www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odmowa Świdczenia pielęgnacyjnego dla osoby dorosłej (3296 - wyświetleń)
- Autor Iwona Filip Dodany 2018-10-04 14:00
Witam serdecznie  prosze o pomoc co dalaj robic, bo jestem juz bezsilna
Jestem matka samotnie wychowujaca syna ( ojciec nie zyje)
Syn 19 lat od urodzenia miał orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym ( opóżnienie rozwoju, wada wzroku , wada serca , niedosłuch , niedoczynnosć tarczycy i inne)
Kiedy skonczył 16 lat lekarze orzecznicy stwierdzili że dziecko mi cudownie ozdrowiało i nie zaliczyli syna do osób niepełnosprawnych
Po odwołaniu się do Wojewódzkiego Urzędu zmienili na  upośledzenie w stopniu lekkim, po dalszym odwołaniu juz do Sadu , Sąd  ( po 2 latach sprawy) zmienił orzeczenie na upośledzenie w stopniu umiarkowanym i wskazał że konieczna jest stała lub długotrwała opieka innej osoby w związku ze znacznie ograniczona możliwością samodzielnej egzystencji
Orzeczenie dostałam na 3 lata od daty wystawionego pierwszego orzeczenia ( w pażdzierniku 2018 znowu złożyliśmy wniosek o ustalenie stopnia niepełnosprawnosći bo te 3 lata minęły)
W międzyczasie  ZUS przyznał synowi rente socjalna ze względu na niezdolność do pracy
24.04.2017 r ( po uprawomocnieniu się wyroku)  wystapiłam o przyznanie swiadczenia pielęgnacyjnego  niestety dostałam odmowe
Wniosłam odwołanie do Kolegium - Kolegium równierz odrzuciło mój wniosek
Więć złożyłam do Sądu Administracyjnego - Sad Administracyjny uchylił odmowe
Czekałam az wszystko sie uprawomocni  czyli wrzesień tego roku i wraz z wyrokiem Sądu , zaświadczeniem z ZUS złożyłam papiery aby ponownie rozpatrzony został mój wniosek
Niestety dziś dostałam pismo z Urzędu dzielnicy że nie zostały spełnione warunki uprawniajace mnie do świadczenia i dostane decyzję odmowna
Powiedzcie mi co dalej robic
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2018-10-11 13:48
Sąd administracyjny nie może "uchylić odmowy".Jedynie sprawę dać do ponownego rozpatrzenia. Komu przysługuje świadczenie pielęgnacyjne? Osobie, która rezygnuje z pracy bądź nie pracuje, a podopieczny ma orzeczenie w stopniu znacznym ze wskazaniami w punktach 7 i 8 (wymaga). Jedynie co mogę podpowiedzieć to udać się do burmistrza z wyrokiem z WSA i postarać się o ponowne rozpatrzenie sprawy.
Nadrzędny - Autor Iwona Filip Dodany 2018-10-18 07:54
Właśnie rozpatrzyli ponownie i odmówili wypłaty świadczenia na podstawie niewystarczajacej dokumentacji
Pani z referatu swiadczen powiedziała ze jak by Sad administracyjny napisał ze przyznaje a nie uchyla to wtedy by mi sie nalezało
wiec wyrok Sadu z adnotacja ze wymaga wsparcia , zaswiadczenie z ZUS ze niezdolny do pracy , zaswiadczenia  od lekarzy spacjalistów w tym psycholog neurololog ortopeda itp że wymaga pomocy drugiej osoby są nie wazne
no może jakby na papierku z ZUS było tez napisane ze wymaga pomocy no to moze wtedy rozpatrzyli by pozytywnie
to jest obłęd
teraz złożyliśmy dokumenty o przyznanie orzeczenia ciekawa jestem co znowu bedzie
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2018-10-21 11:24
Twoją jedyną szansą jest ponowne uzyskanie stopnia niepełnosprawności dla syna w stopniu znacznym na komisji orzekającej w Miejskim Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Inny stopień nie upoważnia do przyznania świadczenia pielęgnacyjnego (niestety). Tutaj żadne zaświadczenia z ZUSu, akurat nie pomogą, no chyba, że ma przyznaną rentę z wpisem "Całkowicie niezdolny do pracy i samodzielnej egzystencji. Przykro mi bardzo, ale takie są przepisy.
Nadrzędny Autor Iwona Filip Dodany 2018-10-24 12:27
obawiam się że "uzyskanie " stopnia znacznego w jego przypadku  graniczy z cudem po tym jak 3 lata temu usłyszałam od orzecznika ze dziecko mi CUDOWNIE ozdrowiało gdzie od urodzenia miał orzeczenie i nic pod wzgledem jego zdrowia psychicznego się nie zmieniło :/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odmowa Świdczenia pielęgnacyjnego dla osoby dorosłej (3296 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill