www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Praca w godzinach nadliczbowych (5050 - wyświetleń)
- Autor gienio Dodany 2009-01-11 19:26
Witam! Posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności. Pracuję w sklepie, który znajduje się na jednej płaszczyźnie handlowej z jeszcze jednym, więc zmuszona jestem do pracy w godzinach nadliczbowych. Pracodawca nie chce płacić mi za nadgodziny 100% tylko 75%, twierdządz iż, jak on to nazywa istnieją jakoweś "widełki" prawne, które mu na to pozwalają. Proszę o poradę, czy czyni to zgodnie z prawem. Z góry serdecznie dziękuję.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-01-12 01:32
To nie zgodnie prawem... Pracodawca ma płacić pracownikom wedle stawki i godzin przepracowanych...
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-01-13 02:35
Ja w 2007r miałam podobną sytuacje. Mnie pracodawca usiłował wmówić że muszę pracować w dwóch jego firmach bo on nie będzie mnie płacił nadgodzin .to wygladało tak miał [2] firmy jedna zatrudniała inwalidów a druga wszystkich jak popadło .Jak zarejestrowali inwalide na jeden etat to zmuszany był do pracy w dwóch firmach .Pracowało się [7] godzin w [1] firmie i [1] godz. w [2] firmie .I jeszcze musiałeś pracowac w soboty i w niedziele w [2] firmie.I to było niby dobrowolne takie podpisywało się pisemko .[Byli kryci].Jak nie to W... .Miałam podpisaną umowe na [5] lat .Uciekłam po [10]miesiącach .Niestety jest unas duzo firm co wykorzystują Inwalidów a przedewszystkim ich nieświadomosci.
Jest ustawa że Inwalide mozna zatrudnić na [7] godzin dziennie [5] dni w tygodniu i należą sie wolne dni za które pracodawca płaci .A wszystkie dodatkowe godziny płacone są [50%] i [100%].I niedć się oszukać .Kupić sobie przepisy prawne dla inwalidów i z tym do pracodawcy Ja tak zrobiłam i roztałam się z pracodawcą.
Nadrzędny - Autor bania228 Dodany 2009-11-24 11:45
Przypadek sprawił, że natrafiłam na Dział "Niepełnosprawny w firmie".
Można się tylko cieszyć, że są tacy pracodawcy, którzy przyjazny okiem patrzą
na osoby niepełnosprawne i respektują ludzkie prawo KODEKSU PRACY.
Wiele się mówi o rehabilitacji zawodowej. Z moich obserwacji wynika zupełnie coś innego.
Osobom z I i II grupą inwalidzką zmienia się umowy o pracę, a siedmio godzinny
zastępuje ośmiogodzinnym, trzyzmianowym dniem pracy i w godzinach nadliczbowych,
"Jak komuś nie odpowiadają warunki obecnej UMOWY O PRACĘ to za bramą na przyjęcie do pracy czeka 200 osób"- jakże częste twierdzenie.
W wielu firmach dokonuje się cudowne uzdrawianie poszkodowanych przez los.
Nadrzędny Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-11-27 00:20
bania228 kompletnie nie na temat i nie wiem o co chodzi w tym poście .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Praca w godzinach nadliczbowych (5050 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill