www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie tylko na czas studiów? (1674 - wyświetleń)
- Autor vikki87 Dodany 2007-09-27 08:57
Witam, jestem studentką, rok temu, gdy zaczynałam I rok, po długim oczekiwaniu na komisję etc., przyznano mi umiarkowany stopień niepełnosprawności, o symbolu 05-R (schorzenie kończyny dolnej). Jednak orzeczenie zostało przyznanene tylko na 5 lat - do 2011. Moje schorzenie jest wadą trwałą, stan biodra nie poprawi się, gdyż po prostu wyczerpane zostały wszelkie możliwości rehabilitacji, a opinia lekarza ortopedy zawiera jednoznaczne stwierdzenie faktu braku środków do poprawy sprawności kończyny. Czy w takim razie, po ukończeniu studiów w 2011 roku, będę mogła znów starać się o przyznanie orzeczenia?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-09-27 14:03
Zgodnie z § 15.1  Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności; "osoba niepełnosprawna posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności wydane na czas określony może wystąpić z wnioskiem, o wydanie orzeczenia o ponowne ustalenie niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności" .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Orzeczenie tylko na czas studiów? (1674 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill