznika (4684 - wyświetleń)
- Autor bettispageti Dodany 2009-06-01 17:58
witam ponownie-ponieważ zbliża się termin kolejnej komisji,mam pytanie ,gdyż nie wiem czy jest to moje prawo czy nie.Otóż....w moim mieście orzekają dwaj różni lekarze orzecznicy-stawałam już na 5-ciu komisjach (co rok) i zdania rodziców są podobne.Jeden orzecznik jest osobą bezduszną , od decyzji ,którego to lekarza odwoływałam się i wygrałam,drugi jest nieco ,,lepszym '' człowiekiem-proszę napisać czy jest gdzieś napisane ,że pacjent może nie wyrazić zgody( lub taż domagać się innego orzecznika) ? czy składając dokumenty mogę domagać się wykluczenia ze składu lekarzy orzeczników właśnie TEGO lekarza -czy jest na to jakiś paragraf?Proszę podpowiedzieć ......
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-01 18:16
za dobrze by bylo
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-06-01 19:42
WCALE NIE ZA DOBRZE
MOZNA WYKLUCZYC SEDZIEGO TO DLACZEGO JAKIEGOS CHAMA NIE MOZNA
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-02 06:44
zus rzadzi sie swoimi prawami  a szary obywatel musi sie do nich dostosowac i jak nie wiesz o czym piszesz to sie powstrzymaj
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-06-03 06:01
A TY WIESZ O CZYM PISZESZ BO ZJADLAS SWOJ ROZUM CO
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-03 08:36
w przeciwienstwie do Ciebie wiem i nie pisze bzdur  nikomu niepotrzebnych
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-06-03 10:34
JAKIE BZDURY
ZNAM LEKARZY KTORYM ZUS URATOWAL ZYCIE BO W PRZYCHODNI NIKT DO NICH NIE SZEDL BO BYLI ZWYKLYMI CHAMAMI
W ZUSIE TAKICH POTRZEBUJA
CHAM TO CHAM A NIE LEKARZ
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-03 13:38
ale tu jest mowa o tym czy  mozna sobie wybrac lekarza orzecznika a nie ktory komu uratowal zycie czy ktory jest jakas swinia, wiadomo, ze ile ludzi tyle charakterow
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-06-03 17:34
SZKODA DO CIEBIE ODPISYWAC
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-03 18:37
i vice versa
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-06-03 19:21
ALE TO JA PIERWSZY NAPISALEM
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-03 20:46
idz sie poskarzyc mamie
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-06-01 20:49
Ale to nie jest koncert życzeń tylko orzecznictwo...
Nie, nie można wybierać - z tych samych powodów, dla których nie można wybrać sędziego w sądzie. W teorii - chodzi o niewpływanie na decyzje decydentów - przy założeniu obiektywizmu, pracy w zgodzie z najlepszą praktyką itd. .

Wiecie, co by się działo, gdyby można sobie było tak winszować - ten pan jest fajny a tamten już nie??? Jeśli ma się zastrzeżenia do fachowości kogoś takiego, można co najwyżej złożyć stosowną skargę i jeszcze udowodnić przewinę, jeśli zaistniała. Tak osądzać z góry to trochę nie bardzo (aczkolwiek TA instytucja rzeczywiście już ośmieszyła się nad wyraz, oczywiście, i trudno się dziwić pacjentom...).
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-06-02 13:42
Przepisy Rozporzadzenia Ministra Polityki Społecznej w sprawie orzekania o niezdolności do pracy/Dz.U.2004.273.2711/ określają szczegółowe zasady i tryb orzekania o niezdolności do pracy przez lekarzy orzeczników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, i komisje lekarskie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz szczegółowe zasady organizacji orzekania o niezdolności do pracy itp. Zgodnie z w/w przepisami
Prezes Zakładu tworzy i znosi komisje lekarskie oraz określa ich siedziby i właściwość terytorialną.
Niestety nie ma możliwości wyboru lekarza orzecznika. Natomiast zawsze przysługuje prawo do złożenia skargi , gdyby zachowanie i postępowanie lekarza było niewłaściwe.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / wybór lekarza orzecznika (4684 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill