www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / stopień niepełnosprawności (3369 - wyświetleń)
- Autor malgosia25 Dodany 2007-09-21 16:24
Witam. Urodziłam się z dziecięcym porażeniem mózgowym od urodzenia mam prawą nogę krótszą i utyka na jedną nogę. W tym roku wykryto u mnie kręgozmyk II/III stopień. Mam problemy z chodzeniem na dłuższą metę odczuwam ból w kręgosłupie i promieniuje do prawej nogi. Mam pytanie czy należy mi się stopień niepełnosprawności w tym przypadku? proszę o odpowiedź nie wiem co mam robić..... pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor asiatko31 Dodany 2007-09-21 17:01
Odpowiem ci w ten sposób ze nam sie należy w 100% bo to nie nasza winna ze jesteśmy chorzy ale ze ZUS jest taki a nie inny to możesz mieć kłopoty ale warto sprobować a jak nie dadzą to warto wtedy sadzić sie bo sad przyznaje grupę a wtedy zus musi zapłacić nawet zaległe.
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2007-09-23 09:13
Zgadzam się. Ja poszłam do Sądu i wygrałam. Poz atym dostałąm rente na okres dłuższy niż miałam zazwyczaj ;-)
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-09-28 10:49
Przy orzekaniu o stopniu niepełnosprawności osoby, która ukończyła 16 rok życia bierze sie pod uwagę:
zaświadczenie lekarskie zawierające opis stanu zdrowia, rozpoznanie choroby zasadniczej i chorób współistniejących potwierdzone aktualnymi wynikami badań diagnostycznych, inne posiadane dokumenty mogące mieć wpływ na ustalenie stopnia niepełnosprawności, ocenę stanu zdrowia wystawioną przez lekarza - przewodniczącego składu orzekającego, wiek, płeć, wykształcenie, zawód i posiadane kwalifikacje; możliwość całkowitego lub częściowego przywrócenia zdolności do wykonywania dotychczasowego lub innego zatrudnienia - poprzez leczenie, rehabilitację lub przekwalifikowanie zawodowe; ograniczenia występujące w samodzielnej egzystencji i uczestnictwie w życiu społecznym; możliwość poprawy funkcjonowania osoby zainteresowanej w samodzielnej egzystencji oraz w pełnieniu ról społecznych - poprzez leczenie, rehabilitację, zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze, środki techniczne, usługi opiekuńcze lub inne działania.
Przy kwalifikowaniu do znacznego, umiarkowanego i lekkiego stopnia niepełnosprawności bierze sie pod uwagę zakres naruszenia sprawności organizmu spowodowany przez /w Pani przypadku/ upośledzenia narządu ruchu, w tym:
- wady wrodzone i rozwojowe narządu ruchu,
- układowe choroby tkanki łącznej w zależności od okresu choroby i stopnia wydolności czynnościowej,
- zapalenie stawów z towarzyszącym zapaleniem stawów kręgosłupa w zależności od stopnia wydolności czynnościowej,
- choroby zwyrodnieniowe stawów w zależności od stopnia uszkodzenia stawu,
- choroby kości i chrząstek z upośledzeniem wydolności czynnościowej
- nowotwory narządu ruchu
W związku z powyższym trudno nam wyrokować czy "należy się Pani stopień niepełnosprawności". Proponujemy złożyć wymagane dokumenty do Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności zgodnie z Pani miejscem zamieszkania. 

Podstawa prawna:
1. Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności 
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / stopień niepełnosprawności (3369 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill