www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie o niepełnosprawności-drugi wniosek (3141 - wyświetleń)
- Autor oleksy Dodany 2007-09-14 20:18
Witam. W marcu 2007 otrzymałem orzeczenie o lekkim upośledzeniu narządów ruchu do 2012 jednak bez znaczka potrzebnego do Karty Parkingowej.Nie odwoływałem sie bo w między czasie przeszedłem operacje kręgosłupa i liczyłem na stopniowy powrót do zdrowia. Niestety operacja się nie udała i szykuje się do kolejnej na przełomie paź-list . Czy jest sens ( czy można ) złożyć kolejny wniosek do komisji powiatowej o uwzględnienie dopisku potrzebnego do otrzymania Karty Parkingowej ?.Lekarz zapowiedział że po kolejnej operacji konieczna będzie rehabilitacja na którą będzie wozić mnie żona ( tak jak i teraz)  i delikatny tryb życia  .A z miejscem do parkowania wiemy jak jest .A przed szpitalami poradniami itp. to jest tragedia.  Czekam na informacje i pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2007-09-15 07:38
Wedłóg mnie jak najbardziej można złożyć wniosek opogorszeniu się stanu zdrowia,życzę powodzenia.
Nadrzędny Autor oleksy Dodany 2007-09-15 13:51
THX
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-09-28 13:19
W przypadku zmiany stanu zdrowia osoba niepełnosprawna posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności może wystąpić z wnioskiem o ponowne wydanie orzeczenia uwzględniającego zmianę stanu zdrowia. Zatem radzimy złożyć stosowne dokumenty w Powiatowym Zespole do spraw Orzekania o Niepełnosprawności zgodnie z Pana miejscem zamieszkania, ponieważ istnieje możliwość uwzględnienia zmiany wskazań w orzeczeniu.
Podstawa prawna: 
Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.
Nadrzędny - Autor oleksy Dodany 2007-09-28 17:40
Dziekuje za odpowiedź. Czy " ...możliwość uwzględnienia zmiany wskazań w orzeczeniu.." wiąże się z kolejną komisją ?
Jeśli tak to które orzeczenie jest " ważniejsze" nowe czy poprzednie ?
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2007-09-29 07:33
Uwzglęnienie wskazań w orzeczeniu wymaga kolejnej komisji,zawsz ważniejsze jest orzeczenie nowe a nie stare,życzę powodzenia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie o niepełnosprawności-drugi wniosek (3141 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill