www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Uzasadnienie dofinansowania PCPR (6407 - wyświetleń)
- Autor krakow2000 Dodany 2007-09-13 11:03 Zmieniony 2007-09-13 11:06
Witam
Na wstępie powiem iż mniej więcej wiem jak to sformułować ale mam jeszcze jedno pytanko odnośnie całego "podania" o dofinansowanie na zakup komputera. Otóż trzeba dołączyć załączniki i jest tam tak napisane:

"Kopia orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub jego odpowiednik osób mieszkających wspólnie z wnioskodawcą."

Interesuje mnie to gdyż moja matka ma niedosłuch spowodowany wylewem (miała dofinansowanie z PCPR na aparat), 1 grupę inwalidzką z całkowitą niezdolnością do pracy, Schizofremią paranoidalną (wyleczona ale na leka jest więc nie tak do końca wyleczona) i nie wiem czy umieszczać coś o niej w tym "uzasadnieniu" czy lepiej pominąć a jak mi się nie uda dostać takowego to czy ona ma szansę. Może sama "egzystować" gotuje, chodzi po zakupy itp.

Głównie chodzi mi o ten pkt który napisałem powyżej a drugorzędnie czy ją umieszczać w uzasadnieniu.

Ostatnie pytanie :-) czy jeśli sklep wystawi fakturę proforma ja ją zaniosę i uzyskam dofinansowanie to czy zakupiony sprzęt musi mieć np. monitor, klawiaturę, myszkę czy nie musi oraz czy jeśli np. komputer kosztuje 2 tysiące złotych, ja dostane dofinansowanie 80% czyli 1600zł a sprzęt kupię np. za 1900zł w sumie (zmiana cen rynkowych) to czy wtedy dofinansowanie obniży się o tą kwotę czy będzie bez zmian?
Nadrzędny - Autor JJacek Dodany 2007-09-18 16:22
Witam.. będe wdzięczny jeśli ktoś napisze, czy w tym roku można się jeszcze ubiegać o dofinansowanie do zakupu komputera?
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-09-19 16:36
Witam
Każdy oddział PCPR-u ma własne terminy wynikające ze statutu. Lecz wydaje mi się że można składać do końca listopada ale do wykonania na następny rok. Radzę jednak dowiedzieć się u źródła czyli w PCPR-że, lub PERON-ie. Gdyz nie jestem pewien.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny Autor estera Dodany 2007-09-19 18:22
Komputery sa dofinansowane przez PCPR w celu likwidowania barier w porozumiewaniu się. Sam fakt posiadania grupy inwalidzkiej nie jest wystarczający, choc konieczny, by pomoc uzyskać. W uzasadnieniu należy się skupić na komunikowaniu się ze światem ( zawodowo, towarzysko, poznawczo) z racji ograniczeń wynikających z niepełnosprawności. Od osób uczacych się u nas wymaga się opinii logopedy lub psychologa. Wysokość dofinansowania jest zależna od dochodów, max 80%. Po przyznaniu sumy , nie obchodzi ich ile zapłaciło sie faktycznie (byle nie mniej jak w umowie). Nalezałoby sie zmieścić w kwocie planowanej, jeśli nie chce sie dopłacać wiecej. Jeśli Twój PCPR posiada jeszcze fundusze na ten cel, to warto się starać. U nas sklada sie wnioski kwiecień, maj , bo póżniej już nie ma pieniedzy, ale raz było to możliwe jeszcze w grudniu, kiedy trzeba było wykorzstać spóźnione dotacje. Należy spytać u siebie.
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Uzasadnienie dofinansowania PCPR (6407 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill