www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak lepiej z zusem? (17307 - wyświetleń)
- Autor pannaktoś Dodany 2009-10-17 17:58
Mam prośbę o szczerą radę. Czytałam na tym forum że 3 osobowa komisja odwoławcza zusu nie zmienia orzeczenia lekarza orzecznika i że to mydlenie oczu. Mam w związku z tym pytanie. Otóż za 3 tygodnie czeka mnie właśnie owa komisja, ale oprócz dotychczasowych dowodów mojej choroby dojdzie jeden wynik badania (zły) oraz diagnoza nowego schorzenia. I teraz tak: mam jeszcze na podorędziu okazję dodać do powyższego jeszcze jeden wynik innego, ważnego badania. Mogę też owy wynik zostawić sobie jako argument w przypadku odmowy komisji do renty. Radzicie wyłożyć wszystko co mam na tej komisji odwoławczej, czy lepiej zostawić sobie takiego asa w rękawie i przedłożyć go wraz z podaniem do głównego orzecznika o ponowne rozpatrzenie mojej sprawy? Bo w przypadku negatywnego werdyktu komisji odwoławczej zamiast sądu chciałabym właśnie napisać do orzecznika o ponowne rozpatrzenie w związku z tym asowym wynikiem badania.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-10-17 18:12

> Radzicie wyłożyć wszystko co mam na tej komisji odwoławczej, czy lepiej zostawić sobie takiego asa w rękawie i przedłożyć go wraz z podaniem do głównego orzecznika o ponowne rozpatrzenie mojej sprawy?


Nie próbowałam nigdy kłócić się z ZUSem, ale wydaje m się, że wszelkie próby traktowania urzędu jak gracza pokerowego są niebezpieczne. Co odpowiesz ewentualnie na pytanie czemu wynik tego badania nie został uwzględniony najszybciej, jak tyko był dostępny? Przecież można wtedy teoretycznie powiedzieć, że nie dostarczając komisji wszystkich posiadanych danych celowo działaś na jej szkodę.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-10-17 18:27
ZUS i tak juz  postanowil z gory czy Ci dac czy nie wiec zaden nowy papier ich nie przekona
Nadrzędny - Autor pannaktoś Dodany 2009-10-17 19:12
Nie, ale to badanie mogę mieć dopiero po dacie komisji odwoławczej, więc będę miała argument dlaczego wcześniej tego nie przedstawiłam. Mogę też załatwić sobie to badanie tak aby zmieścić się przed komisją odwoławczą. Także mam wybór czy wykorzystać wszystko za 1 razem czy też zostawić sobie asa na później.
Gocha, mam wrażenie że z premedytacją piszesz to aby mnie dobić. Dzięki, przyjęłam. Idę się upić, bo nic mi już nie zostało, nawet nadzieja.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-10-17 19:17
Oj ,panna ktos nie biadol ,nikt nic z góry nie ustala , nie załamuj się, wiekszosć z nas przez to przeszła i to często nie raz  i nie pij sama tylko wpadnij do nas do kawiarenki wypijemy za powodzenie
Nadrzędny - Autor pannaktoś Dodany 2009-10-17 19:28
Dzięki maltabar. :-)
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-10-17 19:51
:::::::;;;;:::::::::-)
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-10-18 10:01 Zmieniony 2009-10-18 10:08
nie przesadzaj, mowie Ci jakie sa realia zreszta nie jedna osoba na forum juz to stwierdzila ze ZUS postepuje jak postepuje i ze podtrzymuje decyzje poprzednikow sama jestem na to dowodem
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-10-18 13:16
Prawie kazdy kto przez to przechodził ,może być "dowodem na takie czy inne postępowanie ZUS, ja mam inne doswiadczenie,więc się z nim dzielę
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-10-18 16:04
od tego jest to foum zeby sie dzielic doswiadczeniami a tym samym pomoc innemu
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-10-18 14:58
I ja wolę już z ZUS nie mieć nic do czynienia a sprawy załatwiać telefonicznie lub na piśmie byle tam nie iść.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-10-18 16:05
no ale nie wszystko da sie tak zalatwic bo na komisje chcial nie chcial musisz isc osobiscie :-)
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-10-18 16:58
niestety ,na to rady nie ma trzymam kciuki :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-10-18 18:16
Gocha masz rację. Ja to już mam za sobą. Za was trzymam kciuki.
Nadrzędny - Autor pannaktoś Dodany 2009-10-19 22:26
maltabar, a Ty co byś zrobiła na moim miejscu? Zostawić sobie to badanie na później, jako zapasowy argument do renty, czy obnażyć się ze wszystkimi wynikami na komisji odwoławczej (rzekomo nie zmieniającej wcześniejszej decyzji orzecznika) i nie zostawić sobie już nic?
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-10-20 08:49
Mimo,że zwracasz się do maltabara-wtrącę swoje trzy grosze.Jeżeli masz możliwość załatwienia Twojego "asa" po terminie komisji to ja bym to zastosował.Zawsze będzie szansa na dalszą "walkę", a wiemy jak to jest z ZUS-em.To jest moja obiektywna podpowiedż do której nie musisz się stosować.Posłuchaj,co jeszcze Ci inni podpowiedzą.Pozdrawiam i powodzenia życzę.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-10-20 09:56
Ja,bym chyba też zrobiła tak jak radzi eligiusz zawsze coś zostanie na wszelki wypadek.trzymam kciuki
Nadrzędny - Autor pannaktoś Dodany 2009-10-20 14:15
Dziękuję kochani, ja też tak myślę że lepiej zatrzymać sobie to badanie na potem. No to jestem spokojna. :-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-10-20 15:12
Powodzenia::;;;;:-)
Nadrzędny - Autor imada Dodany 2009-10-21 18:22
witam
też należę do tych, których orzecznik uzdrowił. Wczoraj moja ulubiona- bo postawiła mnie do pionu!- pani doktor rehabilitantka namówiła mnie do odwołania. Tylko nie wiem jak to napisać, a termin mija w piątek! Pomożecie? :-)
Mój mail: imadamagda@gmail.com
Proszę!
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-10-21 22:33

> Pomożecie? :-)


Nie rozumiemy (ja i moja klawiatura), jak ktoś (pomimo własnego interesu) może w pilnej sprawie nie korzystać z wyszukiwarki forum... Już dawno miałabyś te wzory. W drodze wyjątku, patrz tutaj:

Wzór Okularnicy (klik)
Odwołanie Godunowa (klik)

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-10-22 07:35
Dzień dobry.Korzystam z okazji i proszę uprzejmie o podpowiedż.Co zainteresowana miała wpisać do wyszukiwarki,aby uzyskać interesujące Ją odpowiedzi.Jak sprecyzować temat w powyższej sprawie?Pozdawiam,życzę dużo zdrowia.
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-10-22 08:25
wystarczy wpisac w wyszukiwarke slowo "odwolanie", ja tak zrobilam i wszystko znalazlam co trzeba a po drugie w ZUSie tez udzielaja takich informacji przynajmniej u mnie

a po drugie sa tez tematy tak zatytulowane wiec to zadna filozofia dla kogos komu zalezy zeby to znalezc
Nadrzędny - Autor agolka Dodany 2009-10-22 15:04
Ja również jestem żywym dowodem. Biegły sądowy też nic nie zmienił. Nawet uznał mnie za jednooczną, ale co z tego jak do pracy zdolna :-(. Został jeszcze neurolog, ale wielkich nadziei sobie nie robię, tak naprawdę to mam już dość tej farsy i nie za tą cenę.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-10-22 15:09
no niestety jest to meczace i to bardzo ale ja nie dalabym za wygrana i odwolalabym sie od opinii bieglych
Nadrzędny Autor agolka Dodany 2009-10-22 15:21
Dałam Gocha zastrzeżenia do tej opinii, zgodnie z pouczeniem. Opinia miała zawierać info co się w moim "zdrowiu poprawiło". Niestety tej informacji opinia nie zawierała, a chciałabym wiedzieć na czym polega poprawa, że teraz jestem zdolna, a 15 lat nie byłam. Jakiś  doktorek nie podpisał mi zdolności do pracy 15 lat temu, a teraz ci specjaliści od siedmiu boleści uważają, że jestem już zdolna. Krew w żyłach mi się gotuje.
Nadrzędny - Autor agolka Dodany 2009-10-22 15:12
A co do pannyktoś, jeżeli sobie zostawisz tego "asa" na później, to tylko już do Sądu i do biegłych. A to z kolei przedłuży sprawę o kolejne miesiące, a z mojego punktu widzenia to niczego nie zmieni. Jeżeli miałoby coś pomóc, to lepiej dać to na komisji. Decyzja to już osobista.
Nadrzędny - Autor pannaktoś Dodany 2009-10-25 16:18
Tak, ale jest taka furtka, że jeśli dojdą nowe dowody w sprawie, to można napisać do głównego orzecznika prośbę o ponowne rozpatrzenie sprawy w związku z tymi dowodami (mogą nimi być najnowsze wyniki badań). Wtedy zdaje się nie trzeba czekać na sąd. Tak mi się przynajmniej wydaje, Ale jeszcze spytam w przyszłym tygodniu w zusie żeby mieć pewność.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-10-25 17:46
W ogóle to po co się leczyć?lepiej pójść na komisję ,tam człowieka uzdrowią z najgorszej choroby i to za darmo, bez leków
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-10-26 09:10
Uzdrowią, ale tylko na swoich papierach. Ułomności, ograniczenia czy ból nie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Nadrzędny - Autor agolka Dodany 2009-10-26 09:06
Być może masz racje, ja aż tak dokładnie w tych sprawach się nie orientuję, więc lepiej pytać w Zus-ie.

Jeżeli chodzi o to "uzdrawianie" Maltabar, to mam wrażenie, że nie zostałam uzdrowiona, a nawet biegły uznał mnie za jednooczną, tylko co z tego jak dziś wszyscy ślepi, chromi i kulawi są zdolni do pracy, bo naszej Polsce brakuje dla takich ludzi pieniędzy.
Nadrzędny - Autor kropka Dodany 2009-10-26 10:57
Agolka - dlaczego Polska ma utrzymywać wszystkich, których tu wymieniłaś. Każdy człowiek powinien pracować na swoje utrzymanie i każdy do jakiejś pracy jest zdolny, trzeba tylko więcej optymizmu i wiary w siebie.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-10-26 12:00 Zmieniony 2009-10-26 12:14
i tu sie mylisz i to bardzo  bo jaka  prace moze wykonywac wg. Ciebie osoba np. z porazeniem mozgowym, ktora ma nieskoordynowane ruchy, porusza sie na wozku inwalidzkim pchanym przez osobe trzecia, ktora trzeba karmic, myc, ubierac i wszystko przy niej robic?

druga strona medalu jest taka,  ze np. w malych miastach nie ma pracy dla zdrowych a co dopiero dla  niepelnosprawnych, dla ktorych trzeba przystosowac miejsce pracy. Ja mieszkam w miescie 25-cio tysiecznym i w zadnej instytucji nie  ma u nas windy i teraz pomysl jak osoba na wozku mialaby sie dostac do pracy.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-10-26 13:25
odpowiedż dla Gochy 1980.Zrozum pewną prawdę.Ze w Polsce jest wielu "naciągaczy"podszywających się pod osoby niepełnosprawne.O niczym innym nie myślą jak tylko o wyciągnięciu pieniędzy ,nie tylko z racji schorzenia ,czy niepełnosprawności.Byłem po by-pasach w sanatorium w Inowrocławiu tam był turnus osób skierowanych przez ZUS na babania rentowe.Wysłuchałem wszystkich,ale stwierdzam,że to nie są osoby chore
/nie wszystkie/ ale gro to ludzie zdrowi tylko wykorzystujący okazję liberalizacji przepisów.A więc uwaga czy w naszym otoczeniu nie ma takich ludzi ,i wtedy oceńmy państwo ,jak ono nam pomaga,ludziom poważnie chorym.A myślę ,że takimy my jesteśmy..........
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-10-26 14:09
oczywiscie, ze masa ludzi to naciagacze ale nie o to mi chodzilo w mojej wypowiedzi, lecz o to co napisala kropka, ze kazdy jest zdolny to pracy bo tak niestety nie jest
Nadrzędny Autor kropka Dodany 2009-10-26 16:02
GOCHA1980 - odniosłam się wyłącznie do postu agolki i wymienionych przez nią przypadków niepełnosprawności.
Nadrzędny Autor kropka Dodany 2009-10-26 16:03
popierm wypowiedź eligiusza
Nadrzędny - Autor agolka Dodany 2009-10-30 09:46
Oj kropka,chyba się nie rozumiemy. Jeżeli, ktoś niepełnosprawny nie mógł wykonywać swojego zawodu, bo lekarz medycyny pracy nie podpisał zdolności, a potem podejmuje pracę poniżej swoich kwalifikacji w zakładzie chronionym, to już odzyskuję zdolność do pracy w zawodzie wyuczonym? Nie tak jest w polskim prawie. Nawet osoby z całkowitą niezdolnością do pracy mogą pracować w takich zakładach.  Jeżeli chcesz to później poszukam ci odpowiedniej ustawy, bo w tej chwili nie mam czasu.  Ja na swoją rentę pracowałam. Mało tego gdybym mogła pracować w swoim zawodzie, to mój dochód byłby 10 razy większy niż ta biedna renta, ale mi chodzi o sprawiedliwość.
Nadrzędny - Autor agolka Dodany 2009-10-30 09:52
I jeszcze jedno, prawda jest taka, że nikt nie dopuści mnie do wykonywania mojego zawodu.
Nadrzędny - Autor pannaktoś Dodany 2009-11-05 23:22
Dziś miałam komisję odwoławczą i nie wyglądało żeby wcześniej coś ustalali. Pierwszy raz się zapoznawali z moimi aktami. A jacy wredni z zachowania! Jezu kochany, typowe zusowskie konowały.
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-11-06 09:54
w moim  przypadku widac ze mieli juz jakis opis mojej osoby w komputerze bo  czytala mi w skrocie co mi dolega
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak lepiej z zusem? (17307 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill