www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Niech ognik Weny tli się. (70242 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Paula-Nikta Dodany 2009-12-10 20:40
Znowu Proszę. Proszę Wszystkich ! Niech Kącik Poezji Amatorskiej pozostanie tym czym był w zamyśle Autorki. Pozwoliłam sobie na założenie tego wątku, aby w Kąciku był porządek. Tu wpisujmy ewentualne uwagi co do treści zamieszczanych wierszy i pamiętajmy, że Autorzy to tylko romantyczne dusze :-) Idą święta i zapewne każdy oprócz zakupów trochę ogarnia chatę. Ja próbuje ogarnąć Kącik. Niech ognik Weny tli się. Tli dla nas wszystkich :-)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2009-12-11 16:27
Oooo widać kobiecą rękę!:-)Zatem nie bałaganic w Kąciku-podłoga juz zapastowana a w okienkach duszy świeżutkie,bielusieńkie firaneczki wiszą.BRAWO Paula!!:-)
Nadrzędny - Autor Bogusia853 Dodany 2009-12-11 17:13
:-)tak,macie racje.I  mnie Kącik jest bliski,więc dobrze,ze ktos zabrał sie za jego posprzątanie.:-)
A moze by tak w kazdym wątku zrobic remont,bo galimatias straszny.
Nadrzędny - Autor Pawel65 Dodany 2009-12-11 18:09
Witaj Paulo :-)

Widzę, że Wena jest Twoją Przyjaciółką. Dobrą Przyjaciółką. Pomysł Twój uważam za  dobry choć... O tym może innym razem. O recenzję Twoich wierszy jeszcze się nie pokuszę, jeszcze chciałbym posmakować.
Życzę Ci Paulo wytrwałości i szczęścia w porządkowaniu Kącika. Niech wody tej Rzeki niosą Cię wbrew prawom natury. Ludzkiej. Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2009-12-12 11:50
Oj :-) Easy, Easy :-) :-) :-)
Witaj Bogusiu, Witaj Pawle :-).
Pawle. Wiem doskonale, że nie odnajdzie nas już ta sam chwila, ale... Musimy mieć nadzieję jak mawiał św. Paweł : "WBREW NADZIEI, UWIERZ NADZIEI " Pozdrawiam starą ;-) gwardię z Kącika.
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2009-12-13 21:00
witam romantyczne dusze:)
Zajrzałam do Kącika niedawno, podoba mi się. I fajnie, że można przelać  swoje emocje, przekazać to, co w duszy gra (albo nie).
I niech tak zostanie . Pozdrawiam:)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-01-02 13:31
Pomyślałam,że może,za przyzwoleniem Gospodyni tego wątku-Pauli moglibyśmy tu "dzielić" sie wierszami,które lubimy,które wywarły na nas wrażenie.
Lubie poezję Stachury,Poświatowskiej,Jesienina,Nerudy...i Kącik Poezji Amatorskiej:).Zatem zanim Paula zezwoli na zamieszczanie ulubionej poezji i wyrazi swoja opinie,"mam'dla Was króciutki wiersz Jasnorzewskiej.

Fotografia.
----------
Gdy się miało szczęście,które się nie trafia:
czyjeś ciało i ziemię całą,
a zostanie tylko fotografia,
to-to jest bardzo mało...
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2010-01-04 16:29
Witam :-) I znowu piszę tę samą prośbę: Nie Śmiećmy w Kąciku !!! Dopiero co na święta Go ogarnęłam a już Ktoś nieopatrznie rzucił papierek na podłogę. Nie, nic się nie stało:) Ale proszę: "buźki" czy ewentualne recenzję bądź uwagi wpisywać właśnie tutaj. Po to założyłam ten wątek. Valkirio. Myślę, że na cytaty można założyć nowy wątek, gdyż taki trochę galimatias z nimi. Wszędzie można je dostrzec niemalże. Takie moje zdanie. Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-01-04 16:58
Po cóż- mi bylo śmiecić?Chyba tylko po to,aby dostac po łapach.:-)
Paulo,gorycz w nowym Twoim wierszu i smutek a mimo to...pięknie i refleksyjnie.
Zatem,niech ognik Weny tli się,ja uciekam.:-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-01-04 17:23
Jeszcze na chwile tu jestem.
Paweł65 napisał nie dawno wiersz-Gotowy do drogi-,bardzo udany,moim zdaniem,szczery,prawdziwy,polecam go przeczytac,przystanąć,jak On nad tym polnym głazem.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-01-04 18:33
Piekna ta Wasza poezja.
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2010-01-04 18:42
Dlaczego.....ta wasza......?
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-01-04 18:41
Ktokolwiek coś napisze,zaraz dostaje "po łapach" nie każdy jest 'poetą' i pozwól mu wyrazić swoją opinię.Oczywiście prośba do Paula-Nikta
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2010-01-04 19:06
Pisze "Wasza",bo nie mam talentu i nie ma tam nic mojego.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-01-04 19:20
To nie "zaśmiecaj" kącika.Ja do dzisiaj nie wiedziałem,że "taka mądrość" istnieje. nawiązanie do dobrosi.........
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2010-01-04 20:36

>Ktokolwiek coś napisze,zaraz dostaje "po łapach" nie każdy jest 'poetą' i pozwól mu wyrazić swoją opinię.Oczywiście prośba do Paula-Nikta


Szanowny Panie  Eligiuszu. Ja tylko proszę o to , aby ewentualne uwagi, recenzje dotyczące zamieszczanej poezji AMATORSKIEJ pisać właśnie w tym wątku. Tak jak to uczyniła Valkiria. O to mi właśnie chodzi. Valkirio, nic się nie stało. Zapewniam :-). Niech Kącik będzie takim miejscem zapomnienia o dniu dzisiejszym. Dniu nie zawsze łatwym, nie zawsze radosnym. Zapraszam wszystkich do pisania w Kąciku swojej poezji, poezyji AMATORSKIEJ. Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2010-01-05 11:01
Kiedyś,przy którymś z pierwszych wejśc do Kącika,natknąlem sie na wiersz Pawła65,bez tytułu,nazywam go "Pies"-wybacz autorze,napisany 28.10,to metaforyczny ból odrzuconego,porzuconego....czytając miałem wrażenie,ze to o mnie,tak prawdziwy i przejmujący.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-01-05 14:46
Easy,dzięki za "drogowskaz">:-)Przeczytałam wskazany wiersz.Taaaaa masz rację-prawdziwy i przejmujący,dla mnie prawie czuje sie  metafizyczną gorycz zapomnienia.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2010-01-06 11:13
:-)
Amalian,młody człowieku pisz,pisz,...jestem"po drugiej stronie kabla",do mnie to trafiło,ta świadomość,ze włączam i oto jestem w twoim domu,twoim i twoim tez.Fajne.:-)
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2010-01-06 14:16
Witaj Amalianie w tym "babskim" Kąciku ;-). Rzadkością jest dzisiaj odnaleźć romantyzm w słowach mężczyzny ( czego przykładem jest...) i dlatego Serdeczniej Cię witam !!!
Zapraszam do stołu poezji, przy którym miejsca dosyć dla wszystkich. Dla każdego wędrowca jest tu miejsce, aby mógł przystanąć i odpocząć od życia zgiełku. Czytającym Kącik polecam przystanąć na dłuższą chwilę nad myślami myszki 72. Myszko, gdzie się zapodziałaś???? Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-01-06 14:54
Może pisze do szuflady,a później wybierze perły swoich myśli i nam je da?:-)
Paulo,znalazłam dzisiaj,nie bardzo zakurzony Twój wiersz-Dlaczego?-cóż mogę powiedzieć(?),może tylko tyle-niech sprzyjają Ci te słynne bieszczadzkie anioły,niech dalej niosą na swych skrzydłach wenę ku Tobie,bardzo udany,z przekazem dla czytających.:-)
Nadrzędny - Autor Pawel65 Dodany 2010-01-06 19:13
Witaj Paulo. Witajcie wszyscy. Brawa, wielkie brawa dla Ciebie za ten niemalże cud, którego jesteś Autorką. Niech wena Cię (Was) nie opuszcza, zróbcie wszystko niemalże co jest możliwe do zrobienia, aby chwile zamknąć w słowach a wówczas będziemy mieć wspomnienia. Wspomnienia jakże piękne!

**********************************************************************

Witaj Amalianie po iluś tam latach ;-). Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2010-01-06 22:42
Jestem tutaj i zawsze byłem . A w domu wiele mam obowiązków . Ostatnie moje niepowodzenie zmusiło mnie da czytania instrukcji obsługi pralki, telefonu itd,itd  . Żartowałem ;-). Ale tak naprawdę, to lubię czytać Wasze wiersze :-) . Pewnie nie zawsze będę się odzywał, ale proszę o wybaczenie szanowne gremium  . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-01-07 09:57
:-)))))))))))dobry,ej dobry ten Pawła65 wyczyn,ale ma przekaz.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2010-01-08 11:53
Zajrzałem do Kącika a tam....same nowości.!:-)))Piszcie,pokazujcie nam świat swoimi oczami,swoją duszą widziany i słowem pięknym spisany.CZYTAMY!!!!Radujcie ale tez wprawiajcie w zadume,zastanowienie....piszcie.
Nadrzędny - Autor Pawel65 Dodany 2010-01-08 15:03
Cześć Paula :-) Czas coś powiedzieć o Twoich myślach tu napisanych. Ubierz się, wszak zima za oknem :-) Twoje myśli są szczere, wprawiają w ruch zwoje myślowe ale... Chyba nie jest to dobre miejsce dla Ciebie. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Pawel65 Dodany 2010-01-10 10:23
Witaj Klarysko. Bardzo ładny twój wiersz o tej zimie w ludzkich sercach, o tym śniegu co zasypał im drogę do własnej duszy. Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-01-10 10:31
Napisze tylko tyle,ze ciesze sie,ze Dziewczyny tez tak ładnie i mądrze pisza,ze warto przystanąć nad ich myślami.Brawo Klarysa!A gdzie Ella,Lidian i inne jeszcze poetki,które czasem zostawiały kropelke swojej duszy w Kąciku?:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-10 10:41
Moje kropelki zamarzły, może kiedy przyjdzie wiosna i lody puszczą....kto to wie, może krople znów się pojawią. :-))))))
Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2010-01-10 11:53
Witaj Pawełku:)
Twoje rymy oddziaływają jednak na wyobraźnie, zostawiają ślad. Mam wówczas wrażenie, że jestem gdzieś obok, że czuję  powiew Twych myśli. Jest ok. Oby tak dalej.
Podrawiam cieplutko  wszystkich  w tym kąciku:) 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-10 12:36
W kąciku wyraźnie odczuwa się brak Werbeny. Były czasy kiedy zostawiała tam swoje piękne myśli i kawałek serca.
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2010-01-10 16:56
Masz racje Lidian tylko... Wydaje mi się, że to tekst do <Przyjaciół> bądź <Wspomnień>. W ojczyźnie mego Suna mawiają:" Jeśli zapomniałeś mów, że pamiętasz. Zawsze twarz ocalisz."
A nad wierszami Werbeny pracuję i niebawem się wypowiem, bo od tego jest właśnie ten WĄTEK.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-10 17:17
Popadasz w przesadę. Piszę o jej wierszach więc teraz nie masz racji upominając mnie. :-)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2010-01-13 09:39
Dzisiaj raniutko zajrzałem do Kątka i przypadkiem wyświetliła mi sie strona z przed dwóch lat-13.01.2008.:-)A tam piękne strofy Malwy,a tuz za nimi Konkretna zostawiła swe myśli.Piszcie Dziewuszki dalej,nie zostawiajcie nic w szufladach.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-13 09:49
Malwa jeszcze do nas zagląda, to może i w koąciku coś znów napisze. :-)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2010-01-15 11:26
Wybaczcie moją niezgrabną bajke a właściwie sen,miałem potrzebe aby Wam go opowiedziec.:-)
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-01-18 17:36
Do Pawła 65.
Czemu Twe strofy są tak bezgranicznie smutne? piękne, głęboko w duszy skrywane, ale smutne. A może się mylę?
Spróbuj spojrzeć na świat inaczej, przyjaźniej:) Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2010-01-18 18:07
Masz racje Klarysko, że smutny dzisiaj Paweł65. Myśli Jego chyba za szczere jak na odbiorców. Myśli dość ładnie i składnie nawet ujęte w metaforę tylko... ta krata jakoś dziwnie mi się kojarzy.
Pawle, nie zrozum mnie źle. Pozdrawiam :-)

Jeszcze słowo chciałam powiedzieć o poezji Werbeny. Wielki dorobek własnej twórczości tu zostawiła i czytając Kącik można wysnuć tezę, że była (jest?) kimś w rodzaju DROGOWSKAZU. Można też tej tezie wysuniętej zaprzeczyć, bo skoro miała (ma?) tak wielki tu szacunek to dlaczego tak długo milczy? Wiersze Jej przepełnione chorobą i jej walką z nią. Nie polecam Jej twórczości dla osób wrażliwych ze względu właśnie na tę bezpośredniość rozmowy z odbiorcą.
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-01-18 19:15
No właśnie. :-(
A może Werbenka odezwie się jeszcze?
Życzę wytrwałości, jeśli nas "słyszy", pozdrawiam serdecznie :-)
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2010-01-18 19:48
Paulo,to musialo byc świetne przedstawienie,pewnie scena faktu.:-)Tyle prawdy gołej w Twoim hmmm streszczeniu (chyba):-),ale to pewnie teatr rzekłbym dla myślących.Jak zawsze serdecznie pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-01-19 17:16
Droga Paulo
Czytam forum, owszem. Ładnie tu kiedyś pewna koleżanka ujęła, "wywołano mnie do tablicy", a więc, ja dziś skorzystam z jej słów , tak Paulo, wywołałaś mnie do tablicy.
Do krytyka literackiego Ci jeszcze daleko, a to z tego względu, iż nie pokusiłaś się o przeczytanie wszystkich wpisów z mojej obecności na forum.
Pytasz czemu milczę ? gdybyś przeczytała wszystko znalazłabyś pewien wpis .
Nie potrzebna była aluzja do lidian, temat na mój temat tak  niechcący zaczęła.
Lidian napisała co chciała o mnie napisać, wyraziła najzwyczajniej swoje myśli w stosunku do mnie, może ? bo tego nie wiem,  przykszy  jej się, może Ona rozumiała moje linijki zdań.
Co do  wpisów w kąciku ale i nie tylko w kąciku poezji. Krytykowałaś i innych , jednak wypowiedzieć mogę się  wyłącznie za siebie.
Nie pisałam na forum tylko o sobie, choć w pewnej mierze zawarte we wpisach słowa, zdania, treści dotyczyły także i mnie.
Różnicą Miedzy moim pisaniem a Twoim czytaniem jest to, iż opisywałam stan milionów ludzi chorych, a nie tylko własny .
Bo czymże jest ? przytoczę tylko jeden fragment , cyt:
"Zbłąkany wiatr zaszeleścił
różami,
Bluszcze  ogrodowe,
splątane  ze  sobą,  splątane w  nieszczęściu .
Tajemne  szlaki  kreślą
w  staraniu  przed  śmiercią  przestrach   rozcinają
Wiatr  im  przygrywa,  cisza  je   dopieszcza
Czy  ta  noc zmartwień  się skończy ?
Róże schną
i   moja  róża  schnie ...
i  twoja  róża  schnie
Te  czerwone  pąki, 
liście  rozszarpane  na  strzępy .
Chłód  otoczenia   zniszczy  róże
Umrą.
Umrą  róże. 
Aniele  który  przyjdziesz
Użycz  swych  piór
białych  czystych  ciepłych  ochronnych
Proszę , tak  bardzo  proszę
Otul mnie , nas , jak możesz najlepiej
Obłóż  korzenie  róż  kopczykiem
Proszę  daj  szansę    żyć  różom
daj szansę zdrowiej żyć każdemu z nas
Proszę  daj  szansę  na  kolejny
dobry kwietny rok
Proszę daj ........."

Zapoznaj się z życiem ludzi, tych którzy są przykuci do łóżka latami, tych którzy płaczą na bezradność wobec choroby i np. żegnają przedwcześnie  swe dzieci.
Zapoznaj się z polskim stanem życia ludzi,  stanem lecznictwa.
W którymś momencie napisałaś,  iż przyjeżdżasz na wakacje w Bieszczady, czyli mieszkasz na co dzień gdzie indziej, nie w Polsce, nie znasz więc dokładnie wszystkich zagadnień w naszym kraju.
A może następne wakacje spędzisz w hospicjum ? otworzą Ci się oczy bardzo szeroko.

Napisałaś o wrażliwości .Obraziłaś wszystkich  tych, tu na forum, a jest ich spora grupa, łącznie z rodzicami dzieci ON , którzy mają wrażliwość i odwagę  czytać różną poezję, prozę, artykuły prasowe różnych autorów,  którzy mają siłę oglądać filmy z cyklu "okruchy życia", i tych którzy pracują  przy chorych.
Właśnie dzięki tym ludziom, o wrażliwości w mniejszym bądź większym stopniu, Osoby Niepełnosprawne mogą pozyskać wsparcie, zrozumienie i INTEGRACJĘ w otoczeniu.
Dzięki tym ludziom, powstaje wolontariat, fundacje, stowarzyszenia i wiele innych akcji na rzecz drugiego, słabszego człowieka. Dzięki tym ludziom wrażliwym, aczkolwiek nieraz nam obcym, płynie magia serc, magia, iż powstaje nieraz cud dobroci, cud ozdrowienia wielu ludzi.
Życzeniem moim jest, cichym życzeniem, aby zarozumiałych niereformowalnych, zimnych ludzi ubywało.
Taka mała konkluzja na marginesie. Piszę na forum ON, więc odniosę się do : Czy lekarz, pielęgniarka, matka, ojciec, dziecko....... i tu lista długa osób,  bez wrażliwości wypełnią dobrze swoje zadania wpisane w życie ?

                                                                 Z poważaniem dla Ciebie Paulo i Wszystkich Czytających
                Ewa - osoba niepełnosprawna od pewnego czasu, ale także długoletni pracownik Służby Zdrowia, osoba która, powiedzmy zna dwie strony medalu.
                                                                                   
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-01-19 19:49
Werbeno,chociaż słowa skierowałaś bezpośrednio do Pauli,to ja pośrednio cos zasugeruje.
Skąd masz pewność,ze Paula jak Ty nie jest na wóżku,przeciez nigdzie nie napisała swojego życiorysu,skąd masz pewność,ze na codzien nie cierpi tak jak Ty,skąd masz w koncu pewność,ze na codzień nie spogląda w oczy proszących o śmierc???Czy nie pomyślałas,ze moze łatwiej Jej jest pisac o swoim cierpieniu,niz bólu innych,którego jest świadoma ale tylko oni sami wiedzą jaki on jest.Przeciez pisząc o czyimś bólu,piszemy tylko to,czego mozemy sie domyślać,nie doświadczając.I Tobie zdarza sie krytyka innych,upominanie,hmmm pewnie znasz takie powiedzenie"przyganiał kocioł garnkowi".
Napisałas o Bieszczadach.Czy wydaje Ci sie ze ON nie mogą podróżowac?Sama jestem ON w znacznym stopniu,tez wyjeżdżam i tez KOCHAM Bieszczady i jestem POLKĄ!
Lubisz krytykowac,pouczać,nauczac,ale czy nie przyszło ci do głowy,ze czasem swoim brakiem wrazliwośći-tak ja to widze-ranisz innych?Na pewno nie jestem tak elokwentna jak Ty,jestem prościutkim człowieczkiem,ale czytając Twoj monolog dostrzegłam,ze chciałas Pauli zwyczajnie sprawic przykrość,a to świadczy o twojej zarozumiałości i potrzebie bycia zauwazonym i ni jak sie ma do "cudu dobroci".
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-01-20 07:55
Valkirio - słabo zrozumiałaś .
Nadrzędny Autor Paula-Nikta Dodany 2010-01-20 09:07
PROSZĘ O NIEZAMIESZCZANIE W TYM WĄTKU POSTÓW NIETEMATYCZNYCH. PROSZĘ NIE ŚMIECIĆ
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-19 19:58
Werbeno droga, Ewo, pisz proszę dla nas, dla mnie. Pisz, bo masz wielki dar , dziel się nim. Tak długo Cię tu nie było. W tym czasie pewnie powstało wiele pięknych wierszy. Żal, że nie mogłam ich przeczytać.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-01-24 10:42
Piszcie Poeci dalej,piszcie,przewietrzcie szuflady,moze na ich dnach cos lezy pięknego.PISZCIE.:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-01-26 10:23
:-)
Nadrzędny Autor miau Dodany 2011-01-09 20:37 Zmieniony 2011-01-09 20:40
Witam!
Kocham czytać, rozmyślać, tworzyć niekiedy.
Pzwólcie mi zasiąść do Zacnego grona!

> Brawa, wielkie brawa dla Ciebie za ten niemalże cud, którego jesteś Autorką. Niech wena Cię (Was) nie opuszcza, zróbcie wszystko niemalże co jest możliwe do zrobienia, aby chwile zamknąć w słowach a wówczas będziemy mieć wspomnienia. Wspomnienia jakże piękne! < Tak, tak , wszystkie słowa, tak!

Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2010-01-25 11:00
Klarysko,piękne strofy,takie proste i z serca płynące.
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2010-01-25 11:11
Tylko pozazdrościć takiego uczucia i takiej szczerości. Śmiałe i piękne Twe myśli Klarysko.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Niech ognik Weny tli się. (70242 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill