www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / dom dziecka dzieci niepelnosprawnych (6245 - wyświetleń)
- Autor redpuelle Dodany 2006-06-03 18:06
witam.niedawno utworzyla sie w naszym domu dziecka grupa specjalna dla dzieci niepelnosprawnych. od kilku miesiecy ja i 5 moich kolezanek pracujemy tam i staramy sie "jakos" to wszystko ogarnac. mamy w pokoju 6 dzieci, kazde z innym rodzajem niepelnosprawnosci.dom dziecka musi dostosowac sie do standardow w ciagu najblizego roku wiec na raize z powodow finasowych troche wegetujemy.tak na prawde caly klopot polega na tym... ze zadna z nas nie ma wyksztalcenia kierunkowego i nie bardzo czasmi wiemy jak mamy z dziecmi pracowac.wszystkie zatrudnialysmy sie majac wykssztalcenie opiekunczo-wychowacze typowe dla domu dziecka a nie dla osob niepelnosprawnych.poniewaz same zgodzilysmy sie przejsc na grupe z dziecmi niepelnosprawnymi wiemy ze musimy zaczac sie douczac.ale mamy tez wiele pytan do bierzacych problemow. mozemy polegac tylko na sobie poniewaz nie mozemy liczyc na sprzet rehabilitacyjny. w tej chwili nasze starania skupily sie na 6 letnich chlopcu z porazeniem czterokończynowym.nie weimy w jaki sposob go stymulowac wzgledem jego mowy- nie chce wspolpracowac z logopeda tylko przy nas zdaza mu sie wyartykulowac jakies proste slowa. wiemy ze potrzebuje innego sposobu komunikowania sie.bardzo prosze rodzicow lub wychowawcow majacych kontakt z takim dzieckiem-jak sobie poradziliscie z tym problemem? mam nadzieje ze pomozecie mi znalezc rozwiazanie zarowno w tej, jak i w innyh nurtujacych mnie kwestiach:)
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2006-06-06 14:00
Żeby nie było, rodzicem ani wychowawcą nie jestem. ;-) W związku z tym bezpośrednio pomocy udzielić nie mogę, ale proponuję odwiedzić nieco bardziej już rozrośnięte forum: http://forum.darzycia.pl (forum rodziców dzieci niepełnosprawnych). Wydaje mi się, że tam łatwiej będzie znaleźć pomoc - istnieje już rozwinięty dział dotyczący problemów z mową/komunikacji niewerbalnej itp. (http://forum.darzycia.pl/vf69.htm)
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor juras Dodany 2006-06-14 17:32
witam..
uwazam ze to co robicie jest piekne...niepelnosprawne dzieci i do tego sieroty/porzucone przez rodzicow musza byc istotami jednymi z najbardziej godnymi pomocy na tej ziemi imho...pomoc w sumie nie moge wzgledem porad fachowych ale uwazam, ze stworzenie chociazby prostej strony internetowej z fotkami o waszym osrodku i dzialaniach byloby bardzo pomocne w nawiazaniu kontaktow z ludzmi, ktorzy mogliby pomoc..zarowno finansowo jak i sama wiedza...
osobiscie zamierzam odwiedzic polske nastepnego lata po ponad 27 latach nieobecnosci [wybylem wraz z rodzina do usa w wieku 14 lat jeszcze w 1980 roku i nie bylem od tego czasu z powrotem] i chetnie odwiedzilbym wasz osrodek a moze nawet cos symbolicznie dal finansowo wtedy na ten cel..mowie symbolicznie, poniewaz doslownie o kilkudziesieciu dolarach tylko niestety poniewaz sam jestem sparalizowany od 1990 roku i na wozku, wiec zyje z nedznej renty inwaidzkiej i w mieszkaniu gdzie czynsz pokrywa mi rzad federalny w 90%...ale znam troche ludzi zwiazanych z radiem polskim tu w usa na okreg nowego jorku/new jersey oraz zwiazanych z wosp/owsiakiem i byc moze zainteresowaliby sie pomoca wam w jakis sposob..podaje moj alternatywny adres e-mail jesli chcecie napisac do mnie bezposednio:
fastestweb@fastestweb.com
jesli napiszecie o prosze zaznaczyc w tytule e-mail, ze to z forum 'niepelnosprawni' w przeciwnym wypadku moglbym wywalic ze skrzynki bez czytania jako spam..
pozdrawiam i zycze z glebi serca powodzenia w rozwijaniu waszej pieknej dzialalnosci - juras.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-12 12:31
Czy nadal jest tam taka grupa?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / dom dziecka dzieci niepelnosprawnych (6245 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill