www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasilek pielegnacyjny (2155 - wyświetleń)
- Autor bozena24 Dodany 2007-09-19 14:48
w kwietniu 2002 r przyznano mi zasilek pielegnacyjny do grudnia 2007. GOPS, ktoy dotychczas wyplacal mi ten zasilek wstrzymal wyplate nakazujac mi abym ponownie stanela na komisji, poniewaz w lutym 2007 skonczylam 16 lat. Czy to jest zgodne z prawem? Czy rzeczywiscie musze stanac na tej komisji? - bozena24
Nadrzędny Autor ziele Dodany 2007-09-19 16:58
musisz  powinnaś już dawno złożyć wniosek,mój syn skończy 16 lat 22 09 wniosek złożyłam wczerwcu termin ma na 1 10 ,pospiesz się
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-09-28 14:32
Zgodnie z ustawą o świadczeniach rodzinnych, zasiłek pielęgnacyjny przyznaje się w celu częściowego pokrycia wydatków wynikających z konieczności zapewnienia osobie niepełnosprawnej opieki i pomocy innej osoby w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji.

Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje:
1) niepełnosprawnemu dziecku;
2) osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności;
3) osobie, która ukończyła 75 lat.

Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje także osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia legitymującej się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jeżeli niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia.

Niepełnosprawność dziecka orzeka się na czas określony, jednak na okres nie dłuższy niż do ukończenia przez dziecko 16 roku życia. Po ukończeniu 16 roku życia Powiatowe Zespoły do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności ustalają stopień niepełnosprawności.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasilek pielegnacyjny (2155 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill