www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / 02-P (882 - wyświetleń)
- Autor long_long_time_ago Dodany 2018-09-19 19:58
witajcie

Czy są tu osoby z 02-p i gdzie pracują? Czy robicie coś lepszego niż sprzątanie czy bycie portierem? Jak radzicie sobie psychicznie? Mi jest ciężko, czasem bardzo, ale jakoś pcham swój los niczym Syzyf swój głaz
mam znaczny stopień, dośw. w pracy biurowej. Czasem się nie przyznawałem lekarzowi medycyny pracy, że mam orzeczenie (nie mam psychoz, więc ni z gruszki ni z pietruszki nie zrobię żadnej poruty).

Jednak przy ambitniejszych ofertach dla ON powiedzenie o symbolu niepełnosprawności właściwie kończy rozmowę. Szkoda. Jestem ciekaw jak to u Was jest. Znajome mi osoby z psychicznymi problemami albo na rencie, albo u mamy na garnuszku czy ogólnie utrzymaniu partnera. Ja nie mogę sobie na to pozwolić
Nadrzędny - Autor domik Dodany 2018-10-19 23:48 Zmieniony 2018-10-19 23:51
zacząłeś ciekawy temat, ale nie oczekiwałbym współpracy ani tym bardziej solidarności - widać do po naszych rodakach a powiedzenie Piłsudskiego jest aktualne do dzisiaj "kraj piękny, tylko ludzie kur..."
Mam diagnozę schizofrenii paranoidalnej 02P, obecnie jestem w średnim wieku, od kilku miesięcy mieszkam sam (z różnym skutkiem, acz się staram). Pracuję zdalnie jako specjalista ds sprzedaży produktów z branży IT. To nie jest telemarketing - od tego zaczynałem, mam dużą swobodę, dzwonie po firmach, śledzę i wpisuje ich historię w CRM, koresponduję i staram sie choć trochę sprzedaż nadzorować (choćby dlatego, że mam umówioną niewielka prowizję).
Oczywiście klienci dzwonią też do mnie.

Moje umiejętności predysponują mnie do takich stanowisk, bardzo lubię swoja pracę. (nie wyobrażam sobie siebie jako sprzątacza, portiera czy "złotą rączkę" - z prostej przyczyny - tusza uniemożliwia mi zwykłe wykonywanie codziennych czynności - no może nie aż tak bardzo, ale daje się we znaki)

są firmy, które nie boją się 02p - poprzednio w tez takiej pracowałem, tylko wywalili mnie z powodu zbyt długiego pobytu w szpitalu (operacja). Są ludzie i ludziska, ale koniec końców dobrze sie stało: mam wyższą pensję, pracuję w branży marketingowej, co dodatkowo na mnie wpłynęło i zakładam firmę juz niebawem (zyskałem wiarę we własne siły).

Pytałeś o radzenie sobie psychiczne: mam multum zmartwień ze zdrowiem, nie jest to jednak bezpośrednio związane ze schizofrenią. Lekami się nie przejmuję, mimo, że mnie czasem usypiają i notorycznie po nich tyję. Funkcjonuję w miarę normalnie, tak przynajmniej mi się zdaje. Wykonuję czynności domowe, planuje remont, uczę się na studium. I oddaję się swojej pasji, którą niebawem przekuję w zysk !:-)

Bardzo liczę budżet, piorę, sprzątam (czego nie robiłem na "garnuszku") nie powiem, żebym gotował, ponieważ cos tak rzadko upichcę a i tak preferuję raczej fast foody. (aplikacja pizzaportal rządzi!:D)

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor kati25 Dodany 2018-10-30 15:21 Zmieniony 2018-10-30 15:25
Jestem osoba z m.in. epi,  którego to schorzenia tez się niektorzy boją. Pracuję zdalnie.
Niezależnie od wieku w którym się
domik
poszło na swoje, życie na własny rachunek to fajna przygoda. O ile to nie survival za najniższą rentę lub zasilek stały. Zbadaj się w kierunku insulinooporności,  nadwagę można zbić dieta. Szczególnie ze Twój jadłospis to tuczacy syf.

Przy zarobkach w firmie efektum to naprawde trzeba sie nazonglowac kasa, zeby codziennie jesc wysokoprzetworzony syf z dowozem,zrobić oplaty za rachunki, i jeszcze odlozyc jakis fundusz awaryjny. I ruszaj się dla zdrowia, otyłość olbrzymia niestety procentuje negatywnie, nie chodzi o rubaszne smieszkowanie z siebie. Zrozumiesz jak nfz wyznaczy Ci termin np wstawienia endoprotez kolan na za 15lat:)
Zycze Ci sukcesu i utrzymania tej firmy marketingowej na rynku dłużej niż obowiązuje mały ZUS - wiadomo jak duża jest konkurencja.
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-10-30 20:44
Jedni mają predyspozycje do tycia inni nie. Pewnie, że jak ktoś się uprze, pije alkohol, słodkie wino, żre ponad miarę, tłusto i słodko to nie ma bata.
Picce można spokojnie wszamać raz na tydzień - pycha :-) Później należy jeść regularnie i DIETETYCZNIE! W TWOIM PRZYPADKU. Współczuję :-( ale, ale ryby nie są kaloryczne, a zdrowe, to szamaj rybki :-)
Nadrzędny Autor domik Dodany 2018-10-31 01:55 Zmieniony 2018-10-31 01:59
Kati25 - wyciągasz zdecydowanie przedwczesne wnioski. Nigdzie nie napisałem, że pracuję w efektum. Liczę budżet, jak każdy, ale pieniądze nie są zmartwieniem dla mnie - nigdy nie były, ponieważ mając  diagnozę pracowałem całe życie w rodzinnym gospodarstwie rolnym. (i była to ciężka praca - uprzedzając pytania - tak, byłem gruby mimo dużej aktywności fizycznej.) w każdym razie na swoje poszedłem po sprzedaży biznesu.
EDIT: dieta też nie czyniła cudów w moim przypadku - hodowaliśmy rocznie ponad 100 ton pstrąga, zapewniam, żę go jadłem :-)

Obecnie prowadzę zupełnie inny tryb życia, ogromnie mnie rozwinęła praca w marketingu, moja firma nie będzie działać w tej branży - ale nauka wyniesiona z branży mediowej bardzo się przydaje.
Dla rencistów "mały ZUS" jest w zasadzie na stałe.

Staram się spacerować, zawsze tyłem od patrzenia na jedzenie, do tego biorę leki (przed operacja brałem też sterydy, byłem po nich ogromny).

Najważniejsze, że jestem szczęśliwy, czego życzę każdemu niepełnosprawnemu.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor long_long_time_ago Dodany 2018-11-06 22:05
fajnie, że ktoś się odezwał. Ja sobie nie wyobrażam pracy w sprzedaży, kompletnie nie mam predyspozycji ani zacięcia do tego ani ochoty. Ciężka praca, wymagająca ikry. Gdyby nie to, że znam osobę ze schizofrenią, która również radziła sobie nieźle w sprzedaży ciężko byłoby mi w to uwierzyć. Wiadomo, najczęściej osoby z taką diagnozą to większe lub mniejsze zombie...
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-11-07 18:39
Może NIE "zombi", ale to ciężka i męcząca choroba dla chorego i jego/jej rodziny :-( Najdziwniejsze/najciekaWsze jest to, że na nią zapadają ludzie INTELIGENTNI...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / 02-P (882 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill