www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Umowa-Zlecenie (7295 - wyświetleń)
- Autor grewoj Dodany 2007-09-29 15:53
Zarejestrowałem się w Urzędzie Pracy jako osoba niepełnosprawna
poszukująca pracy.Mam stałą rentę.Chciałem poszukać etatu,który
finansowałby PFRON.Bardzo długo szukałem i nic nie znalazłem.Wreszcie
znalazłem pracę ale na umowę-zlecenie.Firma zapewnia ,że chętnie
zatrudniłaby mnie na stanowisku inwalidzkim, ale dopiero jak wybuduje
nowy budynek.Mam pracę,więc muszę wyrejestrować się z Urzędu Pracy.Czy
w moim przypadku jest możliwość
u tego samego pracodawcy,przejście na etat osoby niepełnosprawnej
finansowany przez PFRON ?
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-10-04 10:11 Zmieniony 2007-10-04 10:14
Witam

>Wreszcie znalazłem pracę ale na umowę
>-zlecenie. Firma zapewnia ,że chętnie
>zatrudniłaby mnie na stanowisku inwalidzkim,
>ale dopiero jak wybuduje nowy budynek.


Szanowny Panie. To żadne zapewnienie dla Pana jako ON. Nawet te propozycję nie uznał bym jako oferty pracy dla ON. Sam Szanowny Pan wie ile warte są zapewnienia i obietnice pracodawców, tym bardziej jak podpisze Pan dokumenty i oni skasują refinansowanie bo o to tu chodzi.

>Mam pracę, więc muszę wyrejestrować się z
>Urzędu Pracy.


Ja bym tego nie robił. Nie ma Pan żadnych gwarancji że odpowiednie stanowisko dla Pana jako ON będzie lub co bardziej wiarygodne jest w trakcie tworzenia.
Jeśli nie może Pan liczyć od razu na zapewnienie odpowiedniego stanowiska dla ON – to nie jest dla Pana oferta.

>Czy w moim przypadku jest możliwość
>u tego samego praco dawcy,
>przejście na etat osoby niepełnosprawnej
>finansowany przez PFRON ?


W żadnym wypadku nie może Pan zatrudnić się jako osoba zdrowa a później zmienić status na osobę niepełnosprawną. Narobi sobie Pan tylko kłopotów z utrata renty włącznie. Przyjmując się do pracy na zasadzie zdrowej osoby kwestionuje Pan własną niepełnosprawność! Chyba że Szanowny Pan zawiesi rentę i nagle stanie się zdrowy.
Osoba niepełnosprawna przyjmuje się od razu na zasadzie umowy pracodawca - PERON i tylko jako ON. Chyba ( przepraszam za określenie ), chyba że niepełnosprawność jest fikcyjna. Wtedy.................................................. .
Zalecam tę decyzję zweryfikować i dobrze się zastanowić. Bo ta oferta nie jest dla ON czyli dla Pana.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor grewoj Dodany 2007-10-04 12:17
Szanowny Panie Zygmuncie.
ON jestem od 1971 r,kalectwo jest bardzo widoczne.Od 1977r z małymi przerwami pracuję na otwartym rynku pracy.Pracowałem na tz normalnym stanowisku pracy,jak i na stanowisku finansowanym przez PFRON.Myli Pan pojęcia,ON mogą pracować na zwykłym stanowisku jak i na stanowisku przystosowanym dla ON.ZUS będzie ingerował dopiero wtedy kiedy przekroczymy ustaloną kwotę dochodu.
W moim przypadku sprawa jest już wyjaśniona.Mimo tego ,że pracuję na Umowę Zlecenie nadal mogę być zarejestrowany w Urzędzie Pracy jako ON poszukująca pracy/warunek uzyskania dofinansowania z PFRON/ Teraz ruch należy do firmy w której pracuję,jeżeli będą warunki techniczne zgodne z przepisami/teraz firma takich nie ma/ i jeżeli zatrudni mnie na Umowę o Pracę to dofinansowanie z PFRON uzyska.
Zakład pracy nie ma możliwości uzyskania dofinansowania do stanowiska ON bez mojej zgody!
Z pozdrowieniami.
Nadrzędny Autor adi84 Dodany 2010-06-11 22:01
Witam serdecznie od jakiegoś czasu jestem zatrudniony na umowę zlecenie. Mam znaczny stopień niepełnosprawności. Czy moi pracodawcy mogą otrzymywać jakiekolwiek pieniądze z tego tytułu i dla kogo one się prawnie należą? W rozmowie dostrzegem coś o refinansowaniu ale nie bardzo wiem o co chodzi. Bardzo proszę o nakreślenie sprawy może być jako prywatna wiadomość  bardzo dziękuje za ewentualna pomoc.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2010-06-14 09:14
Panie Zygmuncie.
Proszę nie uprawiać defetyzmu i nie zniechęcać do podejmowania pracy. Potem płacz i lament, że ON nie pracują.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-10-05 13:29
Osoba niepełnosprawna może być zatrudniona w każdym momencie na umowę o pracę mimo posiadania obecnie umowy zlecenie. Pracodawca może korzystać z dofinansowań do wynagrodzeń tylko w momencie kiedy jest pan zatrudniony na umowę o pracę (nie ma takiej możliwości w przypadku umów o dzieło i zleceń). Wielkość dofinansowania jest uzależniona od stopnia i rodzaju niepełnosprawności.  Otrzymanie dofinansowania do wynagrodzenia z PFRON nie jest uzależnione od rejestracji w urzędzie pracy jako osoby poszukującej pracy bądź bezrobotnej.  Nowelizacja z dnia 15.06.2007r. Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych umożliwia skorzystanie z dofinansowania w wielkości 60% całkowitych kosztów zatrudnienia niepełnosprawnego pracownika przez okres 12 miesięcy. Natomiast w tym przypadku może z niej skorzystać tylko pracodawca zatrudniający osobę zarejestrowaną w urzędzie pracy jako poszukująca pracy bądź bezrobotną. Możliwość skorzystania z tego dofinansowania będzie prawdopodobnie pod koniec roku z uwagi na brak rozporządzenia regulującego sposób i tryb procedury.  Z obecnych informacji wynika że pracodawcy działający na otwartym rynku pracy będą mogli skorzystać łącznie z tych dwóch form dofinansowania.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Umowa-Zlecenie (7295 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill