www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / osoby sparaliżowane od szyi w dół (3920 - wyświetleń)
- Autor emgie4 Dodany 2008-04-10 13:33
witam

nazywam się marek garncarek i jestem studentem

piszę, ponieważ wydaje mi się, że mam ciekawą propozycję, która może poprawić kondycję psychiczną osób niepełnosprawnych (w tym wypadku koncepcja nakierowana jest na osoby sparaliżowane od szyi w dół) i poprawić bezpieczeństwo na ulicach

znamy głośny przypadek Janusza Świtaja, którego nastawienie zmieniło się, znacznie chyba, po zaoferowaniu pomocy przez Annę Dymną, która zatrudniła pana Janusza

chciałbym zweryfikować, poprzez Państwa opinie i komentarze czy powinienem dalej rozmyślać i przekazywać pomysł niniejszy:

przez osoby niepełnosprawne, których wyjścia z domu należą do ogromnej rzadkości tudzież wcale ich nie ma, z powodu oczywiście niemożności tego czynienia - kierowane byłoby zdalnie sterowane autka, zaopatrzone w kamery, a służyłyby celom społecznym, bo byłyby to patrole (dzienne, wieczorne, nocne), których obraz widoczny byłby zarówno dla kierującego autkiem jak i na komendzie, ale na komendzie nie trzeba byłoby zwracać na obraz ów większej uwagi, bo w razie niebezpieczeństwa niepełnosprawny (np. wciśnięciem guzika) informowałby, że coś jest nie tak i po wstępnej weryfikacji zarejestrowanego obrazu policja reagowałaby odpowiednio.

najważniejszą sprawą jest tutaj wczucie się w pozycję niepełnosprawnego i wczucie się w sytuację, gdy przychodzi się do niego z taką propozycją
wydaje mi się, że poczucie sensu życia znacznie poprawiłoby się

ze spraw technicznych - pan Janusz obsługiwał ustami klawiaturę (poprzez długopis), myślę że nie byłoby problemu również z gałką do kierowania; oczywiście jest to projekt kosztowny; sterowanie odbywałoby się drogą satelitarną; konieczna byłaby wymiana baterii (jak najtrwalszych) co jakiś czas w autku, co mogłyby czynić odpowiednie służby
ze spraw innych - konieczne byłoby medialne rozpowszechnienie tej wiedzy aby takie autko było szanowane, a nie niszczone; w razie wandalizmu osoba tego dokonująca odpowiadałaby na podstawie odpowiednich przepisów, które oczywiście są i funkcjonują (zniszczenie mienia publicznego, etc.) - osoba byłaby zarejestrowana, a reakcja policji mogłaby być natychmiastowa (informacja od niepełnosprawnego; obraz na komendzie)

bardzo proszę o merytoryczne komentarze, szczególnie jeśli chodzi o negowanie pomysłu, bo jeśli nie jest on realny, to proszę o odpowiedź dlaczego (coś w stylu - to jest za drogie lub - nikt tego nie będzie chciał jest nie za bardzo przekonujące)

z góry dziękuję i pozdrawiam Ciebie serdecznie (nawet za wytrwanie do końca wątku ;-)

czekam na wypowiedzi na ten temat
Nadrzędny - Autor Grazyna Laszczak Dodany 2008-04-11 10:35
To narazie nie realne,bo przecientny śmiertelnik ma problemy załatwić wózek elektryczny. Fantazja w życiu pomaga
Nadrzędny - Autor emgie4 Dodany 2008-04-11 12:31
czyli jak rozumiem - brak jest przeszkód, oprócz przeciwności administracyjnych, oprócz czynnika ludzkiej mentalności i oprócz przede wszystkim pieniędzy

a gdyby tak przekazać pomysł wszystkim krajom na świecie, i gdyby znalazło się państwo, które ma pieniądze i jest bardziej przychylne niepełnosprawnym? Czy coś by mogło z tego być?

ludzie też mówili dawniej, że interes to poroniony pomysł, że człowiek nie może latać, a jednak

Ci, którzy tak właśnie mówili na pewno nie uczyniliby kroku, który byłby kolejnym etapem do stworzenia, np., samolotu, czyli gdyby świat składałby się z samych takich ludzi - samolot nigdy by nie powstał, ale oni się jednak mylili

proszę zatem pomyśleć czy takie podejście nie jest właśnie tego typu pomyłką, bo może ona doprowadzić do tego, że dobry pomysł, który ma realną szansę realizacji - nigdy nie powstanie, z winy - właśnie takiego podejścia

(pomijając oczywiście fakt istnienia również złych stron internetu czy samolotów, bo nie o to w tej dyskusji chodzi)

PS. dziękuję za odpowiedź i oby takich jak najwięcej
Nadrzędny - Autor hala63 Dodany 2008-04-15 12:11
Pomysł pewnie i dobry ale jak na nasze warunki mało realny.Chodzi włeśnie o koszty. Tak mało się dopłaca do sprzętu rehabilitacyjnego a samych niepełn.nie stać na dopłaty rzędu 20% .To dużo zważywszy na małe renty socjalne(chyba,że ktośma inną bo są i tacy).Ale sam pomysł mi się podoba tym bardziej,że ktoś pomyślał o osobach  sparaliżowanych.Pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji pomysłów.
Nadrzędny Autor emgie4 Dodany 2008-04-16 14:45
wydaje mi się, że to rozwiązałoby się po publiczej debacie na ten temat

istotna jest tu liczba takich osób w kraju, ale przecież zaczęłoby się od jednej

jest jeszcze pewien sposób na rozwiązanie tej kwestii - narzekamy na to jak u nas jest - i słusznie, jednocześnie wiemy, że są kraje, w których jest zupełnie inaczej - inne myślenie, podejście, finanse, etc. - skoro my uznamy, że to dobry pomysł, ale nie mamy pieniędzy (czytaj nasza mentalność nie godzi się na takie coś drogiego za publiczne pieniądze, chociaż bardzo mi się to nie wydaje), to krzyknijmy na cały świat, że wymysliliśmy coś takiego (czyt. niech odpowiednie ministerstwo wyśle taką informację do wszystkich swoich odpowiedników na całym świecie, we wszystkich krajach) i niech kto inny rozpocznie, a do nas w końcu przyjdzie; a być może i nam w tym pomoże

do głowy wpadła mi jeszcze jedna myśl - nie muszą to być patrole policyjne, a mogą patrole dziennikarskie - wydaje mi się, że taka kolej rzeczy dostarczyłaby bardzo wiele ciekawych przynajmniej ujęć, a media kasę mają

i taka prośba - nie mówmy proszę sobie nawzajem: fajny pomysł - życzę powodzenia; starajmy się mówić: fajny pomysł - co mogę zrobić, żeby pomóc Ci go zrealizować

dziękuję za kolejną wypowiedź i również pozdrawiam

czekam na koleine

marek garncarek
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / osoby sparaliżowane od szyi w dół (3920 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill