www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wadliwość decyji prezesa ZUS (3809 - wyświetleń)
- Autor malwa33 Dodany 2009-06-05 19:42
Piszę, bo może tu ktoś rozjaśni czarne chmury, które nadeszły nad moją mamę. Od kilku lat ma rentę, częściowa niedolność do pracy. Raz odebrali rentę, odwoływaliśmy się w sądzie pracy, mama miała znaczne pogorszenie zdrowia-choroba psychiczna- i przywrócono rentę na czas określony. AKtualnie kończy się ten określony czas. Była u lekarza orzecznika zus, od razu dał jej decyzję,przedłużył ją o rok. Cieszyliśmy się niezmiernie,bo finansowo jest b.krucho, a mama nie nadaje się do pracy. Po 2 dniach przyszła decyzja prezesa zus o zarzucie wadliwości orzeczenia lekarza orzecznika i skierowanie sprawy do komisji zus. Spadło to na nas jak grom z jasnego nieba. Poczytałam o tym w internecie, dużo osób dostaje takie pisemka,pech chciał,że i moja mama. Radość trwała sekundę. Teraz ogromny smutek, mama jest w fatalnym stanie. Nie znamy przyczyny, choć nie łudzę się, że to ajkiś brak w dokumentach, chcą raczej podważyć decyzję lekarza. Z 2 strony co za urzad, skoro ośmiesza sam siebie, nie wie jakich ma lekarzy, czy może ktoś jest im niewygodny? Nie wiem jak już to interpretować. Proszę o opinie osób, które wiedzą coś na ten temat. Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor malwa33 Dodany 2009-06-07 20:02
Czy ktoś mógłby mi coś odpowiedzieć. Źle sformułowałam tytuł, ale chyba miał ktoś z tym styczność. Proszę.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-06-07 20:03
Malwino spokojnie !!

Zgodnie  z ustawą o FUS   Prezes  ZUS (oddziału  ( zazwyczaj  to w jego imieniu czyni główny lekarz orzecznik w  danej placówce) ma prawo złożyć sprzeciw  do orzeczenie  lekarza orzecznika ZUS...  Identyczne prawo ma Twoja mama..  W tym przypadku nie pozostaje  nic innego jak czekać na wezwanie na komisję Lekarską ZUS ... Komisja Lekarska  ZUS  wyda ostateczną wiążącą prawomocną decyzję.. Która może byś skarżona przez strony ( ZUS      i Twojej a mamie   ) do sądu pracy..

Czy  w tym wniosku Z ZUS  jest jakieś uzasadnienie.. decyzji prezesa ZUS ( oddziału) ..???
Nadrzędny - Autor malwa33 Dodany 2009-06-08 13:15
Żadnego uzasadnienia. zwoniliśmy i będzie wezwanie na komisję, już raz mama była na takiej i odrzucili a tfuuuuuuuuu
Nadrzędny - Autor Jasia Dodany 2009-06-08 21:30
witam u nas było to  samo renta na 3 lata przez orzecznika zus i zgłoszono  wadliwość orzeczenia  komisja zus rentę zabrała
pozdrawiam:)))
Nadrzędny - Autor malwa33 Dodany 2009-06-11 19:46
i co zrobiliscie?
Nadrzędny - Autor Jasia Dodany 2009-06-11 19:54
oddaliśmy sprawę do sądu pracy 8 czerwca była rozprawa 
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-06-11 20:08
dlugo czekalas na sprawe od momentu oddania sprawy do sadu ?
Nadrzędny Autor Jasia Dodany 2009-06-11 20:17
sprawę wnieśliśmy zaraz na początku stycznia [ poczytaj moje posty ] wydaje mi się że to dosyć szybko  teraz trwa.
pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wadliwość decyji prezesa ZUS (3809 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill