www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Jaki dobry zamiennik dla masła (847 - wyświetleń)
- Autor wania Dodany 2021-04-16 09:54
Jestem na etapie poszukiwania dobrych zamienników dla masła. Co polecicie? Co sie sprawdzi?
Nadrzędny - Autor tessla Dodany 2021-04-16 12:54
Margaryny nie są zbyt zdrowe, a olej kokosowy prozapalny, jeśli masz problemy ze stawami czy tarczycą, to lepiej go odpuścić, podobnie jak soję. Spoko jest majonez ze słonecznika, taponada z czarnych oliwek, pasty z pieczonych dyni lub marchewki albo czosnku, smalec z białej fasoli, dżem z cebuli, pasta z zielonego groszku, możesz tez spróbować jakiejś łagodnej oliwy posypanej płatkami drożdżowymi, które mają bardzo maślany posmak. Baba ganoush czy ajvar. No i na koniec mój ulubieniec - pasta z buraków i słonecznika (jako zamiennika fety) z chrzanem. Jeśli nie chce Ci się robić ciagle takich past, możesz zrobić za jednym posiedzeniem kilka, zamrozić je w niedużych blokach i wyciągać codziennie jedną lub dwie.

No i jeśli masz czas dobrą opcją jest masło awokado

Na stronie jest przepis. Takie masło jest proste w zrobieniu i jednocześnie smaczne :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2021-04-17 18:29
Ciekawe propozycje ;-) ale za leniwy jestem by się w to bawić.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Jaki dobry zamiennik dla masła (847 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill