www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / opieka tymczasowa Tarnów (2581 - wyświetleń)
- Autor zazut Dodany 2020-07-28 19:11
Witam
Gdzie w Tanowie czy okolicy mogę dać na czas remontu osobę starsza, leżąca chora?
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2020-07-28 20:54 Zmieniony 2020-07-28 21:38
UWAGA: Nie jestem specjalistą z tego zakresu.

Ogólnie z takimi pobytami jest problem. Radziłabym skontaktować się z tarnowskim MOPS i zapytać o opiekę wytchnieniową. Tak zawodowo nazywa się tymczasowa całodobowa opieka (zwykle na 2, ew. 3 tygodnie) nad osobą niesamodzielną w celu ulżenia jej faktycznym opiekunom. Kontakt do tarnowskiego MOPS: http://mops.tarnow.pl/telefony

W Tarnowie taką usługę prowadzi ośrodek Bezpieczna Przystań: https://www.bezpiecznaprzystan.com.pl/opieka-zastepcza/ Nie znam się jednak na kryteriach naboru. Trzeba też mieć świadomość, że oni te usługi świadczą tak, jak im wygodnie, a nie jak najwygodniej byłoby Tobie (a zatem np. należy ewentualnie remont zaplanować pod dostępność opieki, nie odwrotnie).

Jeśli pomoc państwowa będzie niedostępna, można spróbować poszukać lokalnie organizacji pozarządowych i dowiedzieć się, czy któraś z nich mogłaby pomóc w zorganizowaniu takiej opieki. Ogólnopolski spis organizacji pozarządowych znajduje się tutaj: https://spis.ngo.pl/ Można tam m.in. sprawdzić jakie organizacje działają w Tarnowie i okolicach oraz czym się zajmują, a zatem czy któraś z nich mogłaby być pomocna.

Tak na szybko kojarzę https://domemerytow.diecezja.tarnow.pl/ Żeby było jasne: to nie rekomendacja, bo nic o nich nie wiem - to tylko informacja, że coś takiego istnieje.

Trzecią opcją są prywatne domy opieki we względnym pobliżu Tarnowa. Żadnego nie mogę polecić, więc poszukać ich musisz samodzielnie - wiem że jakieś w okolicach (choć nie w samym Tarnowie) są. Oczywiście tu jedną z istotnych kwestii jest pełna odpłatność za opiekę.

Edytowane by dodać: oczywiście teraz z oddaniem takiej osoby pod opiekę mogą się wiązać różne dodatkowe rygory w związku z koronawirusem. To też trzeba uwzględnić w planach.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / opieka tymczasowa Tarnów (2581 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill