www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / proźba o pomoc-potrzebne miejsce w akademiku. (1873 - wyświetleń)
- Autor blue wings Dodany 2007-09-28 00:11 Zmieniony 2007-09-28 00:14
Witam serdecznie,nie wiem czy temat godny zainteresowania,chciałbym jednak podzielić się z państwem pewną sprawą,ponieważ nie wiem gdzie mógłbym się zwrócić
o pomoc,może nie tyle pomoc co choć poradę.

Zwracam się z takim oto problemem,piszę  w imieniu niepełnosprawnej dziewczyny,która nie ma dostępu do Internetu,otóż dziewczyna jest(samodzielna)
porusza się o kulach. Studiuje Filologię angielską we Wrocławiu ,mieszka jednak bardzo daleko od miejsca
w którym studiuje. Uczelnia na której
studiuje
nie posiada akademika,więc poszukuje go w innych,uczelnie jednak odmawiają jej miejsca z względu na niepełnosprawność tłumacząc się brakiem dostosowania
i miejsc,choć doskonale sobie radzi,trudno mówić tutaj o dostosowaniu skoro osoba ta nie porusza się Np na wózku inwalidzkim,poza tym nie jest na tyle
upośledzoną osobą skoro samodzielnie studiuje. Dziewczyna wiele przeszła w życiu,studia to dla niej coś bardzo ważnego,cóż z tego kiedy ludzka głupota
nie zna granic,miejsce
zawsze się znajdzie,wiem ponieważ mieszkałem kilka lat we Wrocławiu jednak mamy tutaj do czynienia z społeczną znieczulicą,i tak zwanym nieformalnym brakiem
hmmm jak to nazwać,tolerancji? wobec osób niepełnosprawnych który
ciągle w naszym kraju istnieje choć na ten temat nie wiele się mówi,są za to telewizyjne kampanie,tylko nie wiele ma to jednak wspólnego z rzeczywistością.
W zeszłym roku również odmawiano jej miejsca,dziewczyna przez 2 tygodnie dojeżdżała
pociągami aż w jednej z uczelni ktoś nie powiedział że jeśli miejsce się nie znajdzie tematem zainteresuje się telewizja,wtedy dziwnym trafem miejsce się
znalazło,chciałbym prosić o pomoc w jej imieniu lub poradę gdzie się udać.
Dziewczyna traci nadzieje,choć tak niewiele potrzebuje,w uczelniach usłyszała również odpowiedź że skoro stać ją na naukę w prywatnej uczelni to niech szuka
sobie mieszkania,nic to że dofinansowuje jej studia pfron,i że jest jej naprawde trudno,najlepiej jest kogoś zgasić. Pełnomocnicy ds  osób niepełnosprawnych przy 2 uczelniach we Wrocławiu panowie:
Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych
mgr inż. Jerzy Borowiec
pomoc.n@pwr.wroc.pl

i :
Pełnomocnik rektora ds. studentów niepełnosprawnych
Kamil Noworyta, student II roku Surdopedagogiki
niepelnosprawni@dswe.wroc.pl

Milczą jak zaklęci,są to osoby tak inteligentne iż nie leży w ich zakresie kompetencji nawet odpisanie na maila,choć ponoć ich funkcja polega na pomocy osobom niepełnosprawnym-zwyczajne lekceważące podejście do poważnego
człowieka,po prostu żenujące. Nie bardzo wiem gdzie udać się z tą sprawą,ponieważ co chwilę gdzieś jest się zbywanym :-(

Proszę o poradę ludzi dobrej woli i tych którzy potrafią trochę szerzej rozumieć. Będę również wdzięczny za wskazanie adresów miejsc gdzie można o tym poinformować.
Nadrzędny Autor Czeslaw Dodany 2007-10-10 21:32
W Polsce nie ma zwyczaju zalatwiac urzedowe sprawy przez email. Napisz normalne podanie, a na kopii niech Ci podpisze sekretarka, ze wplynelo.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / proźba o pomoc-potrzebne miejsce w akademiku. (1873 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill