www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / karta parkingowa (5079 - wyświetleń)
- Autor josyc@ciop.pl Dodany 2009-11-11 19:53
mam nadciśnienie oraz dyskopatię kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego, od 2 miesięcy mam orzeczony lekki stopień niesprawności  " R "  i " S " na stałe, ale bez prawa do karty parkingowej  choć mam trudności w poruszaniu się (chodzę w gorsecie). Co mam zrobić aby  otrzymać kartę parkingową. proszę o odpowiedz na forum lub na gg 3738679
Nadrzędny - Autor hubert323 Dodany 2009-11-14 19:45
Wiesz skoro masz orzeczony lekki stopień niesprawności to może nie potrzebujesz korzystać z tych przywilejów na jakie pozwala karta parkingowa...
Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2009-11-24 21:51
Witaj.  Karta parkingowa wydawana jest ON z ograniczoną ruchomością narządu ruchu. Ty nie masz takiej orzeczonej, gorset  zaś nie ogranicza Ci ruchu, a jedynie utrudnia. A to nie to samo. Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-11-25 19:16
Klarysa ma rację.
Nadrzędny - Autor Dagna Dodany 2009-11-26 18:34
Klarysa nie ma racji.
Otóż josyc ma właśnie orzeczoną niepełnosprawność ruchową - jest to kod R, który, jak napisał, posiada na orzeczeniu.

Drogi josyc, musisz ponownie złożyć wniosek na komisję lekarską. Zaznacz na nim, że ubiegasz się o orzeczenie w celu korzystania z ulg na podstawie Prawo o ruchu drogowym (jest to właśnie karta parkingowa). Podejrzewam, że Twoje orzeczenie zostało wydane przed wrześniem tego roku? Otóż pod koniec września bieżącego roku zmieniły się nieco przepisy - teraz uzyskanie kodu "R" jest równoznaczne z prawem do Karty parkingowej. Wcześniej tak nie było. Złóż wniosek ponownie - z pewnością przyznają Ci prawo do Karty.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor ernick Dodany 2010-01-18 17:27
Witam ! właśnie dzisiaj otrzymałem orzeczenie o stopniu niepełnosprawności UMIARKOWANY symbol przyczyny 05R i niestety  9) NIE WYMAGA prawo o ruchu drogowym .Jest to orzeczenie na stałe a ostatnie które miałem na 3lata ten sam kod 05 R miałem Kartę Czy ktoś mi to wyjaśni o co tu chodzi
Nadrzędny Autor crystalnoir Dodany 2010-02-15 13:49
ja aktualnie mam umiarkowany stopień niepełnosprawnosci również kod 05 R i dostałam kartę. ale musiałam wpisać we wniosku o ustalenie stopnia niepełnosprawności że się o taką ulgę ubiegam i komisja lekarska musiała sie ustosunkować do tej kwestii jednoznacznie. kiedyś wystarczyło mieć orzeczenie a teraz trzeba mieć na orzeczeniu jasne wskazanie do otrzymania karty. zmiana przepisów i tyle.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-11-26 19:06
Dagna nie spieram się bo kartę mam już chyba od 2 lat. Obecnych przepisów nie znam.Ja kartę dostałam od ręki. Nie musiałam 2 razy chodzić. Kazali poczekać z godzinkę czasu za drzwiami. Wystawili ja na bezterminowo czyli dożywotnio.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / karta parkingowa (5079 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill