www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie do wynagrodzeń zatrudnionych ON (4044 - wyświetleń)
- Autor Arkadiusz.T Dodany 2009-06-04 06:37
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam takie pytanie. Jakie od 2010 roku będzie dofinansowanie do wynagrodzeń z otwartego rynku pracy.
Na dzień dzisiejszy jest to tak:
1) 70% z 160% najniższego wynagrodzenia - w przypadku osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego stopnia niepełnosprawności;
2) 70% z 140% najniższego wynagrodzenia - w przypadku osób niepełnosprawnych zaliczonych do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności;
3) 70% z 60% najniższego wynagrodzenia - w przypadku osób niepełnosprawnych zaliczonych do lekkiego stopnia niepełnosprawności
lub ze schorzeniami specjalnymi tak:
1) 90% z 200% najniższego wynagrodzenia - w przypadku osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego stopnia niepełnosprawności;
2) 90% z 180% najniższego wynagrodzenia - w przypadku osób niepełnosprawnych zaliczonych do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności;
3) 90% z 100% najniższego wynagrodzenia - w przypadku osób niepełnosprawnych zaliczonych do lekkiego stopnia niepełnosprawności
a jak to będzie w poszczególnych przypadkach w 2010 roku, czy tak jak gdzieś się zetknąłem po 75% po równo dla każdego rodzaju orzeczenia?
Proszę o odpowiedź, gdyż mam możliwość podjęcia pracy, lecz pracodawca nie wie jakie mają być od przyszłego roku przepisy.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-06-04 09:37
1/ www.pfron.org.pl

2/ A może lepiej do wróżki zadzwonić...? Wybacz, ale kto jest w stanie przewidzieć, czy, co i jak się zmieni w przepisach w tak niestabilnym legislacyjnie kraju jak nasz...?

3/ zadzwoń do centrum Integracji - coś przynajmniej Ci się rozjaśni.
Nadrzędny - Autor Arkadiusz.T Dodany 2009-06-04 10:17
Ustawa już jest, miała wejść od tego roku, ale zakłady pracy chronionej wywalczyły roczny poślizg wejścia tej ustawy, i wiem jeszcze tyle że otwarty rynek pracy i ZPCH będą obowiązywały te same przepisy. Nie wiem gdzie tego szukać, gdziekolwiek w googlach wpiszę , to wyskakują mi stare albo obecne ustawy w tej dziedzinie.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-06-04 15:49
Jeżeli chodzi Ci o znalezienie "przesuniętej" ustawy, to dobrym miejscem może być podstrona Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej o stanowionym prawie (klik). Ty wiesz czego dokładnie szukasz, a ja nie, więc więcej pomóc nie mogę.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-06-09 09:36
Jeśli nie nastąpi nowelizacja Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w zakresie dofinansowań do wynagrodzenia osób niepełnosprawnych, wówczas obecne zasady zostaną podtrzymane. W chwili obecnej wysokość dofinansowania nie może przekroczyć 75% kosztów płacy (wynagrodzenie + składki) osoby niepełnosprawnej.
Szczegółowe informacje znaleźć można w publikacji " ABC dla pracownika z niepełnosprawnością i pracodawcy"
http://www.niepelnosprawni.pl/files/www.niepelnosprawni.pl/public/rozne_pliki/abc2009.pdf
Nadrzędny Autor Arkadiusz.T Dodany 2009-06-09 18:31
No to nieciekawa sytuacja czeka ludzi z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności w przyszłym roku. Dotychczas najchętniej zatrudnianymi byli z umiarkowaną niepełn. a w przyszłym roku będą chcieli z lekkim stopniem, bo będzie bardziej wydajny od pozostałych grup (taka jest prawda),a pracodawcy zawsze patrzą aby mieć największe zyski. Ciekawe ile ludzi w przyszłym roku pracę.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie do wynagrodzeń zatrudnionych ON (4044 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill