www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Czy można tak skazać dziecko? (307 - wyświetleń)
- Autor MamaLilki Dodany 2019-12-05 18:27
Witam,
Jestem mamą 5 - letniej niepełnosprawnej dziewczynki. Krótko mówiąc : mamy niepełnosprawność całościową, logopedyczną, neurologiczną i umysłową w stopniu umiarkowanym, do tego padaczka.... do tego dochodzą problemy okulistyczne, niedowład lewostronny , problem z zachowaniem, czasem autoagresja itp.

Uczęszczaliśmy sobie do przedszkola terapeutycznego Fundacji Dobroczyńca w Mostach ( okolice Gdyni ) , do czasu aż córkę stamtąd wyrzucili - głównie ze względu na zachowanie, ataki agresji itp. 
Ze względu na to że mieszkamy w Gdyni złożyliśmy w październiku podanie do przedszkola specjalnego do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 w Gdyni. Tam też zostaliśmy poinformowani że nie mają miejsca w oddziale i musieliby otworzyć nowy - dla dyrektorki placówki nie był to problem - nawet uważała że póki u córki nie zmieni się sytuacja z zachowaniem byłby to dobry pomysł. Tworzylibyśmy oddział jednoosobowy.

Jedną przeszkodą było uzyskanie zgody z Urzędu Miasta w Gdyni - tam tej zgodny nie otrzymaliśmy. Powodem była nie chęć utworzenia jednoosobowego oddziału i tyle.  W Gdyni nie ma żadnego przedszkola które chciałoby przyjąć córkę. Także zostajemy bez niczego.... Według bardzo nie miłych Pań z wydziału edukacji w Gdyni mam wynająć sobie opiekunkę !! Patrząc na średnią rynkową wynagrodzeń opiekunek to ok 1800 zł na rękę ... Skąd mamy wziąć takie pieniądze?

A co z jej rozwojem ? Córka prawie nie mówi, nie umie prawidłowo zachować się w towarzystwie innych ludzi, to co proponuje nam poradnia psych-pedag.  to 3 h/ tyg. + WWR ( 4 h/ mc)

Do zwyczajnych przedszkoli nie mamy szans się dostać , na 25-27 dzieci przypada 1 opiekunka, bariery , brak wyszkolonej kadry , specjalistycznych zajęć  itd itd

Czy wydział edukacji miał prawo tak nas potraktować i skazać na siedzenie w domu?  Co z tym zrobić ??
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-12-10 06:32
Witam trudna sprawa.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Czy można tak skazać dziecko? (307 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill