www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ruchomy czas pracy, a umiarkowany stopień (2339 - wyświetleń)
- Autor Lukas26 Dodany 2018-10-23 15:54
Witam, jestem osobą z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności i pracuje jako informatyk. Do tej pory pracowałem po 7h. Aktualnie dwa razy w tygodniu( w środę i w czwartek) mam spotkania w pracy o godzinie 14-15. Często się przedłużają dlatego też przełożony chce zmienić godzinę rozpoczęcia mojej pracy z 8:00 na 9:00 abym mógł zostać do godziny 16:00. Niestety w tym przypadku poinformował mnie, że poniedziałek i wtorek mogę zacząć pracę o 8:00, lecz trzy kolejne dni muszą rozpoczynać się o 9:00. Tłumaczył to zachowaniem doby pracowniczej.
I tutaj pojawia się moje pytanie czy jako osoba niepełnosprawna mogę pracować poniedzialek, wtorek i piątek 8-15, a w środę i czwartek 9-16? Jeżeli tak to czy jest konieczne zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, że pomimo orzeczenia mogę pracować w takich godzinach.
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-10-23 18:05
Aleee problemy.....
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2018-10-23 21:35
UWAGA: Nie jestem pracownikiem Centrum Integracji. Oni tutaj obecnie nie bywają.

> czy jako osoba niepełnosprawna mogę pracować poniedzialek, wtorek i piątek 8-15, a w środę i czwartek 9-16?


Z tego co mi wiadomo nie ma ograniczeń w zakresie ruchomego / elastycznego czasu pracy, o ile zachowana jest zasada, że na dobę osoba niepełnosprawna pracuje 7 lub 8 godzin (zależnie od uprawnień). Z tego co się orientuję, przesuwanie czasu pracy nie wymaga oddzielnej zgody lekarza medycyny pracy.

ALE nie jestem prawnikiem ani specjalistą z zakresu prawa pracy. Proponuję zadanie tego pytania tutaj: https://forumprawne.org/prawo-pracy/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ruchomy czas pracy, a umiarkowany stopień (2339 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill