www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / sprawa w sądzie a ubezpieczenie (2920 - wyświetleń)
- Autor Danonek Dodany 2008-03-10 11:55
Witam serdecznie .
Mam oto takie pytanie jak ma postąpic osoba ktora aktualnie sadzi sie z Zusem o przywrocenie prawa do renty cz ta osoba nadal jest ubezpieczona w trakcie postępowania przed sądem czy musi sie zarejestrować w Urzedzie pracy.Bardzo proszę o szybką odpowiedz z gory bardzo dziękuję.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-10 12:54
HEJ JA TAK MIALEM. NIC MI NIE ZROBILY OSLY Z ZUSU. WZIELI MI RENTE TO SIE ZAREJESTROWALEM JAKO BEZROBOTNY I BRALEM ZASILEK ZANIM MI PRZYWROCILI RENTE.
NIE WIEM JAK JEST TERAZ ALE POTEM DOSTALEM RENTE ZA 6 MIESIECY WSTECZ ALE Z KOLEI MUSIALEM ZWROCIC POBRANY ZASILEKJ JAK MASZ ZA CO ZYC TO SIE SADZ BEZ REJESTRACJI W UP. JAK NIE WYGRASZ TO ZAWSZE ZDAZYSZ SIE ZAREJESTROWAC I NIE BEDZIESZ MUSIAL ODDAWAC KASY . JEZELI ZASILEK JEST WIEKSZY OD RENTY TO NIE MA Z CZEGO POKRYC ROZNICY .KUMASZ .
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-03-10 13:10
ok ale co z ubezpieczeniem zdrowotnym czy nfz nie bedzie żądal zwrotu nie zaplaconych skladek i co z chodzeniem do lekarza normalnie mam mętlik w glowie ?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-03-11 08:20
SZczerbaty  nie ma racji do sądu skrzysz prawomocną decyzje ZUS...  Czyli   ZUS wydaje decyzję że jesteś zdrowy..  I tą decyzje skarżysz.. . Sąd dopiera zmienia prawomocną decyzję  ZUS  . Nie ma podstawy prawnej aby ZUS opłacał CI  składkę zdrowotna
Nie pozostaje nic innego  jak zarejestrować jako  bezrobotny aby mieć świadczenia z NFZ..
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-03-11 10:07
Dziękuję bardzo za rade tak zamierzam zrobić.
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2008-03-13 13:56
Witam.
Dzisiaj bylem w urzędzie pracy zalatwic te ubezpieczenie i tam kazali mi najpierw udać sie do NFZ i zapytać sie o te skladki okazalo sie że nadal jestem ubezpieczony poki sprawa toczy się w sądzie czyli w zus mnie zle poinformowali (potrzebowalem zaświadczenie do  szpitala że jestem ubezpieczony) a w zusie nie chcieli mi wydac bo rzekomo jestem nie ubezpieczony a w nfz powiedzieli że mam u nich  złożyć podanie i dostane potrzebne zświadczenie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / sprawa w sądzie a ubezpieczenie (2920 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill