www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przeliczenie kwoty renty (1686 - wyświetleń)
- Autor Przemo75 Dodany 2018-11-22 16:42 Zmieniony 2018-11-22 17:05
Witam. Ze względu na to że jeszcze uczę się poruszać w świecie osób z jakąkolwiek dysfunkcją i w nowej rzeczywistości dla mnie po incydencie chorobowym mam na tym forum dwa pytania, może ktoś życzliwy mi podpowie.
1. Czy opłaca się przeliczać rentę w ZUS wskazując konkretne lata okresów pracy, czy ZUS robi to z urzędu biorąc pod uwagę ostatnie dziesięć lat. Nadmieniam, że renta została przeliczona automatycznie po zakóńczeniu chorobowego. Dodam że wcześniej pracowałem na dwóch etatach i obawiam się że jeżeli chodzi o ostatnie 10 lat to, to nie łapie się.
2. Mam orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności . Pytanie drugie brzmi. Czy jeżeli zdarzają mi się niewielkie sumy z umowy zlecenia lub okresy stażu od których odprowadzane są składki emerytalno rentowe i zdrowotne,podczas gdy renta jest moim głównym środkiem utrzymania to czy wpływa to na jej wysokość podczas przeliczenia czy nie.
Z góry dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-11-30 12:55
"...Czy opłaca się przeliczać rentę w ZUS wskazując konkretne lata okresów pracy" Zawsze opłaca się przeliczyć i złożyć pozew jeśli uważasz, że źle policzono, to nic nie kosztuje!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przeliczenie kwoty renty (1686 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill