www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / przepuklina C5-C7 (8596 - wyświetleń)
- Autor C5-C7 Dodany 2009-08-15 14:55
Witam.
Moi drodzy jestem na tym forum bo nie wiem co mam robić. Badanie MRI wykazało : poziomC5-C6 szerokołukowa tylna protruzja krążka miądzykręgowego na ok. 5 mm, z uciskiem rdzenia kręgowego II stopnia i przyleganiem poszerzonego krążka do korzeni nerwowych(n.C6). zwężone zachyłki korzeniowe i dolne piętro otworów międzykręgowych, zwłaszcza prawego.Zwyrodnienia zaostrzenia krawędzi otworów międzykręgowych. Wymiar strzałkowy pośrodkowy kanału kręgowego wynosi na tym poziomie ok.7 mm. Poziom C6-C7 szerokołukowa tylno- lewoboczna proktuzja krążka międzykręgowego na ok 4 mm, ze zwężeniem zachyłków korzeniowych, przyleganiem poszerzonego krążka do lewego korzenia n. C7, bez ucisku rdzenia kręgowego. Waskie otwory miedzykregowe. wymiar strzałkowy pośrodkowy kanału kręgowego ok. 8 mmm. Konsultacje u neurochirurga oraz neuroortopedy - zabieg chirurgiczny( 65% zabiegów się udaje). Kilkanaście zabiegów rehabilitacyjnych dało poprawę na pewien czas. Bóle głowy, szyi, barku oraz niedoczulica prawej kończyny górnej powracają, mam skierowanie na kolejną rehabilitację. Byłem na L -4 tylko 27 dni, cały czas pracuję niestety muszę czasami coś cięższego podnieść, operować się nie chcę. Cz na schorzenia kręgosłupa można dostać grupę inwalidzką ? 
Nadrzędny - Autor Witt Dodany 2009-11-21 19:24
411 wyświetleń i nikt nie odpowiedział, to o czymś świadczy:( albo o ignorancji albo o braku wiedzy... wiem jedynie że jeśli chodzi o schorzenia kręgosłupa to ZUS zdecydowanie wymiguje się o orzekaniu niepełnosprawności...
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-11-21 20:00
Potwierdzam, że sprawy kręgosłupa i dolegliwości z nim związane są najcześciej ignorowane i nie uznawane za ważne, rzadko ZUS daje renty, a jeśli już to najczęściej gr. 3, czyli częściową niezdolność, wszystko też zależy, jaki masz zawód i loteria, na jakiego orzecznika się trafi.
Chyba że pytasz o komisję orzekania ds niepełnosprawności, bo na samą grupę inwalidzką powinieneś mieć szansę z dokumentacją od kilku specjalistów.
Nadrzędny Autor Witt Dodany 2009-11-21 20:04
Ja na te schorzenia kręgosłupa mam III lekki stopień niepełnosprawności, chcę i muszę staraś się o podniesienie stopnia na  II - umiarkowany, mam nadzieję że cudem trafię na człowieka orzecznika a nie na jakiegoś bydlaka:(

Blok kostny: C4-C5-C6 z cechami dyskopatii i z uciskiem na korzeń nerwu rdzeniowego.
Kręgozmyk ku tyłowi 5 mm C3-C4
Skrzywienie kręgosłupa Th-L z rotacją trzonów kręgów.
Spina/bifida L5
Lumbalizacja S-1
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / przepuklina C5-C7 (8596 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill