www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomoć Unijna (3735 - wyświetleń)
- Autor TommyR Dodany 2009-11-05 12:06
Witam Jestem tutaj nowy dlatego proszę o wybaczenie jak coś zrobię nie tak.

Jestem osobą niepełnosprawną z orzeczoną II grupą tzn. Umiarkowany stopień niepełnosprawności, mieszkam do wsi i chciałbym się dowiedzieć czy z jest jakaś dotacja z Unii Europejskiej dla mnie ? Chciałbym bardzo mieć swój samochód, żeby mieć możliwość poruszania się czy Unia mi może w tym pomóc ? Jestem niezamożny , mam tylko rentę socjalną 504 zł i dodatek 153 zł i muszę się sam utrzymać.

Pozdrawiam wszystkich i proszę o szybka odpowiedz.

Tomek      
Nadrzędny Autor kropka Dodany 2009-11-05 12:49
NIe słyszałam, by UE umożliwiała zakup samochodu.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-11-05 13:19
Szanowny Tommy . Powiedz mi jak Ty za 504zł +dodatek chcesz utrzymać siebie i samochód?Nawet gdyby Unia dla Ciebie była tak życzliwa/w co wątpię/ i podarowała Ci samochód ,to byś miał problemy.Raczej realnie należy patrzeć na życie.Chociaż mając marzenia łatwiej znieść trudności życiowe. Życzę powodzenia w zamiarach.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-11-05 13:38
W ZSRR to rozwiązali.... każdemu renciście i emerytowi dawano Wołgę ... do przepłynięcia i każdy kto przepłynął dostawał karę do odsiadki za symulanctwo . Komu zaś się nie udało ...przepłynąć...miał pecha ;-) . Pewnie w Unii są inne standardy, ale nie wszystko było takie złe w tym ZSRR. Lepiej jednak nie wracać do tych zamierzchłych czasów . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-11-05 13:54
Tego rodzaju programy (dofinansowanie zakupu samochodu) realizuje chyba nie tyle Unia Europejska co polski PFRON. Natomiast, tak jak wskazał Eligiusz - samochód ma też koszty utrzymania...
Nadrzędny - Autor TommyR Dodany 2009-11-05 17:12
Nie chodzi mi o to żeby unie mi coś dawała za darmo tylko chciałem się dowiedzieć czy są jakieś programy dofinansowujące zakup samochodu typu "sprawny dojazd" PEFRONU, zdaje sobie sprawę, że samochód trzeba utrzymać ale myślę ze podołam ponieważ rodzina też troszkę pomoże
       
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-11-05 17:52
a czy masz problem z poruszaniem sie?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-11-06 13:28
Program Sprawny Dojazd został w tym roku zawieszony i na dzień dzisiejszy nie ma żadnej możliwości ubiegania się o dofinansowanie do zakupu samochodu
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomoć Unijna (3735 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill