www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wojsko - inwalida (34257 - wyświetleń)
- Autor Yangus Dodany 2009-03-27 18:57
Witam!
Ponad dwa lata temu dostałem powołanie do wojska. Tydzień po przysiędze doznałem poważnego wypadku(z winy żołnierza zawodowego - przyznał się) w wyniku, którego straciłem wzrok na lewe oko. Ponad rok trwało śledztwo, około pół roku komisja w wyniku której otrzymałem 50% stałego uszczerbku na zdrowiu. Za te 50% dostałem też odpowiednia kwote odszkodowania, jednak co mnie martwi to to, ze nie wiem co teraz.
Z tego co wyczytałem na waszej stronie w dziale http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/16492 wynika, że:
"Żołnierz, który został inwalidą wojskowym, ma również prawo do renty inwalidzkiej. Jeśli orzeczony zostanie znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, otrzyma 100 proc. podstawy (1650 zł). Po orzeczeniu lekkiego stopnia - 75 proc. podstawy"
Pytanie, czy ja pod to podlegam? I jak tak to jak się mam starać o tą rentę. Wojsko do mnie z niczym wciąż nie przyszło. Raz mi odpisali, że jeśli będę miał orzeczony uszczerbek na zdrowiu to sami się zgłoszą(chyba z jakąś ugodą). Jednak nie kwapią się i chyba będę musiał do jakiejś kancelarii się zgłosić, by wydusić od nich to odszkodowanie skoro sami nie proponują zadośćuczynienia.
W między czasie gdy trwało śledztwo i komisja, ja starałem sie tez o orzeczenie stopnia niepełnosprawności. Dostałem umiarkowany.
To właściwie tyle jesli chodzi o moją sytuacje. Teraz zyję jak warzywo, bo póki nie zakończy się to wszystko to nie wiem co robić. Priorytetem dla mnie jest ta renta i chciałbym wiedzieć jak się o nią starać.

Zgóry dziękuję za pomoc.
Nadrzędny Autor Błażej Dodany 2009-03-27 19:24
Witam.Yangus nie pisz,że żyjesz jak warzywo bo nie Masz o takim życiu zielonego pojęcia.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-03-27 21:22
Starać się możesz zgodnie ze stosownymi procedurami, jak wszyscy obywatele.

A kolega poniżej ma rację - nie masz pojęcia, o czym piszesz w sprawie życia w swojej sytuacji. Możesz dosyć normalnie funkcjonować, wysokość odszkodowania dyskretnie przemilczałeś a porównujesz się tutaj do ludzi bez szans na poprawienie swojego losu i zasobności portfela... Nieładnie.
Nadrzędny - Autor Yangus Dodany 2009-03-28 08:35
Co to ma być? Ja tylko pytam się co robić i proszę o pomoc, a wy mi wytykacie, że nie mam pojęcia etc.. Wiadomo, że ja inaczej postrzegam życie jako warzywo niż osoba co jest przykuta na całe życie do wózka lub do łóżka.
I właśnie, że mam pojęcie o czym piszę. Wcześniej grałem w piłkę, swój zawód mogłem wykonywać bez problemów. Dzisiaj w piłkę nie moge wcelować, a kocham ten sport bardzo. Już o grze w klubie nie ma mowy jak kiedyś.
Piszecie te rzeczy z jakiejś chorej zazdrości? Chociaż jaka normalna osoba by zazdrościła, żeby ją okaleczył niekompetentny  żołnierz zawodowy. Kto przy zdrowych zmysłach by chciał by mu jakiś idiota rzucił petardę trotylową pod nogi i żeby mu rozwaliło pół twarzy. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wam/waszym dzieciom tego samego i może wtedy będziecie inaczej śpiewać. Przecież ja się o to kalectwo nie prosiłem, wcześniej pracowałem w szkocji i było mi tam dobrze, zarabiałem 2-3 razy więcej niż wysokość tej wojskowej renty. Niestety z rok temu boss mi powiedział, że nie mam po co tam wracać z jednym okiem.
Mógłbym tak pisać jeszcze długo, ale już za bardzo sie znizyłem do waszego poziomu...

@bluengel
Napisał/a Pan/Pani, że dyskretnie przemilczałem wysokość odszkodowania? Każda osoba ze średnim poziomem inteligencji by pomnożyła moje 50%(które podałem) przez aktualną stawkę za 1% odszkodowania i by mu wyszła suma odszkodowania... Poza tym mój portfel to moja sprawa OK?

Zawiodłem się na tym forum. Nie wiedziałem, że tu sami zawistni i zazdrośni ludzie są. Wcześniej przeczytałem parę innych wątków w tym dziale, głównie o tym jak biegli i zus absurdalnie odbierali renty. Pewnie z chęcią byście mnie zrobili zdrowego jak tamci biegli, którzy uznawali za zupełnie zdrowych ludzi z wadami kregosłupa.
Prosiłem tylko o pomoc...
Nadrzędny Autor piotrsarota Dodany 2009-03-28 09:27
Bez jednego oka da się żyć i z tego co wiem,to renty wojskowe są wysokie.Żeby zarobić taką kasę,musiałbyś harować po 12 godzin na budowie.Nie dziw się,że tak Cie tu tak traktują.Ze swoim problemem zwróć się do RADCY PRAWNEGO,ALBO DO ADWOKATA.Życzę powodzenia.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-03-28 10:34
NIE MASZ OKA BO BYLES MIERNYM ZOLNIERZEM
GDYBYS OPANOWAL ODPOWIEDNIA TECHNIKE PADOW W TAKICH SYTUACJACH TO BYS JE MIAJ
NIE PISZ WIECEJ O WOJSKU I WARZYWACH BO SIE OSMIESZA :-(
Nadrzędny - Autor Yangus Dodany 2009-03-28 14:10
Sam się ośmieszasz pajacu skoro piszesz takie bzdety nie znając sytuacji.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-03-28 18:48
DZIEKI ZA PAJACA
Nadrzędny Autor Yangus Dodany 2009-03-31 10:29
you welcome
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-03-28 11:26

> I właśnie, że mam pojęcie o czym piszę. Wcześniej grałem w piłkę, swój zawód mogłem wykonywać bez problemów. Dzisiaj w piłkę nie moge wcelować, a kocham ten sport bardzo. Już o grze w klubie nie ma mowy jak kiedyś.


Życie jak warzywo to jest wtedy, kiedy nie możesz się sam przesunąć na drugi bok w łóżku i musisz kogoś co dwie godziny wołać. Kiedy możesz zapomnieć nie tylko o graniu w piłkę, ale i o samodzielnym przygotowaniu posiłku czy umyciu się. Być może nawet niektórzy ludzie, którzy rzeczywiście tak właśnie żyją, byliby gotowi zamienić się z Tobą na to, że "jakiś idiota rzucił petardę trotylową pod nogi i żeby mu rozwaliło pół twarzy".
Stąd taka reakcja forumowiczów - użyłeś określenia, które prawdopodobnie do Ciebie nie pasuje. Brak możliwości uprawiania hobby czy pracowania w poprzedniej pracy jest problemem, ale nie kwalifikuje się jeszcze do "życia jak warzywo". Naprawdę. W gruncie rzeczy tyle Ci zresztą napisali poprzednicy - nawet niezbyt agresywnie, w porównaniu do Twojej odpowiedzi. Nikt Ci np. nie życzył, żebyś się przekonał jak to jest. Ani bluengel ani Błażej nie napisał też, że w ogóle nie masz żadnego problemu.

Ad meritum (uwaga, nie jestem ekspertem Integracji - od nich odpowiedzi możesz oczekiwać najwcześniej w poniedziałek, bo dopiero wtedy znów będą w pracy):
Tutaj możesz poczytać o zasadach przyznawania renty wojskowej (kliknij) - patrz punkt szósty. Wnioskuję, że Ciebie to nie dotyczy, bo taka renta "przysługuje żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej", a Ty byłeś poborowym. Poczytaj zresztą. Jeśli renta wojskowa Ci nie przysługuje, możesz się starać o zwykłą, "cywilną" rentę z niezdolności do pracy - do jej uzyskania konieczne jest posiadanie odpowiedniego okresu składkowego ZUS, a służba w wojsku się do takich okresów wedle mojej wiedzy zalicza. Tutaj możesz poczytać o zasadach przyznawania renty z niezdolności do pracy (kliknij). Tam znajdziesz też informacje o tym, gdzie i jakie dokumenty należy złożyć.
Nadrzędny - Autor piotrsarota Dodany 2009-03-28 12:19
CIESZ SIĘ ŻOŁNIERZYKU,ŻE RZUCILI CI TYLKO PETARDĘ,A NIE GRANAT,BO WTEDY NIE BYŁBYŚ INWALIDĄ,TYLKO(kaleką,bo by Ci jaja urwało).
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2009-03-28 13:51
?:-(
Nadrzędny - Autor Yangus Dodany 2009-03-28 14:11
Granat? Następny pajac.
Nadrzędny - Autor piotrsarota Dodany 2009-03-28 17:02
Jaka komisja takiego ciamajdę powołała do służby.
Nadrzędny - Autor Błażej Dodany 2009-03-28 17:32
Dajmy człowiekowi już spokój.Pewnie teraz dwa razy się zastanowi,za nim coś napiszę.
Nadrzędny Autor Yangus Dodany 2009-03-31 10:38
Na pewno. Teraz wiem jak tu ludzie postrzegają pewne rzeczy. Żal mi tylko, że niektórzy oceniają sytuację i człowieka wcale nie znając ich.
Nadrzędny - Autor mariusz32 Dodany 2009-03-30 15:31
wszystko załatwia  się  w zusie ,staraj się o rente inwalidy wojskowego.jest dwie opcje w związku ze słuzbą i bez związku.więcej poczytaj "renta inwalidy wojskowego .jest to trudne do załatwienia ale wykonalne być moze jakaś firma zajmująca się odszkodowaniami lub prawnik mógł  by ci pomóc.
Nadrzędny - Autor Yangus Dodany 2009-03-31 10:39
Dzięki. Właśnie o prawniku myślałem i na szczęście dzięki odszkodowaniu z ubezpieczenia będzie mnie na niego stać.
Nadrzędny - Autor ferdek67 Dodany 2009-03-31 18:53
Cześć Yangus.Ja służyłem jako poborowy w desancie w Bielsku-Białej.tam zachorowałem na chorobę Bergera czego następstwem była amputacja nogi.Wyszedłem pół roku prędzej z woja.Wojsko najpierw zaproponowało mi jednorazowe odszkodowanie.Po namyśle nie zgodziłem się i wybrałem dożywotnią rentę wojskową.Teraz jestem po amputacji obu nóg,jeżdżę na wózku i wcale nie czuję się jak warzywo.Mam żonę i dwójkę dzieci i jakoś sobie radzę.Piszesz że lubisz grać w piłkę.Ja kiedyś biegałem wyczynowo na nartach i byłem w kadrze polski juniorów.Teraz nie mam do czego zapiąć nart.Wracając do tematu myślę że połakomiłeś się na trochę kasy z odszkodowania i tym samym zamknąłeś sprawę renty.Będąc inwalidą wojskowym ma się sporo przywilejów np. niektóre lekarstwa za darmo.Jako inwalida wojskowy pierwszej grupy nie płacę podatku.Obawiam się że niestety z rentą ci nie wyjdzie.Mimo wszystko życzę powodzenia.I nie rozklejaj się bo ja wolałbym nie mieć jednego oka niż obu nóg.
Nadrzędny - Autor mariusz32 Dodany 2009-04-01 15:43
Myślę ze sprawa nie jest zamknięta nie wiem ile mineło czasu od wypadku w wojsku ,też mam rente wojskową co prawda odszkodowania nie dostałem, ale o rente zaczełem starać się po 4 latach od wyjścia z woja, także próbuj bo jest o co walczyć.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-01 17:49
PO 4 LATAGH
ALE MASZ REFLEKS
MOZESZ POMARZYC
Nadrzędny - Autor mariusz32 Dodany 2009-04-02 10:55
Nie muszę marzyć bo jestem już 10 lat na rencie , a jak nie jesteś w temacie to się nie odzywaj , bo na tym forum cwaniaków nie potrzeba tu ludzie szukają porad i pomocy.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-04-02 14:04
JESTES NA JALMUZNIE A NIE NA RENCIE
A SKORO TU JESTES TO ZNACZY ZE NIE JESTES CWANIAKIEM
JAK PISZESZ NA TYM FORUM TO SIE LICZ Z TYM ZE KAZDY MA PRAWO DO KOMENTARZA
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-04-11 15:32
Szczerbaty, czy ty każdego musisz się doczepić. Tu piszesz że:

>JESTES NA JALMUZNIE A NIE NA RENCIEA SKORO TU JESTES TO ZNACZY ZE NIE JESTES CWANIAKIEM JAK PISZESZ NA TYM FORUM TO SIE LICZ Z TYM ZE KAZDY MA PRAWO DO KOMENTARZA >


A gdzie indziej osądzasz że za dużo marudzimy, tak gdzie piszemy o głodowych rentach, o braku pracy, o barierach (brak dostępu "ON" do miejsc publicznych)... Czy ty jesteś chłopie o zdrowych zmysłach???
Nadrzędny Autor magma1974 Dodany 2013-01-12 11:23
nie jest zamknieta ja dostalem w 1995 roku odszkodowanie i rente
Nadrzędny - Autor Vip41 Dodany 2009-06-24 03:04
Witam wszystkich serdecznie. Zarejestrowałem się tylko po to aby udzielić pomocy o którą prosi kolega Yangus. Osobiście jestem na takiej rencie ( w związku ze służbą wojskową ) już ponad 20 lat i dlatego też jestem w stanie wskazać drogę jaką trzeba przejść. mnie niestety żaden radca ani adwokat nie pomógł ale jakby nie patrzeć to było dawno temu a więc było całkiem inne podejście do takich ciężkich spraw jak wypadek w wojsku. Teraz są duże możliwości chociażby sam internet już wiele da wiedzy w tej właśnie sprawie tylko trzeba wiedzieć od czego zacząć. Myślę że wystarczy tego wstępu i wkleję dla mojego ułatwienia artykuł który znalazłem w paru sekundach w google a właśnie pasuje do tej sytuacji.

Rencistów wojskowych w Polsce jest niewielu, bo wypadki w wojsku raczej kończą wzmianką w TV, że odbył się pogrzeb, ale jeśli jest więcej takich ludzi, jak ja, to może poniższe informacje okażą się przydatne.

Po wypadku na poligonie w czasie trwania mojej służby wojskowej zostałem tzw. ,,rencistą wojskowym”. Niezdolność do pracy orzeka ZUS, ale jeśli niezdolność do pracy pozostaje w związku ze służbą wojskową, to zachodzą tutaj pewne różnice niż, gdyby ta niezdolność nastąpiła w środowisku cywilnym.

Pierwsza sprawa, którą warto mieć na uwadze: renta wojskowa jest przyznawana na podstawie ustawy z 29.05.1974 o zaopatrzeniu inwalidów wojennych i wojskowych oraz ich rodzin (tekst jednolity: Dz.U. nr 9, poz. 87 z 2002r). Wyróżnikiem jest symbol ZIWS w numerze świadczenia. Daje to nam pewne przywileje. Można w ZUS-ie wyrobić sobie legitymację inwalidy wojskowego, która między innymi pozwala darmowe podróżowanie komunikacją miejską w wielu miastach, oraz na 37% zniżki na PKP.

Przede wszystkim inwalida wojskowy nie płaci podatku dochodowego i podatków ZUS od swojej renty, może legalnie zarabiać i nie posiada żadnych limitów, po których przekroczeniu renta zostaje pomniejszona lub zawieszona. Do rocznego rozliczenia PIT, nie wlicza się przychodów z renty wojskowej.

Jeśli inwalida wojskowy prowadzi działalność gospodarczą, to płaci wyłącznie składkę zdrowotną. Gdy rejestrowałem swoją działalność, to w ZUS złożyłem wyłącznie deklarację ZUS ZFA (zgłoszenie płatnika składek—osoby fozycznej) oraz ZUS ZZA (zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego). Kod tytułu ubezpieczenia w moim przypadku, to 05 70 2 2 (mam orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy, często nazywaną drugą grupą inwalidztwa).

Podsumowanie: Napisze krótko trzeba udać się do ZUS-u i złożyć wniosek na komisje lekarską do spraw inwalidztwa i zatrudnienia ( mogą zażądać dokumentację leczenia czyli historię choroby) jeżeli staniemy na komisji a ona wyda orzeczenie o stopniu niepełnosprawności to powinno być na tym orzeczeniu że inwalidztwo powstało w związku ze służbą wojskową. Odszkodowanie które otrzymałeś niema nic wspólnego z rentą bo ja jestem tego dowodem wziąłem 50% za uszczerbek na zdrowiu zresztą tak jak ty i dopiero ubiegałem się o rentę która się okazała  wypłacana jako 75% podstawy wymiaru o zaopatrzeniu inwalidów wojennych i wojskowych. Byłem bardzo zdziwiony bo ustawa jest z 1974 roku a ja tylko byłem zwykłym poborowym. Na zakończenie dodam że jak rozmowa się będzie kleić to mogę jeszcze mnóstwo podać wskazówek. Życzę powodzenia.
Nadrzędny - Autor hektor Dodany 2009-12-15 16:08
Witam Vip41 jestem inwalida wojskowym i jestem na rencie i mam orzeczenie czesciowo niezdolny do pracy! Ostatnio wyrobilem sobie ksiazke inwalidy wojskowego i chcialbym zebys mi udzielil informacji jakie mam z tego tytulu przywileje? Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Vip41 Dodany 2010-01-18 01:26 Zmieniony 2010-01-18 01:47
Witam. hektor oraz wszystkich zainteresowanych.
Przywilej osób uprawnionych inwalidów wojennych oraz wojskowych jest sporo wymienię swoimi słowami tyko takie które są konkretne i łatwo z nich korzystać, a po więcej informacji podam link do strony na której jest cała ustawa która nas dotyczy czyli: Ustawa z dnia 29 maja 1974 r. o zaopatrzeniu inwalidów wojennych i wojskowych oraz ich rodzin. Dla niedowiarków chciałbym podkreślić że to nie jest pomyłka ta ustawa nas właśnie dotyczy. Zacznę od tego że mamy całkowicie darmowe przejazdy komunikacji miejskiej ( w całej Polsce) zniżka na pociągi oraz na autobusy międzymiastowe. Abonament radiowo telewizyjny całkowicie za darmo. leki niektóre też całkiem za darmo ( raczej takie w chorobach przewlekłych np. nadciśnienie tętnicze) zniżki w oc oraz ac w zależności od grupy inwalidzkiej. Poniżej wklejam obiecany link do ustawy ale proszę pamiętać że ustawy się ciężko czyta a jeszcze ciężej ją dobrze zrozumieć a więc uczulam żeby wszystkiego co jest tam napisane nie traktować że będzie się tyczyło ogółu, ponieważ są tam wymienieni wszyscy uprawnieni o różnych grupach itd. Pozdrawiam serdecznie

W razie problemów z otwieraniem się strony z linka proszę ją odświeżyć lub skopiować link i wkleić w oknie przeglądarki.

http://prawo.money.pl/akty-prawne/ujednolicone-akty-prawne/prawo-pracy/ustawa;z;dnia;29;maja;1974;r;,2002,9,87,DU,939.html
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-15 17:51 Zmieniony 2009-12-15 17:53
O ile mnie pamięć nie zawodzi to wojsko ma swoje prawa nie z ZUS. Chyba że byłeś cywilnym pracownikiem w wojsku. Wówczas idziesz po naszych prawach jeśli jednak byłeś zawodowym żołnierzem masz inne uprawnienia no chyb aże przepisy zdążyły się zmienić.
Mogę się jednak mylić.
Nadrzędny - Autor hektor Dodany 2009-12-15 18:02
Jestem na rencie wojskowej mailem wypadek w zasadniczej sluzbie wojskowej!
Nadrzędny - Autor yesniunia Dodany 2010-01-18 13:23
a Starał się Pan o odszkodowanie?
polecam wejść na str

www.dobreodszkodowanie.pl

607 907 507

pozdrawiam ciepło Kasia
Nadrzędny Autor hektor Dodany 2010-01-18 13:43
Witam tak odzskodowanie z wojska dostalem 35 % uszczerbku na zdrowiu cos kolo 15 tys to odbra kwota?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-15 18:14
Hektor może ktoś z Centrum.... sie odezwie. Niezbyt znam wasze prawa. A piętro wyżej Vip41 podaje więcej waszych uprawnień. Poczytaj jego post ciut wyżej.
Nadrzędny Autor angelo-80 Dodany 2010-03-10 19:19
Witam wszystkich widzę że jest tu sporo osób po przejściach z Mon em ja również walczę z nimi od 5 lat o zadośćuczynienie rentę wywalczyłem po roku od wypadku jeśli wogóle można to tak nazwać a mianowicie dostałem od wojska gratis wirusa wzw tybu B który w dwa tygodnie zjadł moja watrobę obecnie od 5 lat jestem po transplantacji , dodam iż wypadek miał miejsce na misji pokojowej , ale mało tego będąc w szpitalu obiecywano że wszystko jest załatwione i nie trzeba robić szumu jak wyjdę ze szpitala wszystko będzie ok spędziłem tam 7 miesięcy , a jak już zakończyłem pobyt w szpitalu nie było nic , protokołu powypadkowego nic nikt nawet o mnie nie słyszał , rok chodziłem po sztabach i innych wojskowych instytucjach by coś wskórać ,, tylko tyle 85% uszczerbku na zdrowiu i renta inwalidy wojskowego , cóż zawsze to coś ale , wiadomo przeszczepiona watroba nie bedzie wiecznie a czas płynie dwa razy szybciej po transplantacji , walcze z moim adwokatek już ponad 3 lata ale jak na razie brak winnych jak to w wojsku jeśli macie jakies dobre porady prosze na maila angelo-80@o2.pl Pozdrawiam wszystkich
Nadrzędny - Autor magma1974 Dodany 2013-01-12 11:20
witam Od 1994 roku posiadalem rente z tytulu czesciowej niezdolnosci do pracy. W wojsku po wypadku stracilem wzrok w lewym oku.w tamtym roku zus zabral mi rente piszac w kolejnych orzeczeniach nie jest pan niezdolny do pracy nigdzie nie piszac ze to jest czesciowa niezdolnosc..Po zlozeniu pozwu do sadu skierowano mnie na badania bieglego i ustosunkowanie sie do decyzji komisji zus.No i biegly stwierdzil ze nie widze na lewe oko ale tez powielajac slowa komizji zus napisal nie jest pan niezdolny do pracy nigdzie nie ujmujac ze moja renta byla z tytulu czesciowej niezdolnosci poniewaz moj zawod wyuczony to tokarz.Napisalem zastrzezenie do opinii powolujac sie wlasnie na roznice w tych slowach bo wydaje mi sie ze ma to znaczenie przed sadem i zarzadalem sprostowania.co o tym sadzicie? co moge jeszcze zrobic w tej sprawie bo wedlug lekarza moge pracowac tyle tylko ze sam wiem ze lekarze medycyny pracy nie dopuszcza mnie na wszystkie stanowiska pracy typu kierowca,praca na wysokosci i wiele innych.raz juz prace stracilem z tego powodu bo po zmianie przepisow nie moglem wyrobic licencji na ochrone a pracowalem jako straznik w zakladzie pracy chronionej,czy ktos zna paragrafy lub przepisy dotyczace mojej sprawy
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-22 08:41
I to jest wielkie sku....to ze strony naszych praw. Wolałbym płacić podatki dla takich osób niż na pensje" niekompetętnych" urzędników.
Nadrzędny Autor Sibb43 Dodany 2013-08-19 18:42
Witam mam Pytanie do Pana VIp41 jestem też na rencie wojskowej od 12 lat. Czy jak mam całkowitą niezdolność do pracy pozostaje w związku ze służbą wojskową, to mogę dorabiać, (Pani w zusie to chyba mało wie) czy mam limit do 2,580zł czy nie mam żadnych limitów?? I czy mogę założyć działalność gospodarczą. Widzę że Pan jest bardzo obeznany w temacie - kompetentny.Prosiłbym o odpowiedź
Pozdrawiam Serdecznie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wojsko - inwalida (34257 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill