www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / auto dla niepełnosprawnego dziecka (6697 - wyświetleń)
- Autor bettispageti Dodany 2008-02-13 22:32
witam-proszę napisać,czy mając niepełnosprawne dziecko,mogę stac się adresatem programu,,sprawny dojazd''?Dodam,że dziecko nie ma dysfunkcji narządu ruchu,a ja posiadam prawo jazdy kategorii B-czy są szanse na dofinansowanie z tego programu ?
Nadrzędny Autor Horti Dodany 2008-02-14 18:23
Chyba żartujesz.
Tobie PFROn pomylił się z jakąś inną instytucją.

Taki program jest dla ludzi bardzo poszkodowanych przez los, a nie dla wszystkich.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-02-14 20:43
Z tej strony.

Sprawny dojazd

Program ma trwać do końca 2009 r., a w jego ramach osoba niepełnosprawna może uzyskać dofinansowanie na zakup samochodu (oprzyrządowanego lub nie) lub kurs prawa jazdy kategorii B. O dofinansowanie zakupu samochodu będą mogły starać się zatrudnione lub uczące się, pełnoletnie osoby niepełnosprawne w wieku aktywności zawodowej, legitymujące się prawem jazdy kategorii B, posiadające ważne orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne, wydane z powodu znacznej dysfunkcji narządu ruchu, obejmującej co najmniej jedną kończynę dolną.


Wynika z tego, że nie możesz się ubiegać o dofinansowanie samochodu na niepełnosprawne dziecko szczególnie, że jego dysfunkcja nie dotyczy narządu ruchu.
Nadrzędny Autor Viktor Dodany 2008-02-15 13:31
Pragnę przypomnieć, że w tym roku także i osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (narząd ruchu) mogą ubiegać się o dofinansowanie do samochodu. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor bettispageti Dodany 2008-02-15 17:09
bardzo dziękuję za rzeczową i konkretną informację
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-02-15 21:53
Zdaje się, że wprowadziłam w błąd. :-) Przypadkiem wpadłam na stronę PFRON dot. "Sprawnego Dojazdu". Poniżej fragmenty regulaminu:

Ust V/2
Program obejmuje dwa obszary:
1.  Obszar A - pomoc w zakupie samochodu osobowego lub oprzyrządowanego samochodu osobowego,
2.  Obszar B - pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B.


(...)

Ust. VI

Adresatami programu w obszarze A są:
1. zatrudnione lub uczące się, pełnoletnie osoby niepełnosprawne w wieku aktywności zawodowej, legitymujące się prawem jazdy kategorii B, posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne, wydane z powodu dysfunkcji narządu ruchu z zastrzeżeniem postanowień rozdziału VII ust.6,
2. niepełnoletnie dzieci niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, jeżeli wymagają rehabilitacji leczniczej, a jeden z rodziców lub opiekun prawny posiada prawo jazdy kategorii B,


ust VI/3

Jeżeli treść orzeczenia o stopniu niepełnosprawności albo orzeczenia równoważnego nie wskazuje na przyczynę jego wydania, uprawniającą do skorzystania z pomocy w ramach programu, dokumentem potwierdzającym możliwość uczestnictwa w programie, jest zaświadczenie wydane przez lekarza specjalistę, szczegółowo opisujące dysfunkcję narządu ruchu (w szczególności kończyn dolnych) i związane z tym trudności w poruszaniu się wnioskodawcy.

Całość regulaminu: tutaj
Nadrzędny Autor Piotrek1985 Dodany 2008-02-15 21:57
Czy istnieje jakiś sposób aby młoda osoba 24 lata uczestnicząca w tym programie mogła skorzystać ze zniżek ojca bo ja osobiście niemam żadnych zniżek i koszt rocznego ubezpieczenia AC to ok 4000 zł.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / auto dla niepełnosprawnego dziecka (6697 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill