www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy zakup komputera - umiarkowany stopień (2877 - wyświetleń)
- Autor sisfire Dodany 2021-05-21 08:47
Witam,
Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności na stałe, ortopedyczny, wada kręgosłupa od urodzenia, wielokrotne operowany, itd. Czy jest możliwość z jakiegokolwiek programu, PFRON, MOPS itp pozyskać choć częściową refundację zakupu komputera/laptopa? Sprawdzałam program Aktywny Samorząd w moim mieście (Bydgoszcz), ale rodzaj moich schorzeń mnie dyskwalifikuje. Czy ktoś ma jakiś inny pomysł?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2021-05-21 11:02

> Czy jest możliwość z jakiegokolwiek programu, PFRON, MOPS itp pozyskać choć częściową refundację zakupu komputera/laptopa?


Podstawowe pytanie: do czego ten laptop / komputer ma być potrzebny w perspektywie Twojej niepełnosprawności?

Bo jest zasadnicza różnica między następującymi opcjami: "Stary już jest stary, chciałabym nowy", "A tak ogólnie.", "Mam wykształcenie i perspektywę pracy, ale nie mam na czym jej wykonywać", "Potrzebuję komputera - a nie tylko np. komórki z dostępem do Internetu - żeby składać pisma urzędowe elektronicznie, bo mam daleko do cywilizacji / niepełnosprawność utrudnia dostanie się nawet na pocztę."

Zależnie od uzasadnienia może się jakiś program znaleźć, "z automatu" nic nie będzie.
Nadrzędny Autor siemaquore Dodany 2021-05-21 14:54
i zapomniałeś o najważniejszym jeżeli mops będzie miał jeszcze czym dzielić bo z reguły składa sie takie wnioski na początku roku
Nadrzędny Autor Kajetannka3 Dodany 2023-03-02 16:25
Bardzo wygodnie korzysta się ze sprzętu z dotykowym ekranem - https://vobis.pl/poradnik/laptop-z-ekranem-dotykowym-na-co-zwracac-uwage-przy-zakupie . Rozważcie zakup właśnie takiego. Komfort i funkcjonalnośc sprzętu to w mojej ocenie podstawa, szczególnie jeśli ktoś dużo czasu spędza przy komputerze.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy zakup komputera - umiarkowany stopień (2877 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill