www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Super plus (8708 - wyświetleń)
- Autor x04 Dodany 2008-02-12 22:11
Cześć
Chciałem Wam opowiedzieć, jak to telefonia komórkowa, jako jedna ( nawiasem mówiąc), zechciała podejść do niewidomych i niewidzących. Mianowicie, chciałem skorzystać z ich promocji i zakupić sobie komórkę w abonamencie. Promocja atrakcyjna, bo honorują 50% ulgi dla niewidomych i słabo widzących. Jako że Jestem osobą niewidzącą bardzo poważnie, z dokumentami wchodzę wraz z opiekunem - przewodnikiem do punktu plusa. I nie wierzę uszom. Pan, który szefuje w tym punkcie twierdzi, że mogę skorzystać z ulgi tylko wtedy, gdy nie korzystam z owej ulgi w tpsa, czyli telefonii stacjonarnej. Tłumacze człowiekowi, że komórka jest mi potrzebna, bo stale Jestem w szpitalach, w oddziałach rehabilitacji. Musze mieć stale kontakt z rodziną, gdyż stale potrzebuje jej pomocy z uwagi na ataki spastyki.
Nic nie dało. Pan upiera się przy swoim, twierdząc, że z ulgi mogę korzystać tylko raz. Ja na to, że to bez sensu, bo korzystam z ulgi na przejazdy każdej komunikacji, a nie tylko jednej wybranej. Tak i tu, nie można ograniczać ulgi w abonamencie li tylko do wybranej telefonii. Albo się ją (tę ulgę), oferuje, albo nie. No i wyszedłem z niczym. Jeśli Jestem w domu, korzystam ze stacjonarnego telefonu i nań mam ulgę, lecz jak Jestem poza domem mam komórkę. Ucieszyłem się, że wreszcie któraś z telefonii komórkowych pomyślała o niewidomych i niewidzących. Widac zawcześnie się cieszyłęm.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-02-13 15:03
NIE MOŻNA WSZYSTKICH SROK ZA OGON ŁAPAĆ MUSISZ WYBRAĆ CO CI BARDZIEJ ODPOWIADA
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-02-13 17:39
A ja bym Szanowna pani polemizował. Jeśli jest ulga na 50% dopuszczona w takiej firmie jak gsm plus, to chyba po to aby pomóc niewidomym i niedowidzącym, a fakt czy dana osoba ma ulgę w tpsa nie powinien dziwić nikogo. Jestem w domu - używam telefonu stacjonarnego. Jestem poza domem używam komórki. Skoro telefonia komórkowa dopuściła tę ustawę we własnej sieci, nie powinna warunkować ją od sieci innej i to stacjonarnej. Moim zdaniem to zwykły przekręt. Nie można rozdzielać ustawy o ulgach, ona jest jedna dla wszystkich telefonii. TPSA honoruje tę ustawę i jest porządku. GSM skoro dopuściło tę ustawę we własnej ofercie, to powinna również ją honorować.
To tak jak jest ulga komunikacyjna. Szanowna pani też powie, że należy się na ten przykład w PKS ulga a już w PKP nie?
To niedopuszczalna interpretacja ustawy o ulgach. Dla mnie jest jasne. GSM plus wprowadza barierę dla osób niewidomych i niedowidzących, bo stwierdzili, że wprowadzili ulgę, ale im się to w rozrachunku nie opłaca i stąd (moim zdaniem), nieuczciwy warunek. Inne telefonie nie prowadziły tego i to jest uczciwe. Ale przynajmniej nie kręcą.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-02-13 19:31
WITAM
TEŻ MAM TELEFON W SIECI PLUS I TEŻ USŁYSZAŁAM ŻE ULGA BY MI PRZYSŁUGIWAŁA GDYBYM WZIĘŁA INNY ABONAMENT ALE NIE DOSTANE ULGI BO NIE MAM TAKIEGO ABONAMENTU JAK POWINNAM I TEŻ MAM TRAGIZOWAĆ

PS A JAK PANU ZALEŻY NA ZNIŻCE TO PROPONUJE  ALBO NAPISAĆ DO DYREKTORA LUB KIEROWNIKA SIECI LUB KUPIĆ TELEFON W INNEJ SIECI BIO NIBY DLACZEGO MUSI BYĆ PLUS??

POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor Milutka Dodany 2008-02-13 19:43 Zmieniony 2008-02-13 19:46
Witaj Basiu!
Otóż chyba nie masz racji.Byłam w Orange i tam nikt nie pytał gdzie co mam i czy jestem niewidoma bylebym tylko u nich została. Czy akurat w tym roku też to nie wiem.Komórkę mam w innej sieci ale tak się składa że chciałam znać ich przepisy. Plus to tylko jedna sieć jest ich narazie widocznych trzy bo czytałam w internecie ze ma powstać czwarta..........

pozdrawiam

A na forum ktos za kogoś się podstawia...........
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-02-13 19:50
MILUTKA NIBY W CZYM NIE MAM RACJI
JA MAM 1 GRUPE ALE Z POWODU MPD A NIE ZE WZGLĘDU NA WZROK
POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor Milutka Dodany 2008-02-13 20:02
Chodziło mi o ulgę na telefon i komórkę.Nikt mnie w Orange nie pytał gdzie mam zniżki a Plus dla mnie to nie sieć.Odpowiedzi były zawsze tak pokrętłe że trudno było je zrozumieć.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-02-15 21:41 Zmieniony 2008-02-15 21:44
Właśnie dziś specjalnie przeszłam się do Orange by sprawdzić czy faktycznie mają jeszcze ulgi. Niestety już nie mają i tak jak Era nie dają nikomu.Na moje pytanie czy dwa lata temu robili jakieś uzależnienia od TP SA odpowiedzieli,że absolutnie nie bo ich to nie obchodziło kto ile ulg ma. Plus zawsze ma kręte drogi. Powodzenia w tych labiryntach PLUSA

pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-02-16 09:16
Witam
Ja również sprawdziłem oferty telefonii komórkowych: GSM plus, Orange, Era. I co się okazało. Wszelkiego typu promocje to tylko jedna wielka lipa. Wiadomo, wygląd komórki oceniany jest według gustu każdego kupującego i o tym się nie dyskutuje. Ale ja na ten przykład chciałem LG ku960 Sheine. Komórka jak dla niewidzącego i niedowidzącego, jest super. Wygląd, odlotowy. Ale schody zaczynają, gdy owy typ komórki jest w sprzedawany w abonamentach, lecz czym wyższy abonament, tym niższa cena komórki + aktywacja. To już są koszta.
Orange ma te opcję, lecz proponują mi dwa miesiące abonamentu po 50 zł. a później 65 zł. wtedy LG jest za 49 zł. Jak dla mnie, nie zbyt atrakcyjna oferta. Faktycznie ulgi dla niewidomych nie ma.
Era ma podobne rozliczenia z tym samym typem telefonu. Natomiast, jeśli chciałbym abonament w wysokości 25 lub 35 zł. ( co dla mnie było by wystarczające), to cena tej komórki to 499zł. Szok.
Pley ma ten typ komórki ma, lecz zasady są te same.
Jedna rzecz można powiedzieć o tych trzech firmach. Nie ma, co się kierować oferta na ich stronach, jeśli chodzi o ofertę telefonów, jako produktu.  Nawet telefony, które firmy proponują w promocjach, nie są do uchwycenia, bo punkty tych, że telefonii, nie uzupełniają na czas ich brak. To irytujące, dla kogoś, kto planuje sobie zakup komórki.
Biorąc pod uwagę ofertę na stronach WWW. Tych firm, to trzeba wziąć pod uwagę w większym stopniu komercję i reklamę, jak stan rzeczywisty. A proponowane komórki w promocjach za dostępną cenę, to jak dla mnie, kit.
X04 życzę cierpliwości i powodzenia.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-02-16 23:16
KOMÓRKĘ MOŻNA ODKUPIĆ OD KOGOŚ WŁOŻYĆ KARTE STARTOWĄ I FINITO  TOBIE NIE PASUJE ŻADNA SIEĆ WIĘC JEJ NIE KUPUJ ZYGMUNCIE
Nadrzędny - Autor x04 Dodany 2008-02-17 07:33
Czołem
W rezultacie zlikwidowałem posiadaną komórkę. Na razie będę miał możliwość dzwonienia do 7 kwietnia. Może do tego czasu coś uda się wybrać. Faktycznie, oferty telefonii nie są zbyt atrakcyjne, jeśli ma się niezbyt gruby portfel. Jedyne wyjście to kupić komórkę na rynku w sklepach i będzie bez zobowiązań.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-02-17 19:19 Zmieniony 2008-02-17 19:22
Witaj x04
Jeśli masz komórke to zrób tak jak Basia Ci radzi.Co prawda startery są tanie (już od 8-9zł można kupić wraz z numerem) ale nie zobowiązujące niczym.Jeśli w porę nie doładujesz to po m-cu odbierania kupisz nowy starter z nowym numerem.Ja osobiście mam z Ery ale na abonament i to w granicach normy mojego portfela.Mam ulgi w tej sieci ale tylko za długoletni staż u nich.Abonament płacę jak każdy zdrowy.

Era ma promocje np. Bierzesz telefon na kartę (TAK TAK) za złotówkę ale podpisujesz umowę że przez dwa lata będziesz miał telefon czynny. Ja tak zaczęłam w Erze,dopuki nie przeszłam na abonament.

pozdrawiam cieplutko
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Super plus (8708 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill