www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Jak dobrać protezę podudzia do chodzenia i nie tylko (2193 - wyświetleń)
- Autor Pan Jasiu Dodany 2018-08-29 00:46
Jako dopiero co amputowany składam własnie wniosek na potezę podudzia via program Aktywwny Samorząd. Otrzymałem dwie oferty różnych firm i... zastanawiam się, którą wybrać. Kilka elementow w obydwu ofertach jest firmy OB, ale są i różne leje (silikonowy Comfort Ossur czy poliuretanowy OB?), rózne stopy (Kintera Freedom Innovations czy Triton Lov Profile OB?). Który wariant jest lepszy? W obydwu firmach czułem się dobrze zaopiekowany, potraktowany ze zrozumieniem i empatią /przygotowywałem się do tych wizyt  i wybrałem - tak mi się wydaje fachmanów/. Ale trzeba będzie wybrać. Co sądzicie poza tymo regulacji hydraulicznej? Pomóżcie...
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-09-03 17:14
Nie mam żadnego doświadczenia z amputacjami, ale widzę, że nikt publicznie nie odpowiedział na pytanie, więc sugeruję inny adres, pod którym można je zadać i może frekwencja będzie większa: http://www.amputowani.pl/forum.html
Nadrzędny - Autor 3mającyQle Dodany 2018-09-04 14:47
Wybierz tą z górnej półki,napewno będzie lepsza niż ta zwykła.
Nadrzędny Autor Piotr01 Dodany 2018-11-13 23:30 Zmieniony 2018-11-13 23:32
Hejka z tego co wiem to najwięcej innowacji w lejach ma Oussur natomiast w stopach ma Ottobock. Super masz że mogłeś spróbować dwóch modeli. Jak masz możliwość spróbuj usiąść na rower przejechać kawałek i przejść dłuższy odcinek drogi. Ja na rowerze używał starej technologii ze skarpetą Ottobock Derma Seal Forte ponieważ daje mi swobodę ruchu. natomiast na narty świetnie się spisuje z dynamicznym podciśnieniem ale mam problem ze zgięciem kolana. Tak więc ciężko dokonać wyboru. Osobiście w codziennym życiu używam starej technologii a okazjonalnie zaawansowanych. Zawsze marzyłem o stopie Triton ale jest poza moim zasięgiem ze względu na koszt z tego co pamiętam to około 15.000 zł.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Jak dobrać protezę podudzia do chodzenia i nie tylko (2193 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill