www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / sprawny dojazd -oc (3640 - wyświetleń)
- Autor bettispageti Dodany 2009-09-18 14:33
witam wszystkich serdecznie-czy ktoś z państwa orientuje się czy auto otrzymane z PFRON-u w ramach programu ,,sprawny dojazd'', podlega scedowaniu względem polisy oc ? Niestety moje i PFRON- u auto ,brało udział w kolizji . Po otrzymaniu zgłoszenia kolizji z firmy ubezpieczeniowej - firma zadaje pytanie czy auto posiada cesję? To pytanie wzbudziło moje wątpliwości . Myślałam ,że cesja dotyczy AC ,a w moim przypadku ,doszło do kolizji z winy sprawcy z jego OC ? Czy  muszę informowac PFRON o zaistniałej szkodzie?
Nadrzędny - Autor kasienkab Dodany 2009-09-20 17:57
Witam, ja poinformowalam PFRON o kolizji(ta kolizja nie byla z mojej winy), zadzwonilam z zapytaniem do pfronu czy musze zglaszac taka szkode do nich i uzyskałam informacje że tak,
Nadrzędny Autor bettispageti Dodany 2009-09-21 13:59
Proszę napisac jaki był dalszy tok postępowania? Zglosiła pani i ?
Nadrzędny - Autor 720419ewa Dodany 2009-09-23 15:42
Ja też mam auto z tego programu i poinformowano mnie ,iż cesja jest na OC i AC , a nie tylko AC.
Nadrzędny - Autor bettispageti Dodany 2009-09-29 12:00
witam wszystkich biorących udział w programie ,,sprawny dojazd''.Dzwoniłam do PFRON-u w sprawie OC z zapytaniem czy muszę ICH informowac o kolizji z winy sprawcy-odpowiedziano mi ,że NIE .Biorąc sprawę na ,,logikę'' ,to rzeczywiście -po co? skoro koszt naprawy pojazdy spoczywa na sprawcy kolizji (a własciwie na firmie ubezpieczeniowej),a samochód nie jest ,,niesprawny'' tzn mogę nim nadal jeżdzić. Gdybym sama uszkodziła pojazd wówczas firma ubezpieczeniowa sama prześle informacje do PFRON-u i w zależności od rozmiarów uszkodzenia (czytaj kwoty odszkodowania) PFRON zadecyduje co zrobić-chodzi o odszkodowanie z AC.Takie info otrzymałam z PFRON-u z woj.WLKP
Nadrzędny Autor 720419ewa Dodany 2009-09-30 08:18
Dzięki za podpowiedź ,dobrze jest wiedzieć , choć wolałabym nie skorzystać .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / sprawny dojazd -oc (3640 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill